Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » A már megszáradt hennát le...

A már megszáradt hennát le lehet mosni valamivel? Ha igen, mivel?

Figyelt kérdés

2015. dec. 20. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szappan és víz. Nem kell semmi speciális. Viszont a bőrből kimosni nem lehet. Meg kell várnod, amíg a bőröd ledobja magától. (Citromlé segíthet halványítani, de akkor is nyoma marad.)
2015. dec. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha elhalványítom valószínűbb, hogy hamarabb eltűnik véglegesen, vagy ugyanúgy fenn marad, csak halványabban? Amúgy a citromlé nem pont bőr?
2015. dec. 21. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:

A henna olyan keverék anyag, ami a bőrbe szívódik bele. A bőrnek is a legfelső rétegébe, azaz a külső, folyamatosan hámló rétegbe. Ezért tűnik el idő után, mert a beszínezett bőr rész idő után lekopik, ahogy alatta nő az újabb réteg...

A henna azért látszik erősen az első pár napban, mert a legfelső rétegben(a bőr legfelső rétegének legfelsőbb rétegében) is ott van. Ahogy abból hámlik, úgy halványodik. A legfelsőbb bőr réteg 3-5 rétegből áll. Ha mindegyik réteget felsérted, akkor vérzel. Alatta az irha réteg van (oda tetoválnak), alatta pedig a zsír réteg. Ennyi a bőr felépítése.

Bőrradírral lehet a legfelső réteg legfelsőbb rétegét "csiszolni", ezáltal eltávolítani a keményebb részeket. (Puhább, szebb bőr, a pólusokat is felnyitja, utána azokat így ki lehet öblíteni...)

A henna festékanyagát a bőrből ki lehet oldani, de az árt a bőrnek is. Citromlé, sós víz azért segít, mert a felső 1-2 réteget valamennyire ki tudja oldani. De az alatta lévőt nem.

Szóval lemosni nem lehet, csak akkor ha károsodik a bőröd. De ha mindenképpen a leszedés a cél, akkor dörzsöld smirglivel... Ha ronda lett nagyon, akkor áztasd fel meleg vízben, majd óvatosan mosd meg citromlével. Amennyire kihalványodik, annyira fog. Utána ugyan annyi idő kell, hogy kikopjon. Alapozóval elfedni el tudod, vagy korrektorral.

Idővel a henna pirosodhat, a feketétől eltérő szín felé.

A citromlé pedig nem bőr. Ottmaradni meg ott fog, csak halványabban.

2015. dec. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz a részletes választ. Az előbb nem tudom mit írtam azzal a bőr dologgal kapcsolatban(elírtam, vagyis kihagytam szavakat). Igazából azt akartam kérdezni, hogy a citromlé nem pont arra van, hogy a henna felszívódjon a bőrbe?
2015. dec. 22. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:
hát elvileg alapozóval lekened ak halványítja:D
2016. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!