Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hogy vannak spanyolul a...

Gold1995 kérdése:

Hogy vannak spanyolul a következő szövegek?

Figyelt kérdés
Tetoválás céljából érdekelne

2014. máj. 13. 19:19
 1/7 anonim válasza:
53%
Me lo interesaría por tatuaje. Még három, négy variáció létezik.
2014. máj. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Hol vannak a szövegek?


Juanito Rico: a fordításodban a "lo" felesleges, a mondatban nincs tárgy: "Me interesaría por tatuaje".

2014. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó: bocsi, de szerintem kell a lo, mert ha látható tárgy nincs is, valamire egyértelműen utal. Itt pl. a szövegekre.
2014. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Csakhogy ez nem így működik, hogy "valamire" utal: a "lo" a hím- ("él") és semlegesnemű ("ello") személyes névmás igei tárgyesete, azaz tárgyat jelöl (illetve mint az "ello" hangsúlytalan alakja, betölthet állítmánykiegészítő-helyettesítő szerepet is az igei-névszói állítmányok helyén: Es interesante? – Lo es. 'Érdekes? – Az.'). A "Me *lo interesa" azt jelentené, hogy 'Engem/Nekem érdekli azt', aminek viszont semmi értelme nincs.


A "me lo interesa"-ra a google mindössze 550 találatot hoz, a "me interesa"-ra pedig több mint ötmilliót. Az elsőt tehát lehet nyugodtan hibásnak tekinteni.

2014. máj. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm a magyarázatot, ennek utána fogok pontosan kérdezni a spanyoltanáromnál, mert nem teljesen tiszta.
2014. máj. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És a 'me lo gusta' is hibás egyébként?
2014. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Igen, mert ebben a jelentésben a "gustar" (mint 'tetszik') szintén nem tárgyas ige. Az a lényeg, hogy a "lo" tárgyesetű, ha egyszer nincs tárgy a mondatban, akkor nem lehet benne "lo" sem. Az alanyt jelölni pedig opcionális: mondhatod, hogy "me gusta eso/esto" stb., de ennek is csak akkor van jelentősége, ha kiemelni akarod, hogy mi tetszik.
2014. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!