Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Milyen végzettség kell ahhoz,...

Milyen végzettség kell ahhoz, hogy valaki tetováló legyen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gondolok például arra, hogy mekkora rajztudás kell ehhez. Az felel meg, aki nagyon szépen tud rajzolni, mondjuk egy japán vagy kínai írást, rocksztárokat meg sárkányokat?

És aki először tetovál, milyen ügyesen kell bánnia a tetoválótűkkel és a rajzzal?

Kicsi korom óta érdekelnek, hogyan dolgoznak ezek az emberek :) Ez a fő ok.


A másik ok az,hogy hallottam egy hamis tetoválóról, aki vagy 3 embert vert át úgy, hogy silány alkotásokat tetováltatott rájuk, amik gyerekrajzra hasonlítottak.



2013. júl. 30. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A rajztudás fontos tényező, minél fogékonyabb sokrétűbb vagy annál jobban kiteljesedik a tudásod, egy gyakornok sokáig nem tetovál élesben addig míg nem gondolja úgy a tetováló ember akitől tanul, hogy jó most vigyük át élesbe

Egy tanfolyam után még nem lehet elmondani magadról hogy tetováló vagy, majdcsak a vendégek elmondása és munkák alapján


A hamis tetoválók akik semmit nem tanultak még azt sem hogy-hogyan kell a pisztolyt dönteni/tartani, fogalmuk sincs arról hogy mit csinálnak, csak nyomják a festéket a bőrbe, de szerintük az elfogadható munka

2013. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SzilKa ***** válasza:

Jogszabályilag nincs rendezve, így végzettség sincs előírva hozzá, de ha logikusan végiggondoljuk, szépen csak az fog tudni tetoválni, aki tanult és tud is jól és szépen rajzolni (mindent, nem csak sárkányt, meg kínai jelet!) van térlátása, jó ízlése a tervezéshez, jó a kézügyessége, színekhez való érzéke, precízen dolgozik, stb stb.


Ideális esetben egy gyakorlott és tehetséges tetoválóművésznél kezdi tanoncként a tetováló a szakmát, aki átadja minden tudását és tapasztalatát.

Utána jön az, hogy hosszú évek során csak gyakorol és fejlődik a tetováló, kitartóan és folyamatosan rajzol, tervez, tetovál.


Sajnos sok olyan tetkós van, aki rendel a netről egy 20ezer forintos gagyi kínai tetoválószettet és minden rajztudás és szakmai alap nélkül elkezd a haverokra varrogatni, silány alkotásokat... A nagyobb baj az, hogy van rájuk igény, mert olcsón vállalják a sz...rt...


Én pl porcelánfestőként végeztem, illetve előtte rajztagozatos gimiben érettségiztem, előtte is folyamatosan rajzszakkörökre jártam.


Egy tetováló

2013. júl. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!