Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hogyan bánjak a tetoválásommal...

Hogyan bánjak a tetoválásommal a fóliázás elhagyása után?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most csináltattam a hátamra egy félhátas tetoválást, azaz még csak a fele van kész, és azt mondták, azaz úgy szerepel az utasítások közt, amit kaptam papíron, hogy 2-3 napig kenjem ugye bepanthennel, és fóliázzam, ezekkel nincs is probléma, de mi legyen, miután a 4. napnál el kell hagynom a fóliázást? Mármint az addig okés, hogy ugyan úgy kenem bepanthennel napi 3-4 alkalommal, míg le nem hámlik, de bármennyire is kenem vékonyan, "zsíros" marad a bőröm utána rettentően sokáig, mégis hogyan vegyek fel akkor pólót rá?:o Fóliával kivitelezhető, az védi a póló és a krémréteg találkozását, de utána mi legyen? Ezen kívül, még érdekelne, hogy hány nap után dőlhetek kb hátra, vagy hasonlók? Most még a hasamon alszok, vigyázok rá, ugye fáj, satöbbi, de amíg le nem hámlik teljesen, addig hátra se dőljek majd? Előre is köszönöm szépen a válaszaitokat!

2017. nov. 24. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A fóliázást ha elhagyod, akkor utána marad a bepanthen 3-4 óránként, egészen addig, amíg le nem hámlik teljesen.

Bepanthennel vékonyan kend, nagyjából be kell, hogy szívja. (Én mondjuk anno minden újrakenés előtt megtisztítottam a bőröm, ha tudtam, úgy mint fóliacserénél.) Minden krémtől enyhén zsíros maradsz, ez sajna benne van a pakliban, ne a vacsiúj misztermárka pólódat vedd fel a héten, amit nem szabad összekencézni. :) Annyira azért nem leszel ragacsos, hogy átázzon pl, nem fog látszani.

Amire figyelj még: Lehetőleg minél kevésbé műszálas anyag legyen, olyan, ami nem szöszöl, azaz nem tapad bele a sebbe. Illetve az izompólókat ne most villogtasd, ne feszülős póló legyen rajtad.

Hátradőlni óvatosan szabad, itt ugyanaz a lényeg, mint a pólóval: ne dörzsöld a tetoválást, ne "nyúzd" le a felületet, különben nem szárad szépre. Emiatt a háton alvást én még hanyagolnám, de széken hátradőlni simán lehet, ha nem azzal vakartatod magad. :-)


Egyébként a bepanthen kábé egy hét lesz még a fóliázás abbahagyása után, pontosabban addig, amíg teljesen le nem hámlik. További egy hónapig érdemes majd testápolózni legalább, napi két-három alkalommal.

2017. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2017. nov. 24. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Most olvastam vissza magam, száradás helyett természetesen gyógyulásra gondoltam. :-)


Még annyi, hogyha olyan helyen dolgozol pl., ahol nem kerülhető el a szűk felső, koszolódna, stb., akkor később is kerülhet rá fólia, csak minél rövidebb időre, otthon meg inkább legyél póló nélkül, ha tudsz, szellőzzön minél többet.


Esetleg beszéld meg a tetoválóval, hogyha folytatjátok, próbáld ki ezt az újabb kezelgetés helyett:

[link]

Ezzel nem kéne aggódnod, hiszen a gyógyulás végéig fent van meg minden. Most már nyilván felesleges, de ha befejezitek a munkát, utána esetleg jobb lehet - csak mindenképp a tetoválóval egyeztess róla.

Itt is voltak róla vélemények már:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__tetovalas__..

2017. nov. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 GabenRodi válasza:

Szerezz be Dermalize Pro fóliát. Nem reklám de nekem nagyon bejött.

Ha kész a tetkód vársz kb 15-20 percet amíg még esetleg kidolgozz magából valamit, szárazra törlöd és a tetkosód felragasztja.

4-5 nap után leveszed, addig semmit nem kell vele csinálni és nyugodtan lehet öltözni rá. Utána már csak kenegeted testápolóval vagy hasonlóval és kész.

2017. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! :)
2017. dec. 1. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!