Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a különbség az alapozók...

Mi a különbség az alapozók között?

Figyelt kérdés

Konkrétan az érdekelne, hogy pl. vannak az 5000 ft körüli alapozók, viszont egy estée lauder vagy clinique már ennek a duplája vagy még több is, van pl. húszezer forintos is.

az a kérdésem, megéri egy (sokkal) drágábbat venni, tényleg többet tud vagy csak a márkát fizetem meg?


2018. okt. 9. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy gondolom, hogy szempillaspirálból, szemhélypúderbőr, rúzsból nem kell feltétlenül high end, mert a drogériák polcain is lehet találni legalább olyan jó minőségűeket. A legtöbb ilyen sminkem Maybelline, Makeup Revolution,Trend It Up, és Aden márkájú (imádom a folyékony rúzsaikat!), viszont alapozóból kizárólag az Estée Lauder Double Wear-jét használom. Ennek az ára 12.000 Ft.

Rengeteg érvem van emellett:

- Bombabiztos fedésű alapozóról beszélünk, ami egy extrém vékony rétegben is hibátlanra varázsolja a bőrt, ugyanakkor abszolút láthatatlannak tűnik

- Egész napos tartósság: Ha reggel 6-kor felkenem, 100%, hogy este 10-kor is még teljesen ép. Nem hámlik le, nem maszatolódik.

- Elképesztően sok színváltozat: Bizony... az olcsóbb alapozóknál messze nincs olyan színválaszték, amiből mindenki megtalálná a saját bőréhez passzolót. Itt viszont nem is tudom pontosan, hogy jelenleg mennyi, de elképesztően sok színből válogathat az ember.

- Sokkal gazdaságosabb: Ez meglepő, de én egy üveget egy ÉV alatt használok el, pedig napi szinten használom. Ugyanis nagyon kevés kell belőle. A drogériás alapozókkal rengeteg a macera. Nagyon sokat kell kísérletezni a színekkel, a megfelelő textúrával, illetve beszáradnak, a szavatosságuk is hamar lejár, így a sok kísérletezéssel sajnos ezek is mennek a kukába.

- Ezelőtt csak kétféle alapozóval találkoztam: ami nem szárította ki a bőröm, de a fedése konkrétan 0-val volt egyenlő, vagy olyannal, ami egészen jól fedett, viszont csotszáraz lett tőle a bőröm, és pikkelyekben hámlott le. Nos - ezzel nem fordul elő ilyen probléma. Erős fedésű létére megfelelő hiratálás (argán vagy jojobaolaj + krém) mellett egyáltalná nem készíti ki a bőrt.


Szóval... felsőbb kategóriájú sminktermékből egy jó alapozót a tényleg érdemes beruházni, és elég nyomós indokok vannak arra, hogy miért.

Azt nem tudom, hogy a többi high end márka alapozói hogyan teljesítenek, de az biztos, hogy az Estée Lauder tényleg nagyon megéri.

2018. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is szemeztem E.L.-el és igazából pont így gondoltam én is, hogy végül is megéri...
2018. okt. 9. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valami drága, nem biztos, hogy jó lesz neked is. Nekem volt Estee Lauder alapozóm, és pont, hogy nem volt a bőrömre való világos, plusz a fedése is erős volt, míg az olcsó Ordinary-nek annyi árnyalata van, hogy 30 percig hasonlítgattam őket.


Bár én mindig a gyenge fedésű alapozókra mentem rá, nem tudom, hogy ha problémás lenne a bőröm, akkor mire lenne képes egy drágább cucc. Mert van most is MAC, Bobbi Brown alapozóm, és így, hogy nincsenek bőrhibáim, ugyanazt hozza, mint egy olcsó alapozó.

2018. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!