Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik évekig Aszexuálisnak valották magukat, de egyszer csak kiderült, hogy még sem azok?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor hány évesen, és hogy történt?

Jobb most parnerrel, vagy jobb volt régen parner nélkül?

Nem éreztétek úgy, hogy lemaradtatok bármiről is?

Minden infóra kíváncsi vagyok:)


ÉS MINDENKITŐL KÉRDEZEM HOGY:

Ha a genetikát nem számítjuk bele, és a hormon zavart sem!

Akkor szerintetek valóban létezik olyan, hogy valaki aszexuális?

Nem inkább azért valják magukat annak, mert még nem találták meg a megfelelő partnert...

vagy a rosz élmények

rosz párkapcsolat stb.

miatt?


2010. nov. 8. 01:32
 1/9 anonim ***** válasza:

En csak a kerdes masodik felere tudok valaszolni mert nem vallom magam regota annak, de szerintem van ilyen valoban. Engem sosem ert semmilyen csalodas ilyen teren, ugy ertem nem bantalmaztak, parkapcsolatom se volt meg, nem is mondanam hogy undorodom a szextol vagy ilyesmi. Azt meg hogy meg nem talalta meg a megfelelo partnert szerintem kb mindenkire ra lehet fogni meg akar 35 eves koraban is.... Szoval szerintem azoknak amiket leirtal nem feltetlen van koze hozza, meg egyebkent sem ertem miert mondana barki magat annak mikor nem az.

A kerdes elso reszehez meg annyit, en nem erzem ugy hogy barmirol is lemaradnek epp, szazmillio dolog van ami lekot es erdekel, a szex es tarsai meg nem. 19

2010. nov. 8. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem 19 évesen nem beszélhetünk aszexualitásról. Vannak előbb és később érő típusok.

Amúgy szerintem ennek inkább lelki és személyiségbeli okai vannak: önértékelési zavar, elégedetlenség magaddal és a testeddel, félelem, neveltetéssel beléd került gátak.

2010. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Én szívesen lennék aszexuális...
2010. nov. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
sajnos en azt sem tudom mit jelent ez a szo.
2010. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az első kettő válaszolónak köszönöm szépen:)
2010. nov. 8. 22:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Tévedések halmaza tárult elém miután megnyitottam eme topicot...

Az aszexualitás nem feltétlen azt jelenti ,hogy kerüli avagy nem is érdekli a másik nem őt. Voltaképpen lehet együtt egy ember egy másikkal sexuális együttlétek nélkül is simán... Legalábbis az aki aszexuális vonzódik a másik nem iránt, csak nem sexuális téren... Mást keres benne.

Bár kétségtelen, hogy egy ilyen embernek akit ez a téma hidegen hagy elég nehéz tárra lelnie. Talán csak olyan oldalán marad meg aki szintén vele egy cipőben jár és ő is elvan teljesen még a sex gondolata nélkül is...

Az, hogy ez hogy alakul ki, na az egy jó kérdés. Szerintem ennek okát lehet ugyan úgy a génekben keresni, mint a homosexualitást... Nem hinném, hogy nagyon tehet erről egy ember. Ehhez roppant nagy és szomorú dolognak kell történnie, hogy valaki ennyire elhidegüljön a sextől... Áh de szerintem egy súlyos katarzis még nem is elég ehhez. Ennek, ha valakinél kialakul elég mélyen és elég szerteágazó gyökere van.

2010. nov. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem voltak olyan időszakaim, amikor annak éreztem magam. 1-1 évig nem volt semmilyen kapcsolatom, se smárolás, se szex, se semmi, de ezek általában szakítás után voltak, úgy éreztem az időmbe se fér bele, és nem is hiányzott, nem bocsájtottam ki jeleket.

Viszont amikor tudatosan elhatároztam, hogy most kell valaki, tök mindegy mire, akár csak arra, akkor dömping volt, és nagyon élveztem a dolgot. Ehhez hozzájárul az egészséges önértékelés is, ami nálam elég labilis, de ha rendben van, akkor azt hiszem párolognak belőlem a hormonok :)

2010. nov. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam fordítva történt.
2010. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2010. nov. 17. 21:29




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!