Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » 1 hónapos a tetoválás és...

1 hónapos a tetoválás és meddig lesz érzékeny a szőr a karomon míg vissza nő?

Figyelt kérdés

2018. szept. 4. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A szőr nem érzékeny, legfeljebb a szőrhagymák. Általában 1 hónap alatt minden rendbe jön. Ha utána borotválod, vagy máshogy szőrteleníted, akkor persze ugyan úgy be tudnak gyulladni, mint a nem tetovált bőrben lévők.
2018. szept. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TeaCup válasza:
Nekem is körülbelül 1 hónap alatt begyógyult. De attól is függhet, hogy begyulladt-e, mennyire vigyázol rá és tartod be az utó-kezelési útmutatót.
2018. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Begyulladas az mikor piros a hely, korulotte, nekem csak annyi az egesz, hogy ritkan elojon es 1 pontban kicsit viszket, mintha megfujtva volna a szel
2018. szept. 8. 16:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nem érzékenység.

A szőr szaruból van, nincs benne érzőideg, evidens nem érzel vele. A szőr mozgását a hagymákig futó szálak által a hagymák mellett futó idegek alapján érzed. Ha erre az érzékenységre a kérdés, akkor az addig érzékeny, amíg vagy meg nem halsz, vagy le nem bénulsz.

Az, hogy a tetovált bőr meddig érzékeny, az általában 1 hónapig. Van, akinek gyorsabb a gyógyulás és csak 2-3 hétig az. De a szőrnek a tetováláshoz csak annyi köze van, hogy leborotválják, majd visszanő. Más nem. A tetovált bőr és a normál bőr között nincs túl sok különbség. Pattanás mind a kettőn kialakulhat. Talán annyi van a tetoválásoknál, hogyha túl sok nap éri, vagy kiszárad, akkor feldomborodik, amit hidratációval lehet megszüntetni. Testápoló kívülről és folyadékbevitel megnövelése.

Ha esetleg a dudorodás hólyaggá nő, akkor az fertőzés. Régebben, illetve még ma is a sufnisok általi tetoválásoknál gyakran fordul elő.

2018. szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem én és köszönöm is a vállaszokat, nincs semmilyen tünet ami bőrgyulladásra vagy holyagokra jel legyen rajta, úgy néz ki pont mint a többi. csak ennél lehet hogy hosszabb a gyógyulási folyamat? csuklom fölött van és lassab a gyógyulás, most például tegnaptól elhagyott a viszketés.
2018. szept. 9. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!