Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetováló képzés?

Tetováló képzés?

Figyelt kérdés

Művészeti középsulit végeztem, grafikus vagyok. Régóta érdekel a tetoválás, de mindig bennem volt a félelem, hogy esetleg nem vagyok elég kreatív hozzá... a rajztudásom kevésbé aggaszt, úgy gondolom, ehhez van egy erős alapom, illetve ez mindig fejleszthető. De a kreativitás szerintem inkább veleszületett adottság.

Bár ugye a grafikához is elkél, amikor az ügyfélnek fogalma sincs mit akar, ennek ellenére az imposztor szindróma befigyel :'D

Számomra az az ideál, amikor a művésznek van egy jellegzetes stílusa, nem csak sablon mintákat varr, hanem egyediek, felismerhetőek a művei, és persze technikailag is ott van a szeren. Én is ilyen szeretnék lenni.

Újabban ismét sokat gondolkoztam a dolgon. Találtam is képzést, de nem tudom, hogy ez jó kiindulás lenne-e, jók-e az ilyen jellegű tanfolyamok, vagy aki tényleg profi, komoly módon szeretné csinálni, ő hogy kezdi?


2023. jún. 27. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Az iskola jó, de majd keress egy mentort.
2023. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már az előképzettség egy nagyon jó plusz, meg a hozzá állásod is, viszont!

Tanfolyamokból nem lehet megtanulni tetoválni, egy alapnak jó, de ahhoz, hogy el tudj jutni arra a szintre, amiről te beszélsz hosszú évek munkája, rengeteg lemondással és befektetéssel.

Mentálisan, szociálisan és fizikailag is borzasztóan megerőltető szakma, meg kell tanulni az emberekkel bánni, kommunikálni, különböző technikákat alkalmazni, időbeosztást stb.

Ezeket csak gyakorlattal lehet, így, ha elmész egy tanfolyamra, pár hónap alatt kapsz egy alapot, de az kevés.

Utána folytatni kell, fogsz kiadni a kezedből szar munkákat, fogsz hibàzni, és ezt is meg kell tanulnod feldolgozni.

Ez egy folyamat, ahogy rajzolni sem az iskolában tanítottak meg egy hónap alatt, úgy a tetoválás is hosszú út.

A legjobb mód, ha találsz egy mentort, mellettük gyorsabbak tudsz fejlődni, és kevesebbet fogsz hibázni, hamarabb rá fogsz jönni, mit kellett volna máshogy csinálni.

Autodidakta módón is el lehet sajátítani, ez nehezebb, hosszabb.

Vannak fent youtubon videók, hogyan lehet valaki tetováló, érdemes megnézni.

2023. jún. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, én is hasonlóképp gondoltam... de mégis, ha odáig eljutok, hogy oké, akkor megvan az elhatározás, elkezdeni nem olyan egyszerű :D Tudom, hogy hosszú folyamat, valójában élethosszig tartó fejlődés, legalábbis én így képzeltem mindig, a hasonló kreatív, művészi szakmákkal egyetemben.


Kutyakozmetikusként is dolgoztam, innen tudom, hogy ott sajnos nem sokat profitál az ember a képzésekből. Viszonylag olcsón el lehet végezni, de azért a nagy nulláért amit többségében kapsz, még így sem éri meg. Itt is egy igazi profi mellett tanulhatja meg a lelkes kezdő a szakmát, ha nem elégszik meg ezzel, és nem 2-3 hónap, hanem évek alatt. Elszomorít, hogy ez a csodálatos szakma is hova jut/jutott... Na de rant és elkalandozás vége :D


Ha létezik olyan képzés, ami azért színvonalas, és ahol végigmennek legalább a legalapabb alapokon, hogy legyen valami fogalmam róla, megismerkedjek ezzel a világgal, az mondjuk nem lenne rossz. Mentort ezzel párhuzamosan, a tanfolyam után, vagy akár a képzést kihagyva egyből találhatok?

Van néhány művész akit követek, és szeretem a munkáikat. Ha ráírnék valamelyikükre, és kicsit kikérdezném a lehetőségekről az szerintetek nagy tolakodás lenne, vagy nem bánnák vajon?

Utánanézek a videóknak is, köszi!

2023. jún. 30. 22:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából a tetoválásban is, az első pár év befektetés.

A tanfolyamokról én még nem hallottam jókat, pont azért, amint fentebb említettem, hogy azért az összegért nem kapsz arányos tudást, de kezdésnek nem rossz, ha neked van rá kereted.


Rájuk írhatsz, viszont ők nem fognak téged tanítani, mivel túlságosan felkapottak ahhoz.


A legtöbbször alkalmazott opcio, hogy fogod a rajzmappádat és besétálsz tetoválószalonokba, ez viszont rengeteg elutasítással jár, mert 30 tetoválóból egy vállal, ami a felszerelés költségen kívül, lehet, hogy ő sem oktat ingyen. Ha nagy nehezen találsz ilyet, ott nézheted, gyakorolhatsz, aztán később hónapok múlva készíthetsz egy-egy tetoválást, ingyen.

Majd szépen lassan egyre többet, amiért, ha ingyen is vállalt a mester, anyagot, adót, helyet kell fizetned neki, miközben fejleszted a felszerelésedet, és ki kell váltani a vállalkozóit havi 50.000ft-ért.


Vagy elmész a tanfolyamra, 3-4-500.000 Ft-ért kapsz egy alap kis tudást, elkezdesz otthon gyakorolni, pár hónap gyakorlás után, ingyen tetovalasokat készíteni, majd anyagarban, miközben szinten fejleszted az eszközeidet, mert kelleni fog egy ágy, egy szék neked, egy zsúrkocsi, egy nyomtató, folyamatos anyagköltség, egy digitális rajztábla ( vagy iPad), egy jobb gép stb.

Ha már van egy-két munkád, interneten kell keresni olyanokat, akik házhoz mennek egy kezdőhöz, ami ugye természetes, hogy olcsónak kell lenned. Ha lesz egy kis tőkéd, ezekkel a munkáiddal, mehetsz szalonba, ahol szinten az elején keveset keresel, és ugyanaz a helyzet, mint az első opcio, vállalkozói, szekberles, anyagköltség kb havi 150.000-200.000ft.


A harmadik, meg Facebook csoportokba kérsz segítséget, kapsz egy két jó tanácsot, felkeresel egy tetováló boltot pl Sebi. Ahol segítenek egy kezdő szettet össze tenni, kb 200-250k, aztán a második opcio szerint eljársz.

2023. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!