Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Nem lehet ebböl baj?

Nem lehet ebböl baj?

Figyelt kérdés
Nos az van hogy felmondtam melóhelyemen, új melót szeretnék, úgy halottam hogy ehhez vért is kellene adni amit kivizsgálnak mennyire igaz ez? Az a helyzet hogy tetoválva is vagyok, nincs olyan hónap hogy ne legyen új dolog, végülis ismerőseim azt mondták hogy igy sajna nem adhatok vért. Mit tudtok erröl? Miért is nem lehetne vért adni? Lehet ebböl valamilyen probléma új melónál?

2016. okt. 31. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még olyan munkahelyről, ahol vért vesznek mielőtt még elkezdenél ott dolgozni. De am igaz, ha jól tudom k 6 hónapnak kell eltelnie, hogy tudjál vért adni, de ha csak sima vérvétel akkor szerintem nem lehet gond.


Mert ugye ha vért adsz azt majd a betegnek fogják odaadni, de téged ki akarnak vizsgálni így vérvétel kell.

2016. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vérvétel azért kell hogy bisztos legyen minden ok velem, nincs semmi olyan komoly dolog amitöl ne tudnék melózni, de ha nem jelent gondot, és igy is ki tudják vizsgálni akkor az nagyon klasz én azt hittem hogy valami gond lenne ebböl.
2016. okt. 31. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:
A jehova tanui se kukások pedig azok nem adnak és nem fogadnak el vért még 1 cseppet sem..
2016. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kössz én egyik se vagyok, meló miatt muszáj kivizsgálnak igy muszáj lesz vért adni, aztán kiderül a tetkó miatt gond lesz akkor megszivtam
2016. okt. 31. 12:58
 5/7 SzilKa ***** válasza:

Ahogy már írták, a vérvétel és a véradás két különböző dolog!

Neked vérvételre kell menned a munka miatt, hogy megnézzék a vérképed, van-e valamilyen betegséged. A véradás teljesen más! Olyankor mások részére ajánlasz fel vért.

2016. nov. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A baj ott van, hogy nem tudsz semmit.

Attól, hogy munkát váltasz, még nem kell egy teljes testes orvosi kivizsgálásra elmenni, sőt még vérvételre sem biztos.

Általános üzemorvosi vizsgálatnál nagyrészt csak adatokat kérnek (magasság, testsúly, nagyobb betegségek, állandó betegségek...stb.), légzést hallgatják, tüdőszűrőre küldenek, és utána ha kell, jönnek a munkaspecifikus vizsgálatok. (Ahol jól kell látni, ott látásteszt, ha magas a zajártalom, hallásvizsgálat, ha sok vegyszerrel dolgozol akkor májvizsgálat vérkép útján... Tehát, amilyen a munkakör, olyan az orvosi vizsgálat.

Aztán az is eléggé baj, hogy nem tudod, mi az a véradás és mi az a vérvétel és mi a kettő közötti különbség, illetve, hogy eddig, még senki (egyik tetoválód) sem mondta el, hogy miért nem lehet vért adni (vérdonornak lenni) friss (0-2 éves (ami valahol csak 1 év, van ahol meg 3)) tetoválással.

Vérvételnél vért vesznek tőled, nem túl nagy mennyiségben (maximum 100 ml) és azt vizsgálják ki, hogy megállapítsák, hogy van-e bajod, és ha van, akkor mi, illetve, hogy ellenőrizzék a vér tartalmát.

A véradásnál ezzel szemben 300-600 ml vért adsz (el/le), amit valahol valaki meg fog kapni, ha arra szükség van. Ezt tetováltatás után azért nem lehet, mert egyrészt utána megnövekedett a fehérvértestek mennyisége, amikor az normalizálódik, akkor meg a festék egy része szívódik fel lassan (illetve a régi festékeknél jellemző volt, hogy nehézfémek felszívódtak), ami megint nem túl jó. Plazmát sem adhatsz, vért sem adhatsz, sőt még műtéti donor is csak kevés esetben lehetsz.

Tehát tulajdonképpen, ha el is kell menned vérvizsgálatra, akkor sem lesz baj. Nem vagyok tetoválás ellenes, mert jómagam is viselek párat, viszont vannak munkahelyek, amik nem tolerálják jó szemmel, hogy újra és újra friss tetoválással mész dolgozni, amire figyelni kell, illetve vannak olyanok, ahol a megléte is problémákhoz vezet.

2016. nov. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg nem tudtam ezekröl, azzal nem lesz gond hogy tolerálják vagy nem egyszerűen jó melóhely kell és nincs gond
2016. nov. 1. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!