Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mi történik azzal, aki allergi...

Mi történik azzal, aki allergiás a tetoválásra?

Figyelt kérdés

Egész életén át viszket, és kiütéses lesz a bőre? Vagy ha lézerrel kezelik enyhülnek a tünetek, esetleg ki kell vágni a bőrt?

Szerencsére velem nincs ilyen probléma (kopp kopp) de hát ahogy olvastam évek múlva is jelentkezhetnek tünetek, szóval nagyon nem is lehet rá felkészülni.



2014. márc. 2. 13:53
 1/3 SzilKa ***** válasza:
100%

Időnként viszkethet, bepirosodhat a bőr. Többnyire fémérzékenyeknél válthat ki allergiát a vörös szín és annak árnyalatai. A fekete-szürke tetoválásokkal általában nincs allergiás probléma.

Lézerezésnél (a modernebbeknél) a festékszemcséket robbantják szét olyan apróra, hogy utána a szervezet falósejtjei feldolgozzák, eképpen távozik a festék hosszú idő alatt folyamatosan - igen, ez is megoldás lehet a durva allergia esetén.

2014. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem van allergiám a tetoválásomra, sajnos, de időszakosan.

szintén barna, vörös színeknél, fémallergia miatt van.

azt figyeltem meg, hogy ha nem fogyasztok elég folyadékot és kiszárad a bőröm, vagy bizonyos öblítőket, tusfürdőt, stb használok, akkor kipirul, viszket azon a területen, ahol az a festék van. a tetoválás egyébként már régebbi, gyógyult. frissen nem voltak allergiás reakcióim, ha lettek volna, a tetoválóm tudott a fémallergiámról, azonnal abbahagyta volna, amit csinált és elzavart volna lézeresre.

ellene nagyon nem lehet mit tenni, oda kell figyelni, megfelelő hidratálás a tetovált területen elengedhetetlen.

mióta odafigyelek rá, nem volt még allergiám, kb fél éve. mondjuk az odafigyelésben benne van az is, hogy hajfesték próbát előírás szerint, ha új kencét akarok venni, 48 órára könyökhajlatba kenem, stb., de még így sem biztos, hogy ki tudom védeni a későbbiek során. bio cuccoknál nem fordult elő irritációm, úgyhogy azokat biztonsággal merem ajánlani tetovált bőrfelületre - feltéve ha növényekre, pollenekre nem vagy allergiás.

szürkeárnyalatos tetoválásnál nem szokott allergia lenni, mert a fekete festék szén alapú.

2014. márc. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nálam is most évek múltán jelentkezett allergia a vörös festékre. :( A többi színnel nincs gond, de a vörösnél egyértelmű: kidudorodik, viszket, ég...

Több helyen megmutattam, a végén egy bőrgyógyász már felvetette a bőrátültetés lehetőségét is... (Nagy felület, lézerrel sokáig tartana és a végeredmény kéréses...)


Kentem mindennel, próbálkoztam. Végül az Elocom krém tette helyre és kiderült, hogy bizonyos tusfürdőkre visszatérnek a problémák, illetve a hosszú fürdések után is. Akkor pár nap Elocom + hidratálás és már helyre is jött. :)


Remélem így is marad! :)

2015. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!