Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Hogyan segíthetnék a testvérem...

Hogyan segíthetnék a testvéremnek a szüzesség elvesztése témában? Az a probléma hogy mint nálam annó, a család rá akarja erőszakolni a dolgot.

Figyelt kérdés
A 17 éves bátyám totál be van depizve hogy szűz, pedig én is csak 19 évesen vesztettem el (a családunk állandóan ostorozza hogy VESZÍTSE MÁR EL!!! szerintem ez beteges dolog, rohattúl azt éreztem én magam is hogy RÁM ERÖSZAKOLTÁK A DOLGOT, pedig simán elképzelhető, hogy nem is akartam úgy igazán elveszíteni, de hát a kötelesség az kötelesség, ők nyertek. :,( Nem is volt jó élmény se az első petting, se a szüzesség elvesztése... Inkább amolyan, "nah megtörtént, most már végre békén hagynak." De nem így történt, azóta is MINDIG ELVÁRJÁK hogy mondjak el mindent, képtelenek megérteni mekkora lelki sérülés ez nekem, meg is utáltam velük a beszélgetést, mert minden héten felhozzák ezt témának. Nekik hála a csajozás számomra már nem egy szép dolog, hanem egy üres kényszer, egy elvárás, AMIT TELJESÍTENI KELL! Ez lenne a boldogság??? Megfelelésből nőzni? Miért csinálják ezt? Megkapták amit akartak, legyenek boldogok, de most már eresszenek el ezzel a fojtogató dologgal. Szerintem a bátyám is teljesen ugyanazt éli át mint én annó, de meg szeretném óvni hogy beleessen az én hibámba. Hogyan tudnék segíteni neki?
2011. márc. 14. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
akkor hagyd békén,te is a család része vagy,nem?és szólj a szüleidnek hogy szálljanak le róla,mert anno ez neked is milyen törést okozott,tanuljanak belőle.
2011. márc. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen családod van neked? Te jó ég.
2011. márc. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Most ez komoly?Hogy létezhetnek ilyen szülők? Már nem azért, de én szülő lennék még a fiamat sem buzdítanám arra, hogy gyorsan veszítse el. Majd akkor amikor ő akarja.


Tudod mit tehetsz?Határozottan de keményen felszólalni ellenük. Ha a szép szó nem számít... Mond meg nekik ami a szíveden van, az legyen a szádon is. És állj ki az öcséd mellett. Ha nekem ilyet csinálnának a szüleim, biztos nem hagynám annyiban.

Nem is értem, hogy te miért hagytad. Tudod hol a probléma gyökere, tehát tudsz rajta változtatni, hogy ne érezd a csajozást kényszeresnek. Tudod jól, hogy a szüleid miatt lettél ilyen, akkor mostantól másképp állj a dolgokhoz. A 'csajozás' nem kényszeres dolog, csak a szüleid nevelték így beléd. Ne hagyd, hogy az öcséddel is ezt tegyék. Lelki megnyomorítás-nak nevezik az ilyet.remélem tisztában vannak vele.

És az öcséddel is beszéld meg ezt. De a szüleiddel rendezd legelsőre. Állítsd le őket, mégmielőtt az öcsédet is rendesen elcseszik. :/ És mégegyszer légy határozott. A szép szóból ilyenkor már úgy sem értenek, persze nem kell ordibálni velük, csak állj oda eléjük és mond el azt ami a szíveden van!! Másképp úgy sem fognak leállni ezzel.

2011. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én a helyedben egyszer az életben jól megmondanám nekik, amit gondolok, tekintet nélkül, csak hogy felfogják, mi a helyzet. onnantól pedig leszarnám, amit mondanak. hidd el, meg lehet tenni, én is megtettem már 1-2szer, amikor valamiből nagyon elegem lett, hogy éveken át azt kaptam, és elcseszték vele az életem. mást nagyon nem tudsz tenni. esetleg elköltözöl, de az nem mindig kivitelezhető.
2011. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Neji ***** válasza:
Tehát te elmúltál 19 éves de a bátyád 17???ha bátyád akkor nagyobb kéne,h legyen mint te...sztem kamu a story.
2011. márc. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
utolsó:szerintem elírta.
2011. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

11:45


Elírtam természetesen, én vagyok az ő bátya, s ő pedig az öcsém.

2011. márc. 14. 11:51
 8/13 anonim ***** válasza:

"Tehát te elmúltál 19 éves de a bátyád 17???ha bátyád akkor nagyobb kéne,h legyen mint te...sztem kamu a story."


Ez nekem is feltűnt. Akkor öcsédnek kéne lenni. Hogy lehet egy ilyet elírni? Amúgy szerintem is kamu. Ha meg igaz, akkor el kell őket küldeni a p*csába. Most jobb lenne, ha összejönne valami ribanccal és esetleg teherbe is ejtené?

2011. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ötletem... egyszerűen mond meg kérdező, hogy teherbe esett a barátnőd, vagy valaki akivel összebújtál mondjuk pár alkalomra(úgyis beveszik). Mond meg nekik, hogy a lány most mondta meg neked, hogy terhes tőled.

De faarccal mond, mert akkor veszik csak be.


Egyébként szerintem simán ellehet írni, hogy öccse helyett bátyját ír. Nem tudom ezen mit kell fennakadni. Olyan gondolom az ideírók közül egyikkel sem fordult elő, hogy apjára mondjuk véletlenül anyát mondott, vagy fordítva, az anyjára mondta, hogy apa..Néha az ember összezavarodik. De ha kamu akkor is tök mindegy, mert válaszolni kell rá és ennyi.

2011. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

11:53


Már mondtam hogy elírtam. Egyébként ÉN is pontosan erre gondoltam, most akkor mennyivel lenne jobb ha egy semmirekellő nővel veszítené el??? Hát megmondom őszintén, semmivel. Ennek egy szép, kellemes élménynek kellene lennie, a hosszú szerelem kibontakozásának, a szerelmet NEM lehet erőltetni de még elvárni se!!! Egyébként a megkéréssel semmire nem mentem én se annó, össze vissza beszéltek a dologról:

-Anya, apa! El akarom mondani nektek hogy mennyire fáj az hogy így görcsösen rám erőltettétek a nőzést, egyféle kötelesség teljesítésnek állítottátok be és...

-Nem, mi nem vártunk el semmit csak azt akartuk hogy szerez valakit.

-De látod! Pontosan most mondtátok ki a lényeget! Elvártátok, akartátok!

-Ez az élet rendje. Persze hogy elvártuk a dolgot. Családot kell alapítanod majd egyszer, gyerekeket csinálni a feleségeddel hogy aztán a név tovább öröklődjön.

-De apa, a szerelmet nem lehet elvárni, sem erőltetni! Fel tudod