Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha valaki drágábban adja el...

Ha valaki drágábban adja el az Avonos cuccokat, mint a katalógusban van azt be lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm Avonozik, múltkor rendeltem egy lakkot, 600 Ft volt, de 900 Ft-ért adta, csodálkoztam is, hogy mi van, aztán elköpte, hogy rátesz mindenkinek 300 Ft-okat. A másik ismerősöm előre elkéri a pénzt. Ilyet lehet? A 3. aki meg Oriflamezik rendszeresen kibontja a cuccokat, ha tetszik neki, akkor megtartja és azt mondja, hogy nem tudta megrendelni, mert hiánycikk... Ilyeneket lehet jelenteni?

2017. febr. 13. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem lehet jelenteni.

Minek veszel tőle?

Ha tudod, hogy 600 Ft-ba kerül valami és nem 900-ba, akkor minek vetted meg? Miért fizetted ki neki? Egyszerűen megmondhattad volna, hogy bocsi 600-ért megveszem, egyébként nem kell.

Előre elkérheti a pénzt. Gondolom, már megszívta úgy párszor, hogy rendelt, ő kifizette, aztán nem vették meg tőle.

2017. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, mert drágábban adja...
2017. febr. 13. 09:55
 3/15 A kérdező kommentje:
Vagy mert más színben rendeli.
2017. febr. 13. 09:58
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem értelek. Ha nem azt rendeli, amit kértél, vagy nem olyan áron, akkor egyszerűen nem veszed át, nem fizetsz érte. Ennyi. Nem kell ezt bonyolítani.
2017. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem azt rendelte, de drágábban.
2017. febr. 13. 10:00
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
És? Nem veszed át.
2017. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Rendelj te magad avont ugy biztos jól jársz ès szeritem nem is túl komplikát.Igy biztos nem vernek át.
2017. febr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ragaszkodsz az Avonhoz, akkor rendelj online:

[link]

2017. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Két eset lehetséges.

1. Tudatja az ügyfeleivel, hogy bizony minden 300 Ft-tal drágább nála. Ez esetben jogilag elég ingoványos területre tévedtünk, nem tudom, hogy az Avonnal kötött szerződése hogy rendelkezik, de nem hiszem, hogy megengedne ilyesmi magánakciókat. (És igen, lehet jelenteni az Avonnak.) Viszont mivel tudod előre az árakat, nem téveszt meg téged.

2. Ha nem tudatja veled, hogy a katalógusban levő árak nála nem érvényesek, ez esetben a vásárló megtévesztése áll fenn, ami nem csak nem szép dolog, de törvényellenes is. "megtévesztő tevékenységnek minősül, ha a vállalkozás a terméken, annak csomagolásán, illetve egyéb kommunikációs eszköz útján a termék eladási áraként a ténylegesen fizetendő árnál alacsonyabb árat jelöl meg." Itt van maga a törvény: [link] Nem csak az Avontól kaphat ezért ejnyebejnyét, de a fogyasztóvédelem is komolyan megbírságolhatja.

Bár én azt mondom, a legcélszerűbb az ilyenektől nem vásárolni. Ha mindenki inkább neten rendeli, vagy megbízhatóbb személytől szerzi meg a termékeket, akkor alkalma sem lesz csalni.

2017. febr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és természetesen mondhatod azt, hogy nem vagy hajlandó átvenni. Megillet az elállás joga, vagy mondhatod azt, hogy oké, átveszem, de csak annyit adok, amennyi a hivatalos ár.
2017. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!