Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválás informatikai szakmában?

Tetoválás informatikai szakmában?

Figyelt kérdés

Lehet nagyon naívnak fogtok nézni, de nem baj.


Nagyon szeretnék már tetoválást, sőt lehet rövid idő alatt többet is varratnék magamra. Viszont visszatart némiképp az, hogy az informatikai szakmában ma hogyan viszonyulnak egy olyan emberhez, aki tetovált.


Webfejlesztő vagyok. Tetovált kollegám nincs és nem is volt. Tetovált kolleganőm van, de ő marketinges.


Érdekelnének tapasztalatok, vélemények, hogy származhatna-e hátrányom, ha tetováltatnék. Jelenlegi cégemnél biztos nem lenne ebből baj, de picit visszatart, hogy ha a jövőben nem itt leszek, hogyan fogadnak egy állásinterjún nyáron, amikor biztosan ki fog látszódni az alkarom, felkarom alja.


(Tudom, hogy már nincs az a régi felfogás, hogy a tetovált ember az biztos extrém, bűnöző, elvont, motoros, stb... De kíváncsi vagyok szerintetek hol tart a dolog.)



2017. ápr. 19. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Menjél interjúra hosszú ujjú ingben, ha ez aggaszt, a normálisabb irodák légkondicionáltak. Amúgy szerintem pont nem érdekel senkit, ha a kellő tudásod megvan, és nem a fejeden van a tetoválás, vagy valami obszcén a minta. A több száz informatikus ismerősöm/évfolyamtársam közül csak páron láttam tetoválást, szóval tényleg elég szokatlan, én sose csináltatnék, de nem gondolok rosszat arról, akin van.
2017. ápr. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ez inkább személyiség kérdése. Értsd jól. :) Aki tetoválást csináltat, annak van egy világnézete, ami ezt megengedi - aki meg utálja a tetoválást, annak másféle.

Szerintem ugyanez a személyiség/világnézet határozza meg általánosságban azt is, hogy milyen szakmát, életcélt választunk. Minden negatív felhang nélkül, egy zenésznek pl. hamarabb jut eszébe az ilyesmi, mint mondjuk, nem is tudom, egy bölcsődei gondozónőnek pl. Persze vannak bőven ellenpéldák is, nem azt mondom, de talán érted, mire gondolok.

Szerintem ennyi az oka nálatok is a dolognak, mármint hogy infósoknál "nem jellemző" ez a "vadulás".


Ettől függetlenül egyébként szerintem a te munkád pont egy olyan, ahol senkit nem fog érdekelni, hogy van-e tetoválásod vagy sem. Már persze, amíg nem valami durva vallási szimbólum stb. Nagy általánosságban azt szokták mondani, hogy olyan szakmáknál nem javasolt a tetoválás, ahol emberekkel vagy napi kapcsolatban, főleg, ha hivatalos, pl. üzletkötő, banki ügyintéző, pincér, hasonlók.

Viszont manapság már ez a megkülönböztetés is egyre kevésbé jellemző, inkább az aktuális főnökséged hozzáállása a fontos, hogy ők elfogadják-e vagy sem.


Összességében én azt mondom, hogyha a jelenlegi helyeden nem jelent gondot, akkor vágj bele bátran. Állásinterjún jöhet a hosszú ujjú ing, ha már felvettek, nincs okod rejtegetni. Plusz a tied tipikusan az a szakma, ahol a tudás számít és semmi más. :) Egy marketinges leányzónak sokkal jobban el kell tudnia adnia magát, tetkóval vagy anélkül.

2017. ápr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm #2-es!


Mindenképpen bele fogok vágni, az még kérdés, hogy hova. Amúgy igen, a régi felfogás remélhetőleg ki fog kopni.

2017. ápr. 21. 15:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, miért pontozzák le az embert még itt is, ha egyszer csak véleménykérdés volt. :( Melyik része volt nem hasznos a véleményemnek? Az, hogy bátran csináljon tetoválást a kérdező, vagy az, hogy bizony nem minden szakmában mindennapos a tetováltak látványa..?
2017. ápr. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!