Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Kezelésmentes fólia alatt...

Kezelésmentes fólia alatt szivárog a tetoválás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap készítettetem egy tetoválást a hátamra, egy kicsi mintáról van szó, amelyre a tetováló öntapadós kezelésmentes fóliát tett, amit 3-4 napig kell rajta hagyni, és nem kell cserélni. Azonban ahogy látom eléggé szivárog a minta, amit az eddigi tetoválásaimnál nem tapasztaltam.

A tetováló javaslata szerint tűvel kiszúrtam a fóliát pár helyen, és kinyomkodtam a folyadékot alóla, de mára ismét eléggé benedvesedett ahogy látom.

Hány napig hagyjam így rajta a fóliát?



2021. jún. 22. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ilyen fólia 3 teljes napot (72 órát) volt rajta, és igen, szivárgott rendesen, aznap estére nem is látszott a tetkó a fólia alatt csak fekete elfolyt paca, de nekem nem mondta hogy szúrjam ki tűvel hogy a folyadék valamennyire kijöjjön, ezért hagytam úgy. 3 nap után levettem, sima vízzel megmostam, a minta sehol nem sérült/ázott ki. Szerintem rajta lehet simán 3 napig, főleg hogy a tetoválód is ezt tanácsolta.
2021. jún. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen fóliát rakok a vendégeimnek. 4-5 napot simán fent lehet hagyni, ez lélegző fólia, tehát nem rohad alá. Az hogy mennyire nedvesedik alatta, függ a bőrödtől illetve attól, hogy mivel kezelte le mielőtt felrakta rá a fóliát. Pórusösszehúzó, fertőtlenítő úgynevezett "Tattoo Finisht" szoktunk használni erre. Én kimondottan kérem, ne szúrják fel semmivel se a fóliát, mert így bármi bemehet alá és csúnyán begyulladhat, inkább azt szoktam mondani, hogy ha sok a trutyi, hólyagszerű, akkor tiszta kisujjal nyúljon alul a fólia alá picit nyissa meg és ott préselje ki a felesleges cuccot. Szurkálni nem érdemes, mert sérül a fólia felülete. Amúgy nagyobb mintáknál, tömörebb satirnál jellemző csak ez a trutyisodás.
2021. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A "szivárgás" teljesen természetes és normális, kiszúrni a fóliát már nem. A lényege, hogy totál le legyen zárva a terület, kiszurkálás helyett inkább a teljes levételt ajánlanám. A festék és a vér, ami "kiszivárgott", kijönne zuhanyzáskor, alvás közben, napközben stb úgy, hogy észre sem veszed, csak mivel a fólia összegyűjti és nem engedi, soknak tűnik, de teljesen természetes egy bizonyos szintig és mennyiségig.
2021. jún. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Légyszi, világosítsatok fel, miféle fólia ez? Teljes karos, meg teljes lábas tetkóm van, tíz évesek, de soha, semmilyen fólia nem volt rajta.
2021. jún. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát ugye általában rendes celofánt (asszem) tesznek rá, hogy ne menejn semmi szennyeződés a sebbe, ezt pár óránként cserélni kell az első néhány napban, olyankor pedig tisztítani a tetoválást. Azért kell, hogy ne érje annyi olyan dolog a friss tetoválást ami ronthat a minőségén, színén.

Pár éve pedig divat az a fajta fólia, amit égési sérültekre is tesznek ha jól tudom, ami egy öntapadós anyag, nagyon nagyon vékony, és így míg az az emberen van, nem kell vele semmit csinálni.

2021. jún. 29. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt meg kell rendelni? Mert én tanyán élek.
2021. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, ezt a tetováló adja.
2021. jún. 30. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!