Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Te hogyan választottad ki,...

Te hogyan választottad ki, hogy milyen típusú parfüm illik hozzád?

Figyelt kérdés
2017. dec. 20. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy az édes és virágos illatokat szeretem, szóval már alapból csak azokat teszteltem. Először csak papírra fújtam őket, ha elsőre semmitmondó volt, akkor ki is dobtam a papírcsíkot. Ha megtaláltam a kettő legjobbat, akkor mindkettőt egy-egy csuklóra fújtam. Ezután járkáltam mindenfelé, elhagytam a boltot stb, csak azért hogy kiteljesedjenek az illatok. Közben persze folyamatosan szagolgattam, aztan 1-2 óra múlva már egyértelmű volt, hogy melyik tetszik jobban. (Mivel egy parfümnek három illata is van, szóval nem azonnal kell dönteni, mert akkor csak az egyik illatát mutatja.)


Eddig minden parfümömet így találtam meg. :)

2017. dec. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
Én csak beleszagolok a teszterekbe, és ami tetszik azt ráfújom a ruhámra, aztán elmegyek és egész nap elvagyok vele, szagolgatom. Ha kiderül hogy úgy is tetszik és tartós is akkor jó.
2017. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Azt használom, ami tetszik.
2017. dec. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát sosem gondoltam bele, mi illik hozzám, mi nem... nálam inkább hangulatfüggő, hogy milyet teszek fel, ill. tudom, milyen illatjegyek tetszenek és mi nem.

Pl. nem szeretem a kifejezetten vattacukros, krémes, émelyítően édes, marcipános illatokat, sem a kifejezetten meleg/sült típusú kajás illatokat (vanília, csoki, kókusz, süti, kávé... ill a fahéjat csak nagyon lágyan, más illatokat megbolondítva, nem intenzíven magában). Nem szeretem a nagyon intenzíven, erősen virágos illatokat, kivéve a jázmint. Nem szeretem a nagyon férfias illatokat. Nem szeretem a sárgadinnyét.


Amiket kifejezetten szeretek: friss illatok, gyümölcsből a barack, az alma, az erdei bogyók többsége, szőlő, szilva... ezekhez ált. nem bánom, ha kisebb mennyiségben vannak keverve fűszerek, édes illatok, virágok... pont annyira, hogy ne gyümölcssaláta illata legyen.

2017. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Azt hordom, ami ízlik, nem azt, ami "illene" hozzám.

Egyszer valaki mondta, hogy bármibe lefogadja, hogy imádom a virágos illatokat - pont nem. Gyűlölöm az édes, cukros illatokat, meg az olyan asszonyos virágosokat.


A keleties, fűszeres, púderes, nehéz illatokat szeretem. Nem "illik" hozzám, mert nem úgy nézek ki, de ha ilyen pitsacukor illatot kellene hordanom, egész nap hánynék.

2017. dec. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

úgy, hogy ami tetszik, az illik hozzám.

általában fújok valamire, azt napokig elszagolgatom. ha mindegyik fázisban tetszik minden illat benne, akkor megveszem.

2017. dec. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 De La Cruse ***** válasza:

Amelyik illata tetszik neked az a saját testi beállítottságaidhoz a legközelebb is áll.

Nem kell vele sokat foglalkozni mivel a szervezetedben kialakult illatokkal kapcsolatos ízlés, úgymond ösztönös és nem kell hozzá egyetem.

Két vagy három változatot használj,

megjelenésre-társasági élethez,

sporthoz-munkához,

általános utcai megjelenésre.

Sticket ne sűrűn használj csak ha autóban másokkal utazol vagy buszozol és melegben kell lenned te hűvösebb időszakokban kíméld a bőrfelületedet és engedd a pólusokat lélegezni és a ruhád legyen illatos amit a testhőd aktivál.

2017. dec. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
megszagoltam ,és ha tetszett akkor megvettem.
2017. dec. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első ilyen kísérletem a héten volt a Douglas-ben. 3 tesztermintát 3 különböző területre fújtam magamon. Addig vagy 5 illat is versengett nálam, így viszont most már csak 2 között kell vacilláljak. 23 éves férfiként a keleties fűszeres vagy citrusos illatok jönnek be. Az első jó parfümömet internetes értékelések alapján rendeltem a Notino-ról úgy, hogy illatmintát nem vettem előzőleg illatmintát, de illatkategóriában ez kapta a legtöbb jó értékelést. Megrendeltük, és abszolúte nem bántam meg! :)
2018. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!