Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Ebben az esetben vissza lehet...

Ebben az esetben vissza lehet kérni a tetoválás árát?

Figyelt kérdés

Semmiféle tájékoztatást nem kaptam a felhasznált festékről, se előtte, se utólag. Visszamentem és NEM HAJLANDÓAK elárulni, mivel tetováltak! Utánanéztem és alighanem betiltott szinezékkel tetováltak. Mondtam nekik, hogy fizessék vissza az árát. Kinevettek. Most nagyon gondolkodom egy feljelentésen. Megérdemelnék hogy bezárassam őket.


Első és uccsó tetoválásom volt az egyszer biztos!!!



2023. máj. 7. 15:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Hogyan néztél utána hogyha nem árulták el?

Minden esetre érdemes lenne szerintem lépéseket tenned.

Bár tény és való, hogy a te hibád, hogy nem egy normális tetoválószalonba mentél el ahol eleve egyből adnak tájékoztatást.

De minden esetre amiatt érdemes most elkezdened a per/jelentgetés/bármit, mert később ha bőrproblémád lesz emiatt, akkor a kezelés költségét le tudod rajtuk verni.

2023. máj. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Gondolom azért nem mondják el, hogy mit használnak, mert akkor kiderülne hogy illegális. Mi másért titkolóznának?


Most írjam le a nevét? (ki fogják moderálni) Nem egy zug szalon volt és ott hagytam több mint 100 ezret.

2023. máj. 7. 15:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kötelességük tájékoztatni, milyen festékkel dolgoznak! Mi van, ha allergiás vagy valamelyik összetevőre? Hívd fel őket telefonon más néven, elérdeklődj, vagy kérj meg egy barátodat, rokonodat. Ha nekik sem mondanak semmit, akkor érdemes továbblépni.
2023. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod véletlen, hogy nézett ki a festék?


Vagy nem is láttad?

2023. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

A nebih nek van applikacioja! Ort jelentsd be a kapott szamla alapjan.


Ha az sincs,-akkor anavnak is panaszold el

2023. máj. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék a sztorira a szalon szemszögéből, tuti van itt még valammi. :D
2023. máj. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

6, ja, nekem is ez jutott az eszembe.


Ennyi erővel azt is követelhetné, hogy a tű lejárati dátumát nézzétek vissza x hét után, vagy hogy mi volt a vazelin gyártási száma, vagy hány centi fólia volt a székre tekerve....



Tetoválóként nekem szintén fingom nincs mivel tetováltam XYkát 3 hete, mert azóta nem két munkát csináltam, és van kb 40-1200 külöböző festék 5 külön gyártótól, amit öten használunk.


Ha valami olyan van, amin később még dolgozunk, akkor persze, leírom mik voltak a színek, de egyébként?

F@szom se tudja melyik lila volt az, van 9 darab a polcon, és őszintén, nem emlékszem hogy ahhoz az akármihez pont melyik 4 kellett.


Nem rosszindulatból, hanem mert ennyi infót lehetetlen nyilvántartani, amúgy is annyi papírmunka van egy stúdióban.

2023. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi az oka annak, hogy vissza szeretnéd kérni a szolgáltatás árát?

Elrontották? Esetleg fertőzés? Allergia?


Egyébként a legtöbb tetováló, akinek valóban ez a hivatása és normál körülmények között dolgozik NEM kockàztatja meg azt, hogy betiltott festéket használjon, mivel árban nem sok különbség van, ellenben a munka minőségét befolyásolja, meg természetesen a vendég egészséges.

Emiatt nagyon ritka, hogy egy normális tetováló olyan festéket használjon, ami nem beszámítható.


Úgyhogy kerlek mond el, mi az oka annak, hogy pénzvisszateritest szeretnél.

2023. máj. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

"Mi az oka annak, hogy vissza szeretnéd kérni a szolgáltatás árát?


Elrontották? Esetleg fertőzés? Allergia?"


Szolgáltatásért nem szokták visszakérni a pénzt. A szolgáltatást visszaadni nem lehet, esetleg javítani lehet az eredményt.


Egyébként meg aláírt egy beleegyező nyilatkozatot, ami után tök feleslegesen veri magát.


A fodrásznál sem kapsz két órás tájékoztatást a hajfesték márkáját, kódját és keverési arányát illetőleg, mert az átlag kliensnek ez semmit nem mondd.

2023. máj. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

A pénz visszafizetést nem érzem jogosnak, senki sem kényszerítette a kérdezőt, hogy tű alá feküdjön, de azt nagyon aggasztónak tartom, hogy nem hajlandóak tájékoztatni a felhasznált anyagokról.

Sírt mindenki a covid oltások miatt, amit a világ legnevesebb kutatóintézetei mindent félredobva hónapokon át teszteltek, míg a noname kínai gyárakban szó szerint kotyvasztott 2-3 oldalas google-translate adatlapos festékekkel senki sem foglalkozik (az EU gyártók is kínai pigmenttel dolgoznak). Az úgy rendben, mert "csak" festék.

Rettentő könnyelműen kezelik az emberek, sajnos főleg a fiatalok ezt a komoly testmódosítást.


Kicsit a szakmámba vág a dolog, senkinek semmilyen módon nem tudom ajánlani a tetoválást. Hasonlóan káros divat, mint a 20. század nagy dohányzási hulláma.

2023. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!