Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Friss tetkóra a fólia helyett...

Friss tetkóra a fólia helyett lehet mást használni, vagy csak a fólia a jó?

Figyelt kérdés
Csináltattam a combomra egy tetkót. Azt mondták, h 3-4 napig fóliázzam. Még csak 1 nap telt el, de nagyon rossz érzés. A melegben leizzad, folyik a fólia alol a víz (némi festékkel keveredve) végig a lábamon. Az még csak hagyján, h elég kellemetlen érzés, de azt is mondták, h nem szabad áztatni 2 hétig még strandra sem mehetek. Viszont, ha ennyire beizzad alá, akkor az nem áztatja ki?! Ettől parázok nagyon, ezért arra gondoltam, h a fólia helyett nem lehetne e harisnyát felvenni? Az is műanyag, az is betakarja a sebet, de talán egy picit jobban szellőzne, mint folpakk alatt, ráadásul a bekenegetést is egyszerűbben meg tudnám oldani, mint ha fóliával szüttyögök. Mit gondoltok, ezt így lehetne, vagy azonnal felejtsem el? Illetve, ha nem szabad, akkor valami más ötlet a fólia helyett?

2018. máj. 12. 06:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt kifelejtettem, h teljesen új harisnyát vennék fel, nem olyat ami már volt használva, mosva, öblítve, mert gondolom ezeket az anyagokat (mert sztem tuti marad benne kis mosópor vagy öblítő) nem célszerű a sebhez érinteni. Viszont egy frissen kibontott harisnya nem sokban különbözik egy frissen kibontott folpakktól...
2018. máj. 12. 06:48
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Sebre ne akarj már harisnyát rakni. Amikor nekem a vádlim gyógyult, rengeteg trutymó jött belőle. Úgy oldottam meg, hogy alul hosszabbra hagytam a fóliát, és zsepit tettem oda. Így nem folyt szét a lábamon semmi. Soha nem fóliáztam 2 nap után, pedig már túlvagyok pár tetováláson. Fontos, hogy tényleg ne áztasd. Ha félsz, hogy az izzadságtól kiázik, törölgesd meg óvatosan, és krémezd újra vékonyan.

2018. máj. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van 3 elég nagy tetkóm, igaz, a karomon. Soha nem fóliáztam. Kenegettem naponta többször bepanthen krémmel, egy laza, nem szoros pólót vettem rá, ennyi.
2018. máj. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Úristen nehogy harisnyát húzzál a sebre!

Meleg van, vegyél olyan sortot ami nem ér a tetkóhoz. Ha mégis, azt a részt fóliázd be és gyakran cseréld. Cserénél töröld le a bőrt nedves törlőkendővel, valami babáknak való cuccal ami nem irritál. Aztán kend be Bepanthen plus-szal és úgy fóliázd be.

Én nem fóliáztam max amíg beértem dolgozni, és csak az első 2-3 napban.

Bepunnyad a fólia alatt, hagyjad levegőzni, kenegesd, hogy ne száradjon ki, tartsd tisztán.

2018. máj. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Én ezt a fóliát felnem fogom mi a bánat értelme van, nehogy hamarabb begyógyuljon vagy mi?!?! Én se fóliáztam soha, pont azért amiket felettem írtok szabadon hagytam kenegettem és ennyi. Egy sima sebre is azt ajánlják hagyuk szabadon levegőzni had gyógyuljon. Olyan ruhát vegyél fel ami nem ér hozzá vagy egy shortot vagy egy nagyon lenge nyáriruhát. Haggyad levegőzni a fóliát meg dobjad ki a pi csába.
2018. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Saavedro válasza:
52%
A fólia talán azért van, hogy ne ragadjon bele semmi a nyílt sebbe.
2018. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azért van, hogy ne gyógyuljon túl hamar, igen.

Ha ugyanis rögtön varasodni kezdene a seb, ami ugye a gyógyulási folyamat része, azzal könnyen lehet nagyon csúnya a végeredmény, nagyobb eséllyel dobja ki a festéket is.

Másik funkció, hogy védje a baktériumoktól, szennyeződéstől, ugyanis nyílt sebről beszélünk...

2018. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jesszus. Nemelyik hozzaszolast rossz olvasni. :(

Egyebkent a harisnyarol:

1, az istenert se huzz a sebre harisnyat!

2, annyi vegyszerrel kezelik a ruhakat mielott eladasra kerul, hogy azt el se tudod hinni. Ezert kell minden cuccot kimosni, mielott felveszed, foleg a fehernemuket.

Es sima bepanthennel kezeld, ne plus-al.

2018. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!