Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hogyan fér meg egymással a...

Hogyan fér meg egymással a tetoválás és a vegyszermentes szemlélet?

Figyelt kérdés
A mai világban amikor egyre inkább teret nyer az öko szemlélet, amikor az emberek igyekeznek minimálisra mérsékelni a vegyi anyagokat a környezetükben, hogyan terjedhez egy olyan eljárás, mint a tetoválás? Ami gyakorlatilag arról szól, hogy a bőrön milliónyi sebet ejtve egy egész életre vegyi anyagokat juttat közvetlenül az ember bőre alá!

2023. ápr. 27. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell messzire menni: mennyi egészséges életmódot "követő" személy van, akik mégis cigiznek-isznak?

Mo.-n minden oolyan fordítottan működik.

2023. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, ezt hol hallottad, ez a "vegyszermentes" jelző olyan, mint az "E-mentes", vagy a kézműves valami meg a bio valami, semmitmondó.


Egyáltalán mit jelent az, hogy "vegyi anyag"? Mert az persze ok, hogy vannak VESZÉLYES vegyi anyagok, de általánosságban a vegyi anyagok kizárását hogyan kellene elképzelni?


Mert amúgy az egész kérdés nekem kissé szalmabábnak tűnik.

2023. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tudós, csak egyszeri ember, de józan gondolkodással teljességgel kizártnak tartom, hogy annak a festéknek az emberi bőrben bármi keresnivalója lenne.
2023. ápr. 27. 11:10
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Tetoválást már az ôsember is viselt. Pl Ötzi meg az az ukok hercegnô vagy papnô szerintem nem laborban készült tintákkal varratott.


Pusztán attól, hogy valami nem természetes, még nem feltétlen rossz, pl a riha, cipô, napszemüveg, evôeszköz sem egy természetes része az embernek, de mégis használjuk ôket.

2023. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sunshinedoll ***** válasza:
92%
Tény, hogy vannak olyan kutatások, akik a tetoválást összefüggésbe hozzák a nyirokrendszer problémáival, de igazából tetováló festékből is van nagyon sok féle, illetve olyan is elképzelhető, hogy valaki először lesz tetovált és utána vegyszermentes, de olyan is, hogy valaki csak azért vegyszermentes, mert mondjuk allergiás bizonyos vegyszerekre, vagy bőrproblémát pl. ekcémát okoz nála (de a tetoválófesték meg nem). Ezer meg egy ok miatt lesz vegyszermentes egy ember, és elég kevés van összefüggésben ezek közül a tetoválással.
2023. ápr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
29%
Elfér. Sok ellentmondás van. Pl. Nagymagyar, de Halloween partyt szervez.
2023. ápr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
A bevizsgált, minőségi tetoválótinták semmivel sem károsabbak az ételfestékeknél.
2023. ápr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Na ezt én is kizartnak tartom, hogy "bevizsgált" tintával dolgozzanak a szalonban. Általában rendelnek valamit olcsón kínából, aztán jól van. Szép legyen a színe, ennyi érdekli a tetoválót.

Tetoválónál utólagos reklamáció? 😂😄😅

2023. ápr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

8. el lehet menni a fogyasztóvédelemhez, kérek egy új bőrt :D


Én csak azt tudom, hogy méregtelenítés során iszonyat fájt a tetkója pár embernek a nem természetazonos festék bejutása miatt a mélyebb bőrrétegekbe.


Szerintem sem fér meg nagyon a kettő, de az ember a (vélt)szépség miatt hozzányúl a saját testéhez. csak ez nem olyan mint egy ruha vagy hajviselet amit utána leszedsz ha már nem tetszik, vagy meguntad.

2023. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az ősember festékeit nem a csíkszemű ember vegyi kombinátja gyártotta!
jan. 23. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!