Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mit tanácsolnátok tetoválással...

Mit tanácsolnátok tetoválással kapcsolatban? Debrecen

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy tetoválást szeretnék csináltatni (már van tervben egy másik de előbb megnézem ezt hogy bírom )

A bal kéz mutató ujján lenne, belül egy fekete szív. Azt olvastam mindenhol az alapár 10.000Ft, ez komoly ? Egy ilyen piciért is elkérnek annyit ? Nekem olyan hihetetlennek tűnik hogy egy 1x1 cm mintáért is annyit kérnének ..

Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy akinek hasonló helyen van, nagyon fájt ? Kényelmetlen a gyógyulási időszakban ?

A válaszokat előre is köszönöm


2016. dec. 18. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

Nos tetováló szalon válogatja milyen áron dolgoznak, érdemes megnézni a munkájukat, ha van netes oldaluk. Igazából a mérettől is függ. Minél nagyobb annál drágább, de függ a kidolgozottságtól, a színek sokaságától stb.

Én láttam sokkal olcsóbbért, én is előtte csináltam egy fájdalom tapasztalós tetoválást a csuklómra.Mondjuk én nem szalonban készítettem hanem egy tetoválós srácnál ott 4000ft volt.


Nekem a csuklómon egyáltalán nem fájt, inkább vicces volt és kicsit kényelmetlen, az ujjon nem fog fájni és hamar kész lesz. A gyógyulási idő a seb nagyságától is függ, egy kisebb tetoválással kevesebb gond van, bepanten krémmel kend, kerüld a forró vizet,az érintkezést, olyan mint egy nyílt seb és vigyáznod kell rá ne fertőződjön el.

Pár nap alatt már begyógyul.

2016. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában a rád fordított időt, a felhasznált anyagok és a festék, munka mennyiségét fizeted ki. Arányaiban egy nagyobb tetoválás emiatt olcsóbb, hiszen a tűt, fertőtlenítőt, egyéb "apróságokat" ugyanúgy fel kell használni egy centis és egy nagyobb minta esetén is.

Nagyobb szalonok esetében emiatt szokott lenni ez az úgynevezett alapár, amikben ezek benne vannak, illetve a minimum idő, amit rád szánnak, az általában egy óra szokott lenni - ebben persze benne van az utolsó simítás a tervezésen, a megbeszélés, a lényegi munka és minden egyéb is.

Ettől függetlenül nem tartom elképzelhetetlennek, hogy egy ilyen picike minta esetén egyéni árat szabnak meg neked, ami ennél alacsonyabb. :)


Ha ujjra szeretnél tetoválni, nagyon fontos a személyes egyeztetés, hogy lássák a kezedet. Nagyon sok profibb tetováló nem vállalja az ilyen apró mintákat - persze nagyban függ attól, hogy pl. mennyire csontos az ujjad, hova akarod pontosan, stb.

Azért fontos ez, mert az ujj nagyon-nagyon pici felület ehhez a munkához. Sok esetben a bőröd itt akár csontig is szétnyílhat, ami egyrészt azt eredményezi, hogy gyógyulás után nem lesz olyan szép a minta, másrészt előfordulhat, hogy egy-két év után kikopik a tetoválás - jobban, mint kéne neki. Persze ez nem törvényszerű, de fontos tudnod, hogy sokkal kevésbé tartós, mint máshol.

Ezért is nem vállalják nagyon sokan, ahogy írtam - nem tudnak érte olyan garanciát vállalni, amit kellene, hiszen a tetoválás jó esetben egy életre szól. A gyenge munka pedig mind a tetoválóra, mind a szalonra rossz fényt vet.


Egyébként az ujj kifejezetten fájdalmas terület, pont azért, mert nagyon vékony a bőr, ill. nincs alatta annyi szövetréteg, mint a test más részein. Ehhez mérten viszont a minta is annyira kicsi, hogy jóformán nincs is időd felfogni a fájdalmat, míg szúrnak. :) Szóval talán ahhoz tudnám hasonlítani, mintha durvábban elvágod vagy megégeted a kezed - először semmi, aztán rövid éles, majd tompa fájdalom. :)


Gyógyulásnál azt vedd számításba, hogy három napig nem nagyon fogod tudni használni a kezed, míg fóliázni kell, nem érheti nagyon víz az első hetekben, ezek azért tudnak kényelmetlenséget okozni.

2016. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!