Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a vendéglátóiparban dolgozók nem vállalhatnak tetoválást? Van itt olyan, aki csak azért nem vásárolna meg valamit, mert az eladó tetoválást visel? Vagy olyan akiből ellenszenvet vált ki?

Figyelt kérdés

2013. szept. 7. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tetovált eladót látok mindig örülök, hogy végre egy kis reménysugár, hogy vannak munkahelyek, ahol túlléptek már a beskatulyázáson.

Egyébként szerintem többnyire csak a munkáltatók akadnak ki ezen, mert van errefelé is egy kis pékség, ahol kikötés, hogy tetovált, piercinges jelentkezőt elhajtják, még az önéletrajzot sem veszik el tőle.

Mellette az éjjel-nappaliban tetovált, tüsihajú lány dolgozik eladóként, szegecses ruhákban jár, és tele az arca vasakkal. Egyszer kérdeztem kíváncsiságból, és azt mondta, hogy ritkán kap negatív beszólást, és pl. a konzervatívnak mondott nyugdíjasok inkább csak csodálkoznak, és/vagy érdeklődve nézegetik a tetkóit.


Szóval a mai világban szerintem kevesebben vannak, akik undorodva fordulnak ki a boltból egy extrémebb külsejű eladó miatt, mint azok, akik számára ez teljesen normális jelenség.


És tudjátok mit? Inkább legyen tele vassal, szeggel, festménnyel, mint hogy csöpögjön a zsír a hajáról, miközben a száz tonnájával szuszogva méri ki a párizsit, csöpögő verejtékét a rommászakadt gumikesztyűvel törölgetve a homlokáról. (nálunk a T*scoba pl)

2013. szept. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én bírom, ha tetovált eladóval van dolgom, vagy tetovált pincér szolgál ki. Ha tetszik az ábra, akkor meg is dícsérem :) Az a réteg, akik szerint a tetoválás nem professzionális dolog egyre csökken. Persze sok emberből ellenszenvet vált ki, de főleg azért, mert ismeretlen nekik, furcsa.

Azonban tényleg igaz, hogy addig ne varrasson magára az ember feltűnő mintát, amíg nem biztos benne,hogy nem jelent majd hátrányt a munkahelyén. Van, ahol tényleg nem tolerálják. Persze, akkor el lehet menni máshova, de megeshet, hogy nehezebb dolga lesz. Még ha a munkáltató tolerálja is, félhet, hogy a vevők ne mfogják. Neki nem éri meg a kockázat, ha van huszonöt teljesen átlagos kinézetű, hasonlóan képzett jelentkező is.

2013. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a külső határozza meg a jellemet, ennyi erővel kövéreket, túl vékonyokat, kopaszokat...stb. se vehetnének fel, mert valakiből ezek is ellenszenvet válthatnak ki
2013. szept. 8. 23:04
 4/4 anonim válasza:
nekem is van tetoválásom, és eddig senki semmilyen negatív véleményt nem mondott. :)
2013. szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!