Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Harmadik nap utan lehet kenni...

Harmadik nap utan lehet kenni a tetovalast testapoloval is?

Figyelt kérdés
Bepanthen helyett vagy melett.
2017. ápr. 24. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem egy egérlyukban tetováltattál, akkor ott meg kellett kapnod a szakszerű tanácsokat a tetoválás kezeléséről.

Az én tetoválóm CSAK a Bepanthent javasolta 3 napig. Ugyebár fóliázni is kell min. 3 napig a fertőzésveszély miatt (otthon, alvásnál nem feltétlenül). Annak érdekében, hogy szépen gyógyuljon, és a hidratáltságát is visszanyerje a bőr a 3. nap után már lehet testápolózni.

Egyszóval a sima testápolózgatás a 3. nap után megengedett, és nem helyettesíti a Bepanthent!

2017. ápr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem, nem és nem!

A tetoválás teljes gyógyulásáig kizárólag bepanthennel tessék kenni a tetoválást. Az első 2-3 napban fólia, utána azt már elhagyhatod, de 3-4 óránként kenni kell bepanthennel, a lényeg, hogy véletlenül se száradjon ki a tetoválás.

Fürdővízben pancsi, nyúkapiszka, vakarózás, napozás nem megengedett.

A bepanthennel nagyjából egy-két hétig kell kenni, a minta méretétől függően, amíg teljesen le nem hámlik a tetoválás.

Ekkor (és csak ekkor!) a bepanthen elhagyható, helyette a megszokott testápolóddal kenheted még egy-két hétig napi egy-két alkalommal, továbbra is azt szem előtt tartva, hogy ne száradjon ki a bőr.

2017. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1-2 hétig nem kell Bepanthennel kenni, az elsőnek adok igazat!

Tetováló

2017. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi Bepanthennel kenem egyébként, bár a tetoválószalonban semmi instrukciót nem kaptam szóval utána kellett olvasnom és "profi oldalakon" is mindenhol mást olvastam meg itt gyakorin is mindenről...

Csak azt nem tudom hogy bepanthenezni meddig kell :)

Egyébként ez mire fel van hogy nem szabad hagyni kiszáradni kicsit sem? Mármint logikusnak tűnik persze, de mi történne ha kiszáradna a bőröm?

2017. ápr. 24. 22:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kiszárad a bőröd, akkor a mintha sokkal könnyebben megfakul, ill. a gyógyulási időszakban jobban kidobja a festéket.

Nekem volt egy kiszáradt folt a bőrömön gyógyulási időszakban - allergiás reakció a fóliázástól -, bár nem a tetoválás felülete volt foltos szerencsére, de a legszéle beleért. Nos, abban a pici foltban, látványosan más a tetoválás: érdesebb, mint máshol (többi részeb belesimul a bőrömbe, itt nem), illetve pöttyökben kidobta a bőröm a festéket, picit kopottasabb. Szerencsére nálam a minta stílusa miatt nem feltűnő a dolog (akvarell tetoválás, a "kiugró" festékfoltok egy része lett ilyen), csak akkor látszik, ha valaki értő szemmel közelről vizsgálja. De tény, hogy ott a hiba.


Legáltalánosabb megoldás számodra:

Figyeld a hámlást - ne piszkáld, szedegesd le a bőrt vagy dörzsöld. Amíg hámlik, addig kell a bepanthen, ez a legegyszerűbb. :) Utána jöhet a testápoló.

Viszont mivel elég sűrűn kell kenni bepanthennel (nekem 3-4 órát mondott anno a tetováló, ill. azt mondta, hogy figyeljek rá, mennyire húzódik a bőr - mivel kiszáradásra hajlamos a bőröm, jószerivel 2 óránként kellett kenni), érdemesebb a krémezések között is megmosni picit a tetoválást, ugyanúgy, ahogy az elején a fóliázáskor. Mivel már nem szivárog a festék, nem kell olyan nagyon alaposan, szóval ha melóban pl. nincs erre lehetőség, akkor nincs gond, de jobb lesz tőle, mintha a sok réteg krémet folyamatosan egymásra kened. :)

2017. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bepanthen!

Utana a vazelin mert szaradni fog es viszkedni

2017. máj. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!