Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Volt valaki közületek a...

Volt valaki közületek a Westendben tetováltatni? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Jövő csütörtökre kaptam időpontot a Westendbe tetoválásra. Ez lesz az első tetoválásom, így eléggé félek, hogy fertőzést kapok, elrontják, stb. Ezért érdeklődök. Milyen véleménnyel vagytok az ott készült tetoválásokról?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2017. máj. 16. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Drága és sz...ha nem tettél le előleget, mondd le. Sokkal jobb tetoválók vannak pedten
2017. máj. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne menj el. Drága és rossz minőségű. Ha foglalót tettél, márpedig náluk kell, akkor max bukod, de hidd el, ha utána menned kell halványításra, leszedetésre, vagy más, rendes tetoválóhoz hogy készítsen valami takarást, akkor még drágábban jössz ki. Több szalont is tudok ajánlani helyettük.

u.i.: Rengeteg tetováló szidja őket, mert sorozat az ő kezük munkáját kell javítani... Bonyolult mintát nem szabad rájuk bízni, az egyszerűeket meg horror áron vállalják el...

2017. máj. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ismerős, akit ott tetováltak és elégedett, de ennek ellenére sem mennék hozzájuk. Túlságosan rossz a híre.

Szintén a Westendben van a fetish, azt többen szokták ajánlani, ha már ragaszkodsz a plázaszalonhoz. De a belvárosban a környéken van rengeteg profi hely, bőven tudsz választani. Pl. a Dark Art Tattoo alig két saroknyira van onnan, ők az egyik legrégebbi szalon.


Csak néhány google példa. :) Ennél jóval több van a belvárosban, de elsőként mindig nézz utána a tapasztalatoknak, mielőtt döntesz valamelyik mellett.

[link]

2017. máj. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az a gond, hogy már befizettem az előleget. Nem gondoltam, hogy ilyen rossz a híre. Előbb kellett volna kiraknom a kérdést. Azért választottam a westendet, mert ahol voltam, ott mindenáron tervezni akartak, nekem viszont van egy mintám. Emellett nekem nem is tűnt drágának a westend. Egy ismerős által ajánlott szalonban a minimum összeg 15000, tehát annál biztos drágább lett volna. A westendben megmutattam a mintát, és arra mondták, hogy összesen 13000. Egyébként egyszerű és kicsi mintáról van szó, nem bonyolult. Azt gondoljátok, hogy azt is elszúrhatnák? Most eléggé elbizonytalanodtam. Mindenképp átgondolom. Köszönöm szépen!
2017. máj. 17. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Az egyik legigénytelenebb tetoválószalon Budapesten, eszembe se jutott volna ott tetováltatni, már az internetes képek alapján is kiderül, milyen silány munkát végeznek. A helyedben inkább bebuknám az előleget, minthogy valami olyan förtelmet viseljek egész életemben, ami ott készült.. Persze ha sima egyszerű minta vagy szöveges tetoválás, azt talán nem szúrják el, de nem biztos, hogy kockáztatnék. Nekem a Swastika tattoo-val és az Invictus-szal is csupa jó tapasztalatom van, de van még rengeteg jó szalon, ahová érdemes menni.
2017. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Azért választottam a westendet, mert ahol voltam, ott mindenáron tervezni akartak, nekem viszont van egy mintám."


A nagy igazság az, hogy ha "mindenáron tervezni akarnak", akkor érdemes hagyni nekik. Mármint nem tudom, miről van szó, ha egy mostanság divatos minimalista akármit akarsz csinálni, ami tucatminta, akkor nyilván nem... (De az általad írt árak alapján nem erről van szó.) De alapvetően a tetoválás is művészeti érték, mint olyan. Gondolj bele, ha egymás mellé ülteted Monet-t, Dalít meg Picassót, hogy fessék le ugyanazt a modellt egyszerre, akkor egyforma lesz a három kép? Na ugye. :)

A tetoválóknak is megvan ugyanígy a maga stílusa - ez az egyik fele. Tehát, ha referenciaképet viszel, akkor egy profi tetováló nem másolni fog, hanem megmutatni, hogy hogyan festene a minta az ő elképzelésében. Lényegében ez a tervezési folyamat, mert hiába mondod azt, hogy szeretnél egy rózsaszín csillámpónit kék szarvakkal, én tuti másképp fogom azt a pacit lerajzolni, mint te... :)

A másik fele a dolognak pedig az, hogyha a referenciaképed egy kész tetoválás, nem pedig egy szimpla terv (vagy mással, másnak készített terv), akkor bizonyos szinten plágiumról beszélünk, amit nagyon sok tetováló nem szeret, hiszen ez akár az ő hírnevüket is ronthatja, ha úgy van.

Persze most tekintsünk el attól az esettől, ha mondjuk egy festményt akarsz a hátadra, mert ott nyilván a referenciát másolja. :)


Szóval, ha a tetováló tervezni akar neked, akkor ne mondj csípőből nemet. Kérj egy gyors skiccet, abból te is látod, hogy mire gondolt, és neki sem nagy meló - ha pedig tetszik, akkor többszöri egyeztetés mellett lerajzolja a mintádat a saját olvasatában, mire az időpontnál tartotok. Ez neked nem kerül semmibe, ill. általában a foglaló tartalmazza a tervezést (amit visszamondásnál buksz, tehát mindenképp megfizeted a munkát).


Kommentedre reagálva: alapvetően értem a dolgot, hogy az ár is fontos, persze, hogy az (nekem is ajánlottak ugyanarra a tervre 13-tól 29ezerig, nyilván nem mindegy), de 2-3ezer Ft különbség egy ilyen esetben nem akkora tétel, hogy megérje rajta spórolni. Ha gyullad, egyéb gond van vele, akkor nagyobbak lesznek a költségek.

Persze nem mondom, nem rontják el mindenkinek törvényszerűen a westendben sem a tetoválását, szóval azért találsz jó tapasztalatokat is. Nekem is van ismerősöm, aki jól járt jól, és ajánlja másoknak is.

Szerintem keresgélj gyk mellett tetoválós fórumokon is, ahol személyes tapasztalatokat hallhatsz, és dönts az alapján.

Mondtam volna, hogy nézd meg fészen is őket, de úgy látom, se értékelés, se látogatók kommentjei nincsenek... azért ez is jelent valamit. :)

2017. máj. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1-2 remekmű a saját honlapjukról:


[link]


[link]


[link]

2017. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Voltam ma a westendbe, és visszaadták a pénzt. Aztán elmentem a Dark art szalonba, ahol megegyeztünk, hogy augusztus végén csináltatom meg. Nagyon szimpatikusak voltak, mindent elmondtak a témáról ami fontos. Így azt is, hogy jobb lesz a kánikula után csináltatni, mert hiába a naptej, az első nyáron az sem a legbiztonságosabb. Több ember is a Dark artot javasolta egymástól függetlenül, és most magam is meggyőződhettem róla, hogy valóban biztos kezekbe kerülök. Most sokkal nyugodtabbnak érzem magam mint mikor a westendre készültem. Még egyszer köszönöm!:)
2017. máj. 19. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!