Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválást a feltűnési viszket...

Tetoválást a feltűnési viszketegségben szenvedők szoktak csinálni?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy a tetovált emberek mind ilyen központi, feltűnési viszketegségben szenvedők akik a világ tudtára akarják adni a bennük lezajló dolgokat, az őket érintő tényezőket vagy a velük megtörtént eseményeket. Számokat, neveket mindent ami személyesebb és nem feltétlen beszélünk róla. De fontos számára ezért maradandóvá szeretné tenni.

De miért? Miért kell mindenki számára egyértelművé tenni te szeretsz autózni, biciklizni vagy szereted az állatokat, virágokat stb. De lehet a végtelenségig ezeket sorolni mondjuk szereted az anyukádat/hiányzik.

Ezeket miért kell kiteregetni? Miért kell a figyelmet magadra vonni? Nem tudok ellenpéldát mondani.

De ez azokra is igaz akik nem a jelentésük miatt varratják magukra hanem egyszerűen tetszik nekik. Ezzel is ők a külvilág tudtára adják neki ez tetszik, tehát ugyan ott vagyunk.

Konkrétan egy embert ha csak végignézel (egy szót sem beszéltél még vele) tudod milyen, legalábbis tudsz róla dolgokat vagy le tudsz vonni a tetoválásai alapján. Ezért előítéletesek az emberek egyébként. Ez egy ilyen meggyorsított ismerkedési folyamat... De most nem ez a lényeg.

Ti mit gondoltok erről? Gondolom nem fog tetszeni nektek de érdekel mindenki véleménye erről. Mert igaziból nincs vele bajom ha ti ilyen személyiségek vagytok, teljesen oké. Csak akkor ne hazudtoljuk meg saját magunkat és mondjuk ki egyenesen.



2019. márc. 2. 19:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszenek a tetovalások, nem lenne olyan amit magamra varratnék mert nem látom értelmét. De ettől még másnak tetszik, nem igazán érdekel, hogy ki kit mit csinál. Ha így érzi jól magát, akkor miért ne?
2019. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Engem se alapból. Csak a minap történt a közvetlen környezetemben egy ilyen eset ahol egy tetovált ember akinek kb az egész élete a kezén volt kiakadt miért kell ennyire a közösségi hálón élnie valakinek az életét meg kirakni mindent. Mikor ő is ugyan ezt teszi csak a testére rakja ki.

Engem nem zavar, de akkor be kell vallani a tetovált emberek azért kicsit ebben szenvednek és ők meg akarják ezeket mutatni.

Egyszerűen érdekel mert barátaimmal beszélgettem erről és elég megosztó.

2019. márc. 2. 20:07
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Engem 16 éven keresztül lelkiterrorban tartott az apám. Folyamatosan olyan dolgokat mondott, hogy ha olyat teszek ami nem tetszik neki, akkor megöl. És 16 évig be is vált, de aztán a sarkamra álltam és szembeszálltam vele ha kellett. A tetoválásom ennek emlékére varrattam 18 évesen, egyfajta lázadásként és egy jelként magamnak, hogy ne hagyjam magam alázni és hogy mindig képes legyek felállni. Őszintén szólva, az én tetoválásom nem a külső szemlélőknek szól, nem érdekel ki mit gondol róla, hanem magamnak, hogy ha apám ismét elnyomás alá akar helyezni, vagy bárki belém rúgna, eszembe jusson hogy nem muszáj hagynom magam. Lehet hogy kicsit furcsa a válaszom, lehet le leszek pontozva, de én sosem bántam meg és nem is érdekel hogy mások véleménye. Magabiztos lettem tőle.
2019. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a sztereotíp gondolkodást... :D te is egy dobozban nőhettél fel.
2019. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem a külvilágnak tetováltatok, hanem magamnak. Ha magamra tetováltatok egy vajas kiflit, mert annyira szeretem, az nem neked szól, hanem magamnak. Hogy mit gondol egy idegen erről, nem érdekel. Az, hogy némelyik tetoválásomat ők is látják, szintén nem érdekel. Bámulják meg ha tetszik, vagy szólják meg, röhögjék ki, ha nekik úgy jó, (meglepőt mondok most figyelj) még annyira sem érdekel.

Nem mutogatom szándékosan, a legtöbbet csak igazán melegben látják rajtam. Ha megkérdezi valaki mit jelent, arra is valami poénosat válaszolok. Úgy gondolom, senkinek semmi köze hozzá, hogy ki mit tesz a testével.

