Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválás kezelése otthon?

Tetoválás kezelése otthon?

Figyelt kérdés
Nagyon ügyes tetoválónál voltam, mindent elmondott rendesen, ahogy kell, de első lévén, izgatottságomban kicsit homályba vesztek az infók, pontosabbana fóliázós része.. 6 napos a tetoválásom, még nem hámlott le, erre utaló jeleket sem láttam még… Viszont néha viszket, ergó gyógyul, türelmes leszek. Rendesen kenegetem is, ahogy kell, fóliázást még mindig használok, amikor nem vagyok itthon, és éjszakára. (szerencsére pont most vagyok szabin, úgyhogy csak max pár órára megyek ide-oda, itthon meg szellőzik) Igazából ezzel kapcsolatban kérdeznék. Hogy jó-e ez így, vagy hagyjam el végleg a fóliát? (mert Bepanthenes tetováláshoz azért hozzátapad a nadrág/pizsama...)Szilka nevű felhasználó véleményét is szívesen fogadnám, mindig jókat ír. :D Köszi előre is mindenkinek!
2014. márc. 31. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nemrég voltam, és nekem a tetoválós mondta, hogy fóliázni csak pár napig kell, után már nem, de a kenőcsöt használjam amíg a seb be nem gyógyul rendesen. A fóliát már nem kéne használnod.
2014. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez a pár nap nekem is rémlik. Sőt van, aki szerint elég, amíg hazaérek. :D Csak félek, hogy éjszaka forgolódás közben megsérül, vagy beleragad valami a kenőcsbe, stb...
2014. márc. 31. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Bepanthen kenőcsbe semmi nem fog beleragadni, mert inkább zsírós kenőcs, mint tapadós. A legnagyobb gondod az lesz majd, hogy ha ereszti még a felesleges festéket, akkor az ágynemű huzat néhol festékes lesz (de mosásnál kijön belőle)
2014. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már nem ereszti, ez tuti. Naponta mikor nekem, meg mosom látom. Meg a fólia alatt sincs már festék lé, de akkor tényleg elhagyom. :) köszönöm a segítségeteket.
2014. márc. 31. 10:58
 5/6 A kérdező kommentje:
nekem=kenem.
2014. márc. 31. 10:59
 6/6 SzilKa ***** válasza:

:DDD


Már ne fóliázd semmiképp, mert azt csak az első 2-3 napban kell. Utána már bezárul a seb felülete, elég csak kenni, nem kell aggódnod, nem lesz baja. Legyél azért lehetőség szerint laza ruházatban, de nem kell annyira ráparáznod.


A bepanthen is csak addig kell, amíg le nem jön a vékony hámréteg (kb egy hét szokott lenni, ez most lehet hogy kitolódik amiatt hogy még néha fóliázgattad), utána már elég lesz hidratáló testápolóval kenni.


egy Szilka nevű felhasználó tetováló :D

2014. márc. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!