Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Ki miért tetováltatott magára?

Ki miért tetováltatott magára?

Figyelt kérdés
2017. febr. 4. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
csak úgy
2017. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Még a 80-as években is szerettem volna, de akkor még erősen elítélték a tetoválásokat. Sőt az volt a nézet, hogy aki tetkós az tuti börtöntöltelék volt.

Így az első tetkómat 40 évesen csináltattam. Imádom a virágokat, főleg a rózsát. Oké, rózsa mániás vagyok, nagyon sok rózsám van. Az első tetkómnak is azt terveztem, de a férjem lebeszélt róla. Szerinte a rózsa tetoválás qrvás..Külföldön élünk, így rábeszélt, hogy ha már virág tetkó akkor legyen matyóvirágos tetkó. Megcsináltattam fekete-fehérben. Alkarom, nem szeretem, de viselem. A második tetkóm a lábszáramon van lent. Az is virág, mégpedig szép cseresznyevirág (ez a másik kedvenc virágom) egy kismadárral.

Szeretnék egy utolsót tetkót is. Azt már tudom, hogy az rózsa lesz cicával. Csak még nem tudom hova csináltassam.

Hogy miért?

Mert tetszik. Más oka nincs. Szépnek tartom..

44/N

2017. febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én több okból is készítettem tetoválást.

1-ső tetkóm a barátnőmmel közösen volt (egy virág amit ő rajzolt és ő is segített a varrásban egy kicsit és én is az övében)

2-mert fontos volt nekem a Húgom vagyis még mindig fontos így az ő neve van az ujjamra varrva

3-mert jól néz ki.(Ezt szintén a barátnőm rajzolta szintén egy virág)

A Húgom neve és a barátság tetkonk az kicsit (kb 2-3 cm-esek) a 3.tetkom kicsit nagyobb egy kb.6-7cm esek.

20/l

2017. febr. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindig is tetszett, mint önkifejezés és mint művészeti ág is, sosem volt kérdés, hogy egyszer én is szeretnék majd magamra.

A konkrét minta az csak számomra jelent sokat. Egy állat van az alkaromra tetoválva - amolyan totemállat számomra, bár ez így bután hangzik. :) Illetve mind a testtartása, mind a színválasztás jelkép (nem realisztikus tetoválás), de leginkább csak nekem, az egyszeri szemlélőnek nem jelent semmit, mert nem ilyen tipikus, mint mondjuk egy végtelen jel pl.

Egyébként az élet körforgását, az állandóságot és a változást jelképezi, "semmi nem tart örökké". És bár nem tudatos volt a dolog, de egy olyan életszakaszban készült el végül, amikor nagyon szükségem volt erre az emlékeztetőre. :)

2017. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval, önkifejezés, művészet. Én mindig imádtam a tetoválásokat, de évekig agyaltam mire megtaláltam a hozzám illő mintát. Ha szeretnél, ne hirtelen felindulásból legyen "csak valami, ami jól néz ki", akkor néz ki igazán jól, ha tudod is azt viselni.
2017. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én már óvodás koromban oda-vissza voltam a tetoválásokért,emlékszem anyummal valahogy bekeveredtünk egy szalonba és az egyik tetováló rajzolt a bal vállamra egy sárkányt én pedig nagy büszkén mutogattam mindenkinek.Most pedig odáig jutottam hogy az oldalamon,a mellkasomon,a teljes bal alkaromon illetve a jobb kezemen van két tetoválás.Én úgy vagyok ezzel hogy így őrzöm meg az emlékeimet.Nem gondolnám hogy hatalmas jelentéssel bírnának inkább a fentebb leírt önkifejezés a célja.

18/f

2017. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kedvenc patkányom lábnyomait varrattam a lapockámra (valamilyen formában a többieket is tervezem megörökíttetni) először a legidősebbet akartam de aztán valamiért meggondoltam magam és egy másik pocok mellett döntöttem aki még elég fiatal volt, utólag örülök hogy így döntöttem mert kb 4 hónappal később szegényke megbetegedett és meghalt szóval már csak így van velem :(
2017. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert tetszik,úgy érzem így egészebb vagyok.
2017. febr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én egy cs:go-s kést tetováltattam a ball vádlimra (első késem)
2017. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagypapám emlékére, mert ő nevelt fel.

Sok tetoválása volt, mint a két karja tele volt, pedig az ő idejében nem volt még divat. A legnagyobb tetszett a legjobban. Ez egy egész karos kígyó, ami a csuklóm fele kúszik.

Többet egyébként nem tervezek, ezt is rengetegen megnézik, mert nem egy tipikus női minta. Emléknek bőven elég egy, csak azért mert szép, nem csináltatnék még egyet.

2017. febr. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!