Engem sem érdekel, hogy akin nincs tetoválás, azon miért nincs. Hát őket se érdekelje, hogy én miért, és mit viselek magamon. :)

2019. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

De kedves utolsó, miért kell magadra varratni, hogy szereted a vajas kiflit? Ezt te tudod és ennyi nem elég? Mindent amit szeretsz vagy fontos miért kell magadra varratni? Az abc-t nem varratod magadra nehogy el felejtsd? Egyszerűen nem értem... Magyarázza el valaki miért és mit varrat magára... Mert nem mondhatjátok azt csak magatok miatt teszitek, írjatok naplót, az csak magatoknak szól, de a testekre rajzoltok, írtok azt mindenki látja és azért akarjátok oda és azt, hogy mások is tisztában legyenek ezzel, nem?

#3 - Nem hülyeség, meg értem, van mondani valója meg jelentése ez nagyon jó. De te is dacból és nem is feltétlen magad miatt csináltad hanem, hogy másnak megmutasd (apudnak) Amivel NINCS BAJOM, nagyon tetszik a mit tettél és kitartást tesó és állj mindig így a sarkadra! Csak meg szeretném érteni miért varrat valaki magára valamit meg, hogy miért. Ennyi...

Nekem eddig az jött le ez a kicsit magamutogatás áll a háttérben és egy erősebb, központi személyiségű és tulajdonságú ember.

2019. márc. 2. 20:40
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem két olyan tetoválásom van látható helyen, amiről senki meg nem mondja, hogy mit jelent. Az egyik egy kártyapakli, számokkal és az egyik egy A betűvel, mintha az ászt jelképezné. Erről nyilván mindenki azt mondja, hogy na a gyerek biztos nagy kártyás, de minek mindenki tudtára adni? Pedig nem azt jelenti, hanem két lerövidített dátum, közte egy név kezdőbetűje. Szóval nem minden tetkó az, aminek látszik egy ismeretlen számára.

Amúgy elég csöndes vagyok, inkább meghúzódok, szeretek egyedül lenni, feltünési viszketegség tehát egyáltalán nem jellemző rám, mégis van tetkóm.

Persze aki buta divatmintákat csinál az lehet, hogy azért csinálja, hogy ő megmutassa, hogy milyen vagány, vagy "mélyérzésű", de ez inkább kifelé megy, nem saját magának. Szerintem aki magának csinálja, az mivel saját magát akarja kifejezni, valami egyedit gondol ki, és nem beáll a sorba a 1500. viselőnek.


Valóban sok a s*ttyó tetkós, aki kopasz és kigyúrt, vagy kemény "utcagyerek" annak nonfiguratív vagy törzsi minta van, aki r***nc annak a derekán van legtöbbször, vagy a melle alatt. Nekik eddig terjed az egyéniségük, hogy másokat másolnak.


Hidd el, nem mindenki feltünési mániából hordja, simán büszke rá, mert ő tudja mit jelent és neki fontos, és ha szépen van megcsinálva egy egyedi minta az bizony művészet is egyben, amire szintén büszke aki viseli.


De elhiszem, hogy sok a rossz tapasztalatod velük, viszont valószínűleg a fentebb említett trendi s*ttyókategória versenyzőit láthattad.

2019. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó magadra rakni, amiért az ember a tárcájában hordja másnak a fényképét. Fizikai megjelenési formája annak az gondolatnak/érzésnek ami benned van.
2019. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

# 6 Azért, mert NEKEM tetszik. Mert NEKEM jól esik, és jól érzem tőle magam. A miérteket a többieknek nem kell sem keresni, sem megérteni. Ez a tetoválás dolog már csak ilyen önző műfaj. Már ha egyáltalán lehet rá ezt mondani. De így talán érted.


Ennyi erővel kérdezzünk rá mindenre? Miért kell a hajadat szőkére/barnára/hupikékre festeni? Miért kell levágatnod, megnövesztened, göndöríteni, egyenesíteni? Miért gyúrod ki magad? Miért hízol meg? Miért van rajtad sapka? Miért nincs rajtad sapka?

Miért is kell mindent tudni, okokat keresni, megérteni? :)

2019. márc. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
0%

A tetkó szimpla divat. 2010 előtt is volt tetoválás, nem új találmány, csak 2010 után jött divatba és úgy kezdték el "önkifejezésre" használni általánosan. Jelentés kb belemagyarázás, pont mint bármely irodalmi mű vagy művészeti ág avagy "mire gondolt a költő".

Tapasztalatot hordozhat magával az ember külső jel nélkül is. Innentől csak divatos hóbort ami maradandóbb mint egy divatfrizkó.

Ha 10 év múlva a hegek üttetése lesz a divat, hirtelen mindenki azzal fejezi ki magát hogy a hátára verettet párat a korbáccsal.

2019. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!