Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hogyan beszéljem rá fateromat...

Hogyan beszéljem rá fateromat hogy csinálhassak egy tetoválást?

Figyelt kérdés
Nos, a helyzet: 19/F vagyok, szóval simán csinálhatnék egyet az engedélye nélkül de nem akarok vitát. Nem akarok egy ilyen egész testes tetoválást, csak a vádlimra szeretném a kedvenc együttesem logóját rakni. Szóval egy pici logóról lenne szó, de faterom az a tipikus ember aki nagyon az ilyen dolgok ellen van mert: elrondítom magam, egy egész életre ott marad, idős korodra csúnya lesz...stb. Aki volt hasonló helyzetben leírná hogy vette rá a szüleit, hogy érvelt ellenük? Mert én ezt a tetoválást mindenképp megakarom csinálni, ha nem most, akkor majd akkor ha elköltöztem otthonról. De persze minél hamarabb jó lenne... :)

2014. máj. 18. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkor majd ha elköltöztél otthonról.


Hasonlóan vélekedek róla, mint az édesapád. Meggyőzni nem tudnál. Ha annyira akarnád, akkor csak úgy, hogy én ne lássam (az eredményt se, később se) és természetesen nem az én pénzemből (ha egyébként én tartanálak el, akkor csak költözés után).

2014. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Én is így voltam az első (és azóta is egyetlen) tetoválásommal tavaly, akkor 18 voltam.


Nekem is ezeket hozták fel, hogy csúnyán fog kinézni idősebb koromban, meg az ismerős konzervatív okok, melyek szerint "tetoválást csak a börtöntöltelékek viselnek", meg "régen a zsidók voltak megjelölve ilyennel", meg "divatmajmolás az egész", stb.


Nem mondom, hogy részben vagy egészben nincs igazuk, de én békésen igyekeztem elmagyarázni nekik, hogy amit magamra szeretnék tetováltatni, az nekem fontos, olyan helyre kerül, amit ha szeretnék el tudok fedni, nem provokatív senki számára, illetve hogy - bármennyire is hisznek az ellenkezőjében - biztos vagyok benne, hogy 1,2,3 stb év múlva is szeretni fogom.


Elfogadni ők sem tudták. Én mondjuk nem is igazából engedélyt kérni mentem hozzájuk, mert volt rá pénzem, eldöntöttem, jogom volt arra költeni, amire szeretném, és nem a tudatlanul döntő típus vagyok.

Én azért beszéltem nekik erről, mert a szüleim, és így gondoltam fairnek, hogy a véleményüket azért kikérem és meghallgatom, de változtatni nem tudtak semmin.


Apud ezek szerint az én szüleimnél kevésbé toleránsabb vagy elfogadóbb :/ Nálunk fel sem merült az elköltözés, egyszerűen rossz döntésnek tartották.


Azóta tehát meglett a tetkó, ugyan úgy szeretem mint amikor frissen készült és fel sem merül témaként, rajtam van és kész. Nekem kell hogy tetszen, nem nekik.


Én azt mondtam nekik - és ezzel megpróbálkozhatnál esetleg Te is :) - , hogy megértem, hogy aggódnak, hogy hogy fog kinézni öreg koromban, de akkor max én fogok szarul kinézni, nem ők. Szóval az én külsőmért majd aggódok én, ha kell...

Másrészt feltenném a kérdést, hogy az ő mindennapjait mennyiben rontaná meg az, hogy az ÉN vádlimon van egy tetkó, amit ő javarészt kb a nap 5%-ában fog látni maximum.

Ha nem is az ő pénzéből van, akkor azon se kell aggódnia, hogy ő tesz rossz "befektetést".

Ha ez mind nem válik be (csoda egy faterod lehet, ha ennyire ragaszkodik az elveihez... :D ), akkor esetleg keress vele kapcsolatban valamit, amit ő tett meg fiatal korában vagy most, és példálózz vele, hogy ő is megtette azt a dolgot, akkor fogadja el, hogy van, amit Te is meg szeretnél tenni.


De komolyan, ha biztos vagy ebben és nem pillanatnyi fellángolás, akkor uccu neki... Nem apudra akarsz varratni :D Szóval keep calm and get tattooed.


Ez hosszúra sikeredett.

Sok szerencsét, tarts ki :)


19F

2014. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, remélem összejön már végre az a tatto! :D
2014. máj. 18. 20:39
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem anyum volt ilyen. Vagyis azóta se változott,de beletörődött :D 14 évesen találtam ki mit akarok,21 voltam mikor végre meglett.Nem bántam meg.

Érvek hasonlóak, mert neki nem tetszik, megunom,megbánom,mit fognak szólni stb stb. Aztán elmondtam neki újra és újra,hogy eldöntöttem, évek óta tudom, takarható hely,nem brutális extrém minta,elmúltam már 20 is tudom mit akarok....Végül rájött,hogy tényleg az én döntésem és már nem ő dönti el. Titokban szerintem tetszik is neki, de nem vallaná be :D

2014. máj. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! :D
2014. máj. 19. 23:47
 6/11 anonim ***** válasza:
én 15évesen csináltattam és megkérdeztem lehet-e műkörmöm mire azt válaszolták hogy inkább a tetoválás én meg rá vágtam hogy megegyeztünk ha azt mondod neki hogy műkörmöt akarsz tuti a tetkót fogja inkább engedni főleg hogy fiú vagy, amúgy az ember azért csináltatja hogy egy élere szóljon (olyan mint egy házasság egy életre szól és ha megbánta macerás a válás tetkónál ugyan ez) és idős korodban a kutya nem nézi hogy milyen max az lesz hogy milyen vagyán a vénfószer + elmondhatod hogy fiatal korodba jól állt
2014. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én csak azért szólnék, mert együttes logót akarsz. Ha mást akarnál, még fizetném is... :D

Mi van, ha megutálod? Én is azt mondtam, hogy soha nem fogom megutálni azt az együttest, akit fel akartam varratni, mégis így lett... az idők bizony változnak. Nagyon bánnám most, ha azt varrattam volna fel, és nem a jelenlegi tetkóimat...

Inkább válassz valami mást, ami valahogy szintén kapcsolódik hozzá, de annyira direktben mégsem.

2014. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
AMúgy melyik együttes?
2014. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

B.Barbi24:

Hát nem tudom mit szólnának az ősök arra, hogy fiú létemre műkörmöt akarok. De ahogy fatert ismerem hamarabb egyezne bele a műkörmbe mint a tetkóba. xD

2014. máj. 22. 16:08
 10/11 A kérdező kommentje:
14:52 - Én már rég eldöntöttem hogy annak az együttesnek a logóját fogom, mert már lassan 8-9 éve hallgatom és imádom.
2014. máj. 22. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!