Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválás után muszáj szappann...

Tetoválás után muszáj szappannal megmosni a bőrömet?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 3 dik napja rajta a fólia és a szalonban adtak egy leírást is hogy ha levettem a fóliát öblitsem le szappanos vízzel, utána kenhetem bepanthen krémmel. Nem tudom emiatt elmenjek e venni szappant…

Tudom hülye kifogás csak többiek azt mondták ők csak sima vízzel mosták le



dec. 10. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnalsz 300 forintot kiadni egy szappanert?
dec. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a fontos, hogy ne legyen tele illat és színanyagokkal, meg egyéb vackokkal mint pl csillámpor vagy hasonló.


Ha natúr tusfürdö van, vagy kézmosó folyékony szappan, az is megfelel ám.



Csak ilyen alkoholos gélt meg egyéb durva dolgokat ne, ezek irritálnak meg csípnek.

dec. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se mosd szappannal, csak tiszta, langyos vízzel, és utána Bepanthen krémmel (nem babapopsikenőccsel!) kend vékonyan.
dec. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

3, a langyos víz leöblíti, de nem biztos hogy leold mindent, nem véletlen használnak "zöld" szappant a vízbe tetoválás közben is.


A legtöbb ember esetében nem rossz, ha az a szappan is gyengéden tisztít, mert bár a bepanthen is antibakteriális, de nem leszedni annyira nem fog semmit.

dec. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves négyes, több mint tíz tetoválásom van, és több szalonban is jártam, a tetoválók saját szavait és a szalonok ápolási utasításait idéztem. Ennyi ember nem téved, a tetoválásaim pedig gyönyörűek több év után is.
dec. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves ötös, én a kettes és négyes vagyok és nekem ez a szakmám.


Igen, tudom, vannak emberek, akik csak csap vízzel mosták, meg nem kentek rá semmit, de a te egyszeri eseted nem fog feltétlen mindenkinek mûködni. Sõt, vannak akiknek ez nagyon veszélyes ötlet.


Különösen ha te pl íróasztal mellett dolgozol, meg csak otthon mereszted a fenekedet a tiszta szobában a kanapén, úgy nem nagy kunszt ez. (Vagy csak eddig mázlid volt)


De nem tudhatod, más meg csatakosra izzad, fizikai munkát végez koszosbb körülmények közt, annak jóval több baktérium meg szennyezõdés juthat a tetoválásába, még akkor is, ha be van kötve meg vigyáz is rá.


Nekem szakmai szemmel ebbõl az emberbõl kell kiindulni, mert a szennyvíz telepi dolgozó vagy kórházi takarító se fog három hét szabit kivenni csak mert tetováltat, és jó lenne ha az ô bôre se lenne üszkös meg még a jó ég tudja milyen.



Egy nyílt vagy gyógyuló sebet, amin nincs steril kötés, szappannal gyengéden néha leöblíteni nem ártana. Ezt meg azon a vizsgán orvosok meg ápolók mondják, amit nekünk újra és újra le kell tenni, hogy dolgozhassunk.

dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!