Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A gél lakkok és zselék mennyir...

Katona Dius kérdése:

A gél lakkok és zselék mennyire tartósak?

Figyelt kérdés
Meddig maradnak a körmön? Saját körömre gondolok, nem építettre. Ha saját körömre gél lakkot, vagy zselét teszünk, az mennyi ideig marad rajta anélkül, hogy elkezdene lepattogni?

2018. ápr. 14. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ, hogyan csinálják. A one step termékeket felejtsd el, nem tartósak. 3 step termékek mgfelelő előkészítéssel, manikűrrel (körömágybőrt visszatolni, lekaparni a körömlemezről, satöbbi), prep, primer, base gel, utána jöhet a szín, minimum két réteg + fényzselé. Magamnak csinálom a körmeim, töbnyire géllakk, csak akkor építek, ha muszáj (pl letörik valamelyik), általában addig marad rajta egy szín, amíg meg nem unom. 2-3 hetente cserélem.
2018. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom első, én műkörmös vagyok, a gél lakkot 90%ban one step-el csinálom, 3-4 hét múlva jönnek vissza a vendégeim, szinte tökèletes állapotú csak lenőtt körömmel.

A saját (rövid) körömre zselé az ugyan addig “tart” mint az épített köröm. Az nem tud lekopni, lepattogni, csak lenő. Szóval min. 4 hetet kibír. Többet is kibírna, de nyilvàn már igénytelen nagyságú a lenövés.

2018. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2, akkor te vagy a kivétel a műkörmösök között, elég sokat ismerek sajnos, amelyik trehány munkát végez, és nem egy után tettem már rendbe ismerősök körmeit.


A másik baj általában az szokott lenni, hogy a lenövéssel arányosan tompul a lakk fénye, karcolódik, satöbbi (ami nyilván csak akkor tűnik fel az embernek, ha keresi ezeket a hibákat), nagyon nem mindegy, milyen termékeket használunk. Amit én próbáltam one step-hez gyakran használt fényzselé, az jóval sérülékenyebb, mint a 3 stepes, jobban karcolódik, és olyan gyanám van, hogy a kérdező nem körmösnél, hanem magának akarja csinálni, vagyis a szükséges ismeretek töredékével sem rendelkezik. Ezért javasoltam neki a 3 stepest zsigerből, mert így kvázi minden részét megtanulhatja, ami kell, hogy tartós manikűrje legyen.

Igen, ez idő, energia és egy nagyobb anyagi befektetés kezdetnek. Hosszú távon viszont megtérül kamatostul.

2018. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igan, saját magamnak akarom megcsinálni. Akkor bizonyára az én technikám nem megfelelő, mert nekem 1-2 hét után lepattog. Majd akkor gyakorlok még :)
2018. ápr. 15. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!