Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválásellenesek! Milyen...

Sowilo kérdése:

Tetoválásellenesek! Milyen érveitek vannak a tetoválás ellen? (kulturált vitaindító kérdés)

Figyelt kérdés

Egy beszélgetést szeretnék itt létrehozni, ahol a tetoválásellenesek felsorolják a jellemző érveiket. Ez után ki lehetne őket elemezni mindenféle elfogultság nélkül, logikusan, tények alapján, hogy melyik igaz, és melyik tévedés. Ebben az idetévedő tetováláspártiak fognak segíteni(akár én is).


Sajnos azt tapasztalom, hogy itt minden második kérdésnél felmerül ez a téma, és sajnos nem nagyon jutnak ötről a hatra, többnyire csak a szidás meg a trágárkodás megy.

Ha itt szépen kielemeznénk a témát, az azért is lenne jó, mert ha legközelebb kitör a vita ezen, vagy akár egy másik fórumon, akkor ezt a kérdést faszán be lehetne oda linkelni a további veszekedések elkerüléséért.


2014. jún. 26. 11:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok tetoválásellenes - már ami más embereket illet. Magamat tekintve meg igen, mert én köszi, nem kérek. Ennek oka, hogy nem tetszik. Eredetileg a tetoválás valamilyen csoporthoz való tartozást jelzett (esetleg pont azon kívülállást), ma kiüresedett divat. Én a saját bőrömet érzem sajátomnak, a saját színével. Így vagyok énazonos, így vagyok önmagam.
2014. jún. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Azokra a tetoválásellenesekre gondolok, akik másokat kritizálnak itt az oldalon, nem azt hogy magára ki varratna és ki nem, de tényleg nem volt egyértelmű a kérdésem, elnézést.


De akkor első érv:

- kiüresedett divatnak tartják.

2014. jún. 26. 11:44
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem kéne tetoválás. Ruhát olyat veszek fel, ami akkor éppen tetszik, egy tetkót meg már nem nagyon lehet leszedni.

Valamennyire változik az ízlés. Lehet hogy úgy tűnik, hogy jót választott, pár év múlva meg nem tetszik neki.

Oké, ez butus dolog, de pl tizenévesen tetszett volna egy delfin tetkó. Most meg megőrülnék tőle. Manapság így csinálgatnak love meg végtelen jel tetoválásokat. Hát, ezek nem túl hosszú életűek.

2014. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ez hasonló volt mint az előző, csak jobban kifejtve.

- Tehát: léteznek divattetoválások, amelyeket a viselőik hosszabb/rövidebb időn belül megbánnak.


(természetesen ha valamit rosszul értelmezek akkor szóljatok, én ide csak vázlatot írok)

2014. jún. 26. 11:51
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Imádom, hogy ha tetkókról van szó, mindenkiből azonnal előbújik a kulturális antropológus, és azonnal szakért és jobban tudja a tetoválás történetét, mint azok akiknél ez egy életforma.
2014. jún. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
drága :D
2014. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tartom magam kimondottan tetoválásellenesnek. Ami engem zavar benne, hogy sokszor néhány méterről már kivehetetlen, csak annyit látni hogy van ott valami. Az ilyeneket nem tartom esztétikusnak. Amúgy van sok ami tetszik, főleg a színesek.
2014. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%

Ez egy jó témafelvetés. Én is sokszor bonyolódom erről "vitába". Azért teszem idézőjelbe, mert igazándiból rendes, alátámasztott érveket, vagy ellenérveket sosem kapok.

Csak olyat, hogy ronda, gusztustalan, suttyó, lecsúszott, primitív, ostoba... Amikor pedig megkérdezem, hogy miért, akkor olyan választ kapok, hogy mert csak. Vagy valami blődséget mondanak. Szóval szívesen olvasnék én is igazán értékelhető ellenvéleményeket.


24/N

2014. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%
8-as: Magyarországon elég sok az igénytelen tetkó amit pont a hasonló jelzőkkel leírható arcok viselnek, szóval ezen nem vagyok meglepve.
2014. jún. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Akkor kifejtem én is a véleményem az első két válaszban olvasottakról.


Ott van a gond, hogy a tetoválás eleve nem egy divatirányzat. Évezredeken keresztül a tetoválás mindig valamiféle jelentéstartalom kifejezésére szolgált. Jelenthette pl. a családod, a rangod, a törzsed, a munkád, stb. Tetoválást ma is azért csináltatnak az emberek, mert valami számukra fontos dolog szimbólumát szeretnék magukon viselni. Nem a feltűnési viszketegség a kiváltó ok, és nem a vagányság a cél.


A probléma: nem csak igényes emberek tetováltatnak, hanem divatmajmok is. (végtelen jel, love felirat, nonfiguratív, és társai). És igen, talán a nagyobb részt ezek a tetoválások teszik ki. De attól még ott van az igényesebb egyharmad is, akik azért annyira még sincsenek kevesen, hogy egy kalap alá vegyék őket a divatmajmokkal. Szerintem.


Vélemény?

2014. jún. 27. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!