Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mit jelképez ez a tetoválás...

Mit jelképez ez a tetoválás minta?

Figyelt kérdés

Az ilyesfajta mintáknak érdekelne a jelentése. Gyakorlatilag minden érdekel. Honnan ered? Mit jelképeznek az állatok? Stb.

Az értelmes válaszokat megköszönöm. :)


[link]


[link]


[link]



2015. márc. 29. 23:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Erre van magyarázat? Nekem az jönne le ebből, hogy az ember állati ösztönei nem elhanyagolhatóak, és igenis néhány szituációban fontos szerepük van. Például ismerkedésnél.

Aztán lehet csak fáznak azért hordanak egy döglött állatot a fejükön.

2015. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A válaszod első fele még értelmes is volt, a második részével talán nem kellett volna elrontani.. De megy a zöld kéz. :)
2015. márc. 29. 23:27
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha igényes emberen van, igényesen varrva, akkor nekem egy kultúra iránti érdeklődését, kötődését jelentené. :D Esetleg az ember-állat közötti összefüggésekre asszociálnék. :D
2015. márc. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát köszi, ment a zöld pacsi.. :)
2015. márc. 29. 23:38
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem kell mindenbe jelentést magyarázni. Van, ami csak egész egyszerűen szép, és tetszik a viselőjének.
2015. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ezek semmit, igazi mostanában divatos hipszer minták amibe minden szart összeollóznak. néhány törzsi kultúrában volt szerepe az ilyen fejdísznek, de mint minta, ennek abszolút semmi jelentése nincs azon kívül hogy jól mutat.
2015. márc. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves #5-ös:

Szerintem pedig az ilyen dolgokba nem kéne beleszólni. :)

Szívesen meghallgatom az emberek véleményét ezzel kapcsolatban, még akkor is, ha nem tudják a pontos jelentését.

DE azt nem szeretem, mikor magába abba szólnak bele hogy akarom-e tudni a tetoválás jelentését. Én kérek elnézést amiért nem akarok olyat magamra tetováltatni, aminek nem vagyok tisztában a jelentésével. Szerintem egy kínai/japán jelet sem tetováltatnál magadra, anélkül, hogy nem bizonyosodnál meg a jelentéséről, lehet hogy valami orbitális nagy baromságot tetoválnának rád, aztán bánnád.

Természetesen nem akarok mindenbe belebonyolódni és mindent megmagyarázni, mert biztos lesz olyan tetoválásom, amit csak azért csináltatok mert tetszik, de ez pont nem az. Nagyon sokra becsülöm az állatokat, néha már többre mint az embereket, és emiatt szeretném tudni, nehogy aztán kiderüljön később hogy olyasmit jelent, ami az állatok ellen van.


Kedves #6-os: Köszönöm a választ, ezek szerint rosszul fogalmaztam. Nem magának a mintának érdekel a jelentése, konkrétan a fejdíszre gondoltam. Talán sokan vannak, akiknek ilyen díszíti a testét, de engem pont ezért is érdekelne a jelentése, mert nem divatból csinálnám. Tetszik, de számomra van jelentése is, csak ahogy az előbb leírtam, el szeretném kerülni hogy esetlegesen vadászatból megölt állatokat szimbolizáljanak ezek a fejdíszek.

2015. márc. 30. 13:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Egy sapkaként hasznàlt állatfejről mondjuk pont nem az jutna eszembe, hogy mennyire szeretheted az állatokat...Azért az vicces, hogy kb ugyanazt írtuk a hatossal, de engem leugatsz, neki igazat adsz :D
2015. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Az észak-amerikai indiánok kultúrájában volt ez egy fajta fejdísz, amit ki kellett érdemelni. Azzal hogy magukra vették a totemállat bőrét, úgy tartották hogy a lelke is beléjük szállt, bátrabbak, erősebbek, stb. lesznek tőle. Általában baromira utálják az indiánok, ha ilyesmit látnak fehér emberen vagy bárkin aki nem hozzájuk tartozik, mert sajnos divatcikket csináltak ebből is, és ezzel meggyaláznak egy még mindig élő kultúrát.

2015. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azért "ugattalak le", (bár szerintem kulturált formában tettem) mert abba akartál beleszólni hogy minek tudni a jelentését? Ha tudni akarom, akkor abba kérlek ne szólj bele. Veled ellentétben ő azt mondta hogy sokaknak van, és hogy mint mintának nincs jelentése, de "néhány törzsi kultúrában volt szerepe az ilyen fejdísznek".


6-os, köszönöm a választ.

2015. márc. 30. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!