Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mitől "durranhat" be a tetovál...

Mitől "durranhat" be a tetoválásom?

Figyelt kérdés

Májusban csináltattam egy tetoválást, végig a gerincemre, elég széles sávban. Két alkalommal lett kész, gyorsan és szépen gyógyult, szinte semmit nem veszített a színéből. Jó hírű szalonban voltam, szóval sem piszkos tű, sem rossz festék jöhet szóba, de mégis, 1-2 hete néha viszket, ráadásul a kontúrjaim néhány helyen kitapinthatóak. Csak a kontúrokkal van ez, a színezéssel nem.

Nem is mindig intenzív, néha alig érezni, néha meg sokkal jobban. Kenegetem most megint Bepanthennel, de semmi extra változás...


2013. szept. 11. 17:54
 1/5 A kérdező kommentje:
* rossz festék nem jöhet szóba
2013. szept. 11. 17:54
 2/5 anonim ***** válasza:

Allergia lehet. Az allergia gyakoribb a színes tetoválásoknál, és ha van fémallergiád.


Tetoválás előtt célszerű allergia vizsgálatot kérni, de erről elfeledkeznek az emberek.


[link]

2013. szept. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De pont ott nem jelentkezik, ahova a legtöbb festék került? Plusz van rajta legalább 10 szín, és nincs olyan, hogy két színre azt mondhatom, hogy na, ez végig bedagad néha.


Olykor itt viszket, olykor ott, de semmilyen rendszer nincs a dologban.


Célzottan ilyen vizsgálaton nem voltam, nem is hallottam róla, de pont tavaly voltam egy teljes allergiavizsgálaton, mert fulladtam, akkor még a hátamat is összevagdosták, hogy legyen hely a tesztnek, de minden negatív lett.

2013. szept. 11. 18:10
 4/5 SzilKa ***** válasza:

A kontúrhoz kerül több festék, mert koncentráltan egy vonalban megy bele a festék, míg a színezésnél nem egy pontban visszük be a festéket.


Milyen színű a kontúrod, nem piros véletlenül? Leggyakrabban a piros festék okoz allergiás tüneteket, s szerintem azért hajlamos viszketni, mert valamely összetevőjére mégis allergiás vagy. A fekete festékről még nem hallottam, hogy allergiát okozott volna, hiszen természetes szén alapú többnyire.


Allergiapróbát amúgy nem sok értelme lett volna csináltatni, mert a tetoválófesték allergia évekkel később is kialakulhat akár...


Vagy esetleg nem száraz a bőröd a hátadon?


egy tetováló

2013. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem piros, de van benne piros, mert többféle lilából és rózsaszínből lett összekeverve. Na szép :(


Mondjuk csúnyának nem csúnya egyáltalán, nem is feltűnő, nem piros meg semmi, csak néha érzem, hogy kidudorodik vagy fél mm-t. Remélem ennyivel megúszom! :(


De egyik ismerősömnek is ez van akkor? Neki nem színes a tetkója, de kérdeztem erről és azt mondta, néha neki is bedurrannak a kontúrok. És neki se mindenhol (háta+ egyik karja végig).

2013. szept. 12. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!