Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Ha a neten találok egy mintát...

Ha a neten találok egy mintát ami tetszik és nem egy katalógusból választom ki, azzal megsértem a "szerző" jogait?

Figyelt kérdés
Legyen szó számítógépes grafikáról vagy akár klasszikus grafikáról amiről van fenn kép a neten. Pl. szólhat a tetováló, akivel fel szeretném varratni, hogy ő nem használja más szellemi termékét? Plusz tudom hogy nagyon kicsi rá az esély hogy bárki felismerje hogy az valakinek a terméke, de tegyük fel hogy mégis. Akkor mi történhet?

2014. aug. 6. 11:23
 1/4 anonim válasza:
Általában változtatnak rajta, hogy véletlenül se legyen két ugyan olyan (pl:az enyémet kettõbõl szerkeztette össze) úgy,hogy megéri kockáztetni ha neked az tetszik:)
2014. aug. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szerzői jog erre nem terjed ki. Ez nem minősül másolásnak, hamisításnak sem.

Ha esetleg egy könyvből, vagy egyéb, jogvédett dologból másolnál ki, és magadra varratnád, akkor megsértenéd, hiszen tilos azon példány bármilyen formátumú közzététele, másolása (akár részeinek is) a szerző beleegyezése nélkül. Mivel szöveget el lehet olvasni más betűtípussal is, így ez fennmarad, míg egy kép esetében nem lehet egy tetoválást részletazonosan és tökéletesen lemásolni. (Még egy GÉP se tudná megtenni, mert a tetoválás bőrfüggő, kopik, itt halványabb, ott erősebb...stb.)

Más az eset a logókkal. Ott a hasonlóság alapon lehetséges a tulajdonosi jogsértés (trade mark - tm), de általában ez reklámnak minősül, ami nekik jó, így nem hiszem, hogy valaha is lett volna peres ügy ebből. (Bár az amerikaiakat ismerve, biztos volt már re precedens :D

Amúgy is a katalógus azért van, hogy megnézd, utána válasz egy mintát, amin ha akarsz módosítani, tedd meg.


Remélem segítettem.

2014. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy meglátsz mondjuk deviantarton egy rajzot és azt varratod magadra?

Egy tetováló nem ismer minden grafikát, szerintem nem megy bele a részletekbe és nem vallat afelől, hogy honnan van.

De illik a művésszel megbeszélni, hogy mire készülsz, legalább is szerintem. Láttam már hasonló esetet, a felhasználásért cserébe annyit kért az eredeti alkotó, hogy a tetovált személy küldjön neki egy képet a kész tetkóról.

Simán lelehet nyúlni bármit ami a neten van, de ilyen esetben egy művészt inkább megérint a dolog és általában nem tiltakozik ellene. Végül is megtisztelő, hogy valaki örökre magán akarja tudni a munkáját. :)

2014. aug. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
segítettetek, illetve kielégítettétek a kíváncsiságomat, köszönöm :)
2014. aug. 25. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!