Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mi történt a tetoválásommal?

Mi történt a tetoválásommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok, pénteken csinaltattam az alkarom belső részére egy tetoválást. Vasárnapig foliazva volt, kentem es cseréltem a fóliát. Reggel levettem kicsit levegőzni. Elmentem iskolába. Mire beértem ugy vettem eszre hogy kicsit ráncos volt az egyik minta. A borom ráncos lett.. aggaszt kicsit. Amiatt van hogy hideg levegő érte? Iskolába mikor beértem bekentem egybol. De ráncos ugyan ugy.. elrontottam.valamit?

Köszönöm előre is.


2020. okt. 5. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
amikor gyogyul rancos lesz nincs semmi baja szerintem
2020. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azon a helyen nem is.verzett, akkor is lehet ráncos ha nem vérzett azon a helyen?
2020. okt. 5. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A var rancosodik rajta, holnapra jó eséllyel már hámlani fog.
2020. okt. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ne aggódj. Nemsoká elkezd peregni róla egy vékony, száraz réteg. Ezt majd ne piszkáld, magától kell lejönnie (ha krémezés közben lejönne az nem baj). Ahol lejött, ott világosabbnak tűnhet a minta, ez is teljesen normális.
2020. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Az alvadt vér/varr ahogy kiszárad, veszít a rugalmasságából, összébb húzza a bőrt, ez okozza a ráncokat.


Még kb 1-2 nap, és viszketni fogsz mint a koldus kutyája 😂


Ez is normális.


Aztán mint mondták, szép lassan lepereg a varr, de ne piszkáld mert ha idő előtt téped le, viszi magával a pigmentet is, az egész tetoválás foltos lesz.

Kis áttetsző bőrcafrangok is lehetnek.


Ha lepergett, akkor kissé ködös lesz, mintha zsírpapíron át látnád a mintát. Ez az új bőr színe, ahogy megerősödik, ki fog tisztulni.


Természetesen nem lesz olyan mint 100% frissen, hiszen ott a tinta keveredik a vérrel, és nincs felette bőrréteg se.


Gyógyulás után kissé tompább lesz a színe, különösen ha száraz a bőr, de krémezd be, és visszasötétedik.

2020. okt. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
34%

Ezt a választ egy másik kérdéshez írtam, de itt is megállja a helyét.

Szóval bemásolom:



Mikor hazaérsz egyből le kell venned a fóliát.


Estéig be sem kened semmivel, utána bepanthennel bekened véknyan! Ha vastagon kened, akkor kiáztatod a festéket. Plusz ha állandóan fóliázod, akkor meg kiizzadod...



Az egyik ismerősömnek azt mondta a tetoválója, hogy fóliázza 3 napig.


Megtette. A tetoválásából egy halvány paca maradt csupán.


Nem szentírás, amit a szalonban mondanak.


Mindenki tudja saját magáról, hogy mennyire izzadós, ha az vagy akkor pláne ne fóliázd.



Valamint tulajdonképpen ez egy seb, mintha egy horzsolás lenne a sok pici mikrolyukakkal.


Ezek másnapra behegesednek, vagyis a tested elzárja a nyílásokat, akkor is ha vart nem látsz még, a tested lezárja a mikrolyukakat.



Innentől nem fog szennyeződés bejutni a tetoválásodon át, így felesleges fóliázni.


(persze ne azzal simogass kóborkutyát)



Amint hegesedni kezd kezeld úgy, mint egy normál sebet. Ha elesel és varas a térded azt már nem kenegeted bepanthennel, hiszen látod, és tudod, hogy már csak a varat puhítanád, innen a tested tudja, hogy mit kell tennie, és a var alatt új bőrt képez.


Ezt sem kened már, szóval a bevarasodott tetoválást sem kell.



(A fóliát pedig csak addig viseld, míg hazaérsz, plusz első nap, ha indulsz valami megítélésed szerint nem higénikus helyre, akkor ott viseld, de második nap már felesleges. Első nap pedig hamarabb elkezd gyógyulni levegőn, így ha aznap már semmi dolgod és otthon vagy, hagyd szellőzni!)


Remélem tudtam segíteni!

2020. okt. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

6, a fóliázás tök attól függ milyen környezetbe küldöm vissza a klienst.


Aki pl húsfeldolgozóban, kőművesként vagy pékként dolgozik az melóba mindenképp fóliázza, nekem ne menjen bele a csirkevér/cement/liszt hulladék mert az egész lerohad a pitsába.


Ha jön vissza touch upra akkor ki lehet kicsit javítani, nem bánom, bele van kalkulálva, csak ne fertőzze el. A higénia, meg a kliens testi épsége fontosabb.


Oké aki egész nap íróasztal mögött rohad, az szedje le a fóliát, érje levegő ha biztonságosan megoldható, de rámondani, hogy alleszusammen mindenki tegye ezt nem okos.


Igen, az első 1-2 nap után már kezd varrasodni, de ettől még nyílt seb, és nagyon könnyen belemegy por és folyadék, horzsolódik, ütődik stb.


Pláne, hogy vannak stúdiók, amik ezt a speciális matricát teszik rá, ha azt idő előtt szeded le, kitépi a pigmentet.



A test kidobhatja a tintát jópár okból. Igen, kiázhat, de ez gyakoribb uszoda/strand okán.


Az is simán lehet, hogy valaki gyógyszer/alkohol/drog okozta vérhígulás miatt egyszerűen kivérzi a tintát.

Vannak olyanok, pl ujjak, vagy heavy blackwork minták, amikkel kb mindenki megy átüttetni, mert nagyon valószínű, hogy megtörik a varr, nem fognak az emberek múmia pózban feküdni két és fél hétig...


Normális ember 3-4 óránként cseréli a fóliát, tiszta vízzel leöblít, felitat, krém és rá a fólia. Így nem kellene tocsognia.


De ja, ha lehet levegőztetni, akkor persze, szedd le a fóliát 😉

2020. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!