Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Normális, hogy smink nélkül...

Normális, hogy smink nélkül nem vagyok hajlandó kilépni a lakásból?

Figyelt kérdés
13 éves korom óta sminkelem magam (több mint 10 éve) és smink nélkül annyira üresnek érzem az arcom, a tekintetem, mintha álmos lennék, vagy sírtam volna, pedig állítólag helyes vagyok. Annyira utálom magam ezért, hogy nem tudok természetes lenni, még a strandra is teszek fel egy kis szempillaspirált és színezett labellóval kenem a szám. Van barátom is már 5 éve, és ő is hiába mondja, hogy néha jobb lenne, ha nem festeném magam, mégsem tudok úgy kilépni az ajtón, természetesen előtte itthon nem vagyok sminkben, bár néha egy kis szemceruzával azért igazítok a szememen fürdés után.
2010. máj. 27. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem normális, nincs önbizalomhiányod? Mindenki jobban néz ki sminkben, de el kell fogadni, amilyenek vagyunk, néha pedig sokkal kényelmesebb smink nélkül (pl. ebben a melegben).

2010. máj. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
biztos ez is közrejátszik, hogy jobban tetszem úgy magamnak, irigylem azokat a lányokat, akik természetesen tudnak szépek lenni, sajnos nekem nem megy.
2010. máj. 27. 20:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Ugyan így vagyok ezzel én is,sajnos.:(

Még a sarki kis közértbe is sminkben megyek.

Egyszerűen nem érzem magam jól a bőrömben smink nélkül.:(

2010. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
miért lenne baj....ha jól érzed magad sminkelj amennyit akarsz.Hisz z a lényeg hogy te jó érezd magad.Én is így vagyok ezzel és nem érdekel mások véleménye....
2010. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy normális világban ez elvileg nem lenne normális. De annyi dolgot ránk "erőltetnek" már, hogy a Te eseted sem kirívó. Önbizalomhiányra vall. Sminkkel persze mindenki szebb, eltűnnek a kis hibáink, "kivirágzik" az arcunk. Ismert emberek, sztárok, mindenhol mindenki sminkben. S ha az egyik olyan szép sminkkel, miért ne sminkeljünk mi is, hisz úgy szebbnek tűnünk? Másrészt pedig festhetsz magadra egy egész maszkot, nem kell megmutatni az "igazi" arcod, olyannak mutathatod magad, amilyennek csak szeretnéd, sminkkel oldódnak a korlátok.


Elég sok ember van ezzel így sajnos. Szerintem fogadd el magad, és ha másra nem is tudsz gondolni, gondolj arra, hogy a sok sminktől hamarabb öregszik a bőröd.


Én egyébként ritkán sminkelek, max. színezett labello és szempillaspirál amit gyakrabban használok. Inkább mondják azt, milyen szép vagyok kisminkelve, minthogy azt, milyen ronda vagyok smink nélkül.

2010. máj. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

valaki fogja már fel hogy a mai sminkektől már nem öregszik a bőr.és ha az önbizalom hiányát ezzel egyensúlyozza az még nagyon is jó.

MEgtehetné hogy leissza magát és minden este új pasi hogy érezze ő jó nő.Vagy elszedhetné akármelyikünk pasiját hogy ő jó nő.Azt hiszem a sminkeléssel nincs semmi baj.

2010. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én is így voltam 4 éven át, aztán összejöttem a barátommal aki ugye reggel látott smink nélkül egyszer és mondta hogy milyen szép vagyok. ez volt kb 1 éve és azóta nem nagyon sminkelem magam. alapozót csak ha nagyon muszáj, amúgy egy lehelletnyi púder, szempillaspirál. ennyi. néha én is meglepődök hogy már nem vagyok "szégyenlős". és jobban is érzem így magam meg persze a bőrömnek is jó. nem tudom hogy neked miért nem megy. nem tetszel önmagadnak úgy? de ha a barátodnak tetszel úgy nem értem mi a baj :/.
2010. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már valahol nem normális,belátom rajtam is sokat dob a smink és imádok sminkelni,viszont vannak olyan napok amikor egy leheletnyi sincs rajta,mint pl az elmúlt két napban és most is jól érzem magam a bőrömben:)
2010. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
na hát jó nektek....mindenki másként érzi jól magát a bőrében....
2010. máj. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

amikor olvastam a kérdező írását, azt gondoltam h normális és semmi gond nincs vele, egészen amíg a strandos részig nem jutottam. az már tényleg nem normális szerintem ha strandra sminkelsz. minek?

a többi simán belefér, én sem megyek le a sarki boltba korrektor nélkül. nekem az a fétisem :D persze ha már 100m-es körzetnél tovább megyek, akkor én sem érem be csak a korrektorral, kivéve a strandot. :p

22L

2010. máj. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!