Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Elítélitek azt, aki kínai,...

Elítélitek azt, aki kínai, kamu "márkás" sminkeket vesz?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem, hogy pl. ilyen meg olyan Kylie matt rúzs, KKW kontúr szett, Urban Decay paletta, Nyxes fixáló spray (igen, már a Nyxet is koppintják), és ez mind szettben mondjuk 3 ezer ft.

Barátnőm szeretne Facebookról ilyen smink szettet rendelni, de próbáltam lebeszélni, hogy nem jó ötlet kamu kínai sminkeket venni, főleg, hogy borzalmas a minősége, és az összetevői sem a legszebbek. Igaz, én sem tudnám ezeket mind megvenni, de legalább Nyxes boltban veszek eredeti termékeket, vagy drogériában Maybelline terméket... Hetente figyelem a leárazásokat, hogy ha valami megtetszik, akkor gyűjtök rá.. De nem vinne rá a lélek, hogy kamu márkát vásároljak, amiket utána az arcomra kenek. :S Próbáljam továbbra is lebeszélni?


2019. ápr. 22. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem, amíg ki nem rohad tőle a bőre.
2019. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem ítélem el mert hidegen hagy hogy ki milyen sminket használ. De én biztos nem mernék ilyeneket felkenni magamra, többszöri használat után jó ha nem kap bőrrákot. Persze lehet hogy most túloztam, de tényleg egy csomó káros összetevő van az ilyen koppintásokban amik nem jók a bőrnek és csak tönkreteszik.
2019. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan hamis terméket venne, aminek bevizsgáltak az összetevői, és semmivel sem károsabb, mint az eredeti, csak megegyezik a csomagolás, és a tartalom (persze gyengébb minőségben), akkor azzal nem is lenne semmi baj.

Viszont ezeknek a termékeknek bőrközelbe se szabadna kerülni, konkrétan ártalmasak.

Ez nem egy sál vagy egy táska, hogy megveszem a hamisat, mert tetszik a design, ezeknek a termékeknek pont a minősége lenne a lényege, ami a hamisaknak meg nincs.


Mindenképp próbáld meg lebeszélni.

Inkább spórolja össze apránként az eredetire, a paletták pl megérik, hisz évekig kitartanak...

2019. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el, de én sem kenném magamra, féltem a bőröm. Nagyon drága cuccokat nem szoktam venni, de a drogériás szintű kínálatban (átlagos DM, Rossmann) szerintem simán lehet jókat találni, és akciózni is szoktak. Még a sajátmárkásak között is vannak időnként jó dolgok.
2019. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Próbáld lebeszélni róla. Kamu sminket vásárolni teljesen felesleges, még ruha esetén értem a logikát, látják a márkát ahogy viseli, de azt senki se tudja hogy milyen márkájú sminkeket kent fel. Nem igazán tudni mi van ezekben a smikekben, jobb esetben csak silány minőségű, de akár irritálhatja is valami összetevő a szemét vagy a bőrét. Nem is annyira elítélem, inkább gyerekes dolognak tartom. Felelőtlenség a koppintott név miatt megvenni ezeket. Szebb és tartósabb smink készíthető drogériás smikekkel mint ezekkel a vackokkal.


Ha esetleg valamilyen konkrét termék tetszik neki az Essence, a Makeup Revolution vagy az I♡Revolution (vagy I♡Makeup néven is vannak még cuccaik, de már hivatalosan más a neve) is ezerrel koppintja drágább márkák koncepcióit és jó termékeket készítenek, megéri ezeknél körbenézni. Dupe termékek szóval a márka nevet nem nyúlják, de ránézésre látszik melyik nagy márkától van az ötlet. Meg ezek bevizsgált termékek, nincs benne semmi olyan aminek egy sminkben nincs helye. Plusz ezekkel a kamu sminkekkel ellentétben tud dolgozni, pigmentáltak, nem tűnik el az arcáról a termék 10 perc alatt. Ezek azért egy sminknél fontosabb tényezők, mint hogy Kyle vagy Rimmel szöveg szerepel rajta.

2019. ápr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem ítélem el, de szerintem nem éri meg venni. Vagyis én sosem vennék, ki tudja mi van bennük, meg a minőség... Szerintem többet ér inkább drogériában venni termékeket. Ott is tök jókat ki lehet fogni. Meg azért ezt a koppintást megveszi szettben 3 ezerért... Most nem tudom milyen minőséget vár, de szerintem ha Rossmanban, DM-ben vesz ilyen termékeket 1000Ft/db áron, avval jobban jár.
2019. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom elitelni, mivel jo esetben nem latom, hogy milyen markaju termekeket hasznal....

azert viszont szerintem felesleges megvenni, hogy lefotozza es vaganykodjon vele mert aki jartas a temaban ugy is felismeri, hogy kamu.

Azt nem mondom, hogy feltetlen mind rossz minosegu, en kaptam ajandekba egy szemhely palettat, huda markanevvel copykent, es semmilyen irritaciot vagy problemat nem okozott, de meg tartos is volt, amikor megtudtam hol vettek akkor jottem ra, hogy copy termek.

2019. ápr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát a smink szép nem lesz, mert az összetevők meg a formula közelében sem lesznek az eredetinek, jó esetben csak olcsóbb pigment, kötőanyag meg tartósító van benne, rossz esetben ólom, higító és egérkaka.

Nem, nem túlzok. [link]

El nem ítélem ha vesz, de elég erőteljesen hülyének fogom nézni.

2019. ápr. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem ítélem el, mert nincs ráírva az arcára hogy mit használ. Esetleg akkor látszik ha elmosodik, elkenődik stb. Márkás, minőségi, bevizsgált termékeket sem használnék mert az is tönkre teszi a bőrt
2019. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Oszt nekem mi közöm van ahhoz, hogy egy vadidegen mit használ?
2019. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!