Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kezdő sminkelőként, mik...

Kezdő sminkelőként, mik szükségesek? 20/n

Figyelt kérdés

20 éves vagyok , de nem szoktam sminkelni egyeltalán max szemcerka :D

Szeretnék "nőiesebb" lenni.

Leírnátok, hogy mi miután jön?


Barnàszöld szemem van és normál barna hajam (se világos se sötét, olyan köztes). Normàl bőröm van és kicsit kreolos.



2017. márc. 13. 18:18
 1/9 anonim válasza:

Nem vagyok túl profi sminkes,szóval bocsi de a szemed színe szerint nem fogom kivalogatni a dgokt,ha tudnam akkor igen bocsi szvl.


Alapozó

Szempillaspirál

Szájfény vagy rúzs

Személypúder

Púder


kb asszem ez alap dolgok youtube-on nézz sminkes videókat abból sokat tanulhatsz.


Pl.:Followanna

Viszkok Fruzsi

stb.

2017. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Youtubeon annyi ilyen jellegű videó van. Szerintem jobban jársz ha ott nézed meg.
2017. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
ja meg korrektor
2017. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat :)


A korrektor , a púder, a highlighter, a bb krém meg társai mire valók?

2017. márc. 13. 18:39
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Korrektor: bőrhibák, szem alatti sötét karikák, pattanás eltüntetése.

BB krém: szinte ugyan olyan mint az alapozó (smink alapja).

Highlighter: arc árnyékolása, kiemelése.

Púder: zsíros bőrre, sápadt bőrre, stb.


Szerintem az alap hogy legyen alapozód, BB krémed, korrektorod. Korrektorból folyékony is. Az alapozón belül szemhéjalapozóra is gondolok. Fontos hogy legyenek ecseteid (alapozóecset, szemöldök formázó ecset stb.) ajánlom ezt az oldalt ahol be is mutatják, melyik ecset mire való: [link]

Primer (a bőrt egyenletessé, selymessé teszi). Szemöldökceruza, szemöldökformázó, szempillaspirál, tus (szerintem érdemes tus ceruzát vásárolni, azzal lehet a legjobban kihúzni, vagy ha vásárolsz egy tégelyes tust, és a megfelelő ecsettel húzod ki a szemed), szemceruza, szemhéjfesték, pirosító, bronzosító, pirosító, sminkfixáló spray.


Sorrendbe szerintem így kell felvinni:

1. Primer

2. Alapozó

3. Korrektor

Természetesen ezt a hármat illetve a szemhéjalapozót is ecsettel vagy szivaccsal kell eldolgozni.

4. Szemöldökformázó

5. Szemhéjalapozó

6. Szemhéjfesték

7. Szemceruza

8. Tus

9. Szempillaspirál

10. Púder

11. Bronzosító/pirosító

12. Szájfény/rúzs

13. Fixáló spray.


Szerintem nem hagytam ki semmit. :) Sok sikert! Ha van még kérdésed akár üzenetben is írhatsz, de egyébként már you tuberól is meg lehet tanulni sminkelni. Főleg Kárpáti Rebekát ajánlanám, aki sminkel is, de Viszkok Fruzsit, Karin Dragost is nézheted.

2017. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát attól függ sztem..van a túlzás is amik a videókban láthatóak nagyrészt ami alkalomra tökéletes de mindennapra én nem tenném fel de persze mindenki más..én alapjáraton azt mondom hogy alapozó/BB krém púder korrektor ecsetek tus szemhéj púder szemöldökre én szintén port használok például szempilla spirál rúzsok ajakápoló pirosító
2017. márc. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok valami nagy sminkes, nem is nagyon szoktam festeni magam. Hétköznapokon BB krém, korrektor, púder és szempillaspirál kombót használom (ebben a sorrendben). Ha megyek pl. szórakozni, akkor előkerül a szemhéjpúder, a szemceruza és a szemhéjtus is.
2017. márc. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2017. márc. 14. 07:41
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Több éve sminkelek.

Persze ha megyek barmerre, hetkoznap nem szoktam max korrektort es szempillaspiralt.


A korrektor , a púder, a highlighter, a bb krém meg társai mire valók


Korrektor: Tobb fele van.

Zold szinu: a piros foltok mint peldaul pattanasok lefedesere szolgal es afele jon egy sima testszinu.

Piros: szem alatti sotet foltokra jo, pigmentalas szempontjabol. Es arra is kell egy sima testszinu fedes meg.

A testszinu ami a boroddel megegyezik korigalasra szolgal, apro kis pottyok az arcon stb.

Puder: az alapozo vagy korrektor fixalasara szolgal. Es nemelyik mattitja is az arcot. Az essencenek van egy sima transzparense aminek nincs semmi szine tehat feher.

Highlihter: kedvencem ❤ Az arc csont, szemoldokcsont kiemelesere szolgal tobb arnyalat letezik. Ez ilyen csillogos puder szeruseg.

Bb krem: szinezett hidratalo krem, igazabol ebbol nehez megtalalni a jot. En nem tartom nagy szamnak, a legtobb nagyon olajos. Inkabb alapozot hasznalok helyette abbol is egyre tobb az olyan ami nem tomiti a porusokat, van benne fenyvedo...17/L

Ha barmi kerdesed van nyugodtan irj

2017. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!