Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti is így jártok a parfümökkel...

Ti is így jártok a parfümökkel? :D

Figyelt kérdés
Megveszem, pár hétig odáig vagyok érte, aztán egyszer csak büdössé vállik, már nem tetszik. Csak nálam van így?

2017. dec. 27. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is voltam már így méregdrága parfümmel. Nagyon tetszett, most meg a fejem is megfájdul tőle.
2017. dec. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En altalaban budosnek tartom oket, ezert nem veszem meg.
2017. dec. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is régebben ugyan így voltam, rengeteg parfümöm volt, majd egyszer olyat találtam ,ami illett hozzám és azóta azt használom. Lehet, hogy azért vagy te is így, mert még nem találtad meg a hozzád illőt :)
2017. dec. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy parfüm kiválasztása nem olyan egyszerű, mint sokan hiszik.

Eleve van egy fejillat, ami a kifújás első 15-30-éig érezhető. Utána a szívillatot érzed pár óráig, majd az alapillat az, ami a bőrödből párolog akár másnapig.

Sokan csak a fejillat alapján választanak, ami hiba, mert azt érzed legkevesebb ideig.


Továbbá: sokszor veszünk parfümöt hirtelen felindulás, pillanatnyi érzelmi állapot miatt, pl. éhesen valami vaníliásat, ja melegünk van épp, citrusosat, romantikus hangulatban virágosat vagy épp vibráló jókedvünkben (mert pl. este buliba megyünk) valami orrbavágó dögöt. Aztán amikor elmúlik az érzés/hangulat, már nem illeszkedik a parfüm a személyiségünkhöz, sőt, egyenesen taszíthat is.


Ezért, ha olyan parfümöt akarsz, ami tényleg Te vagy (úgynevezett signiture illatot, ami Téged jellemez), többször kell próbálni, mielőtt megveszed. Többféle időben, hangulatban. Szagolgatni kell 2 óra, 8 óra után is, hogy a parfüm szív-és alapillata is tetszik-e.


Nekem van kb. 40 parfümöm, gyűjtő vagyok. Ebben a gyűjteményben elfér egy esti bulis, egy nyaralós, egy délutáni shoppingos, egy babázós, egy családi bográcsolásos, stb. De ha valaki csak 1-et akar akkor nagyon körültekintőnek kell lenni!

2017. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
fejillat: kifújás 15-30 percéig
2017. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolog: vannak úgynevezett lineáris illatú parfümök, amik 1-3 összetevőt tartalmaznak, és mindig ugyanolyan arcukat mutatják. Ezek sokszor az egyszerűbb nyári vagy épp sima vanílias-cukros illatok.

Én jobban szeretek összetetebb illatokat venni, amik változnak pl. meleg/hűvös idő hatására a bőrön. De a lineáris illatot ha eltalálod, tökéletes társad lehet.

2017. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#4-es jól összefoglalta, a Black Opium valamelyik verziójával jártam így, fújtam belőle, fú mondom de jó kis tiramisu illata van, hát ez szuper, járok benne fél órát, fú még mindig jó, ezt megveszem, estére olyan leserű zacc szaga lett hogy alig bírtam ki, szerencsére amit vettem még fóliában volt így másnap a boltban szó nélkül kicserélhettem másra.

A douglas-ban van olyan hogy fújnak egy szalagra és a karodra kötik, érdemes legalább másnap estig hordani, addigra minden kijön rajta.

2017. dec. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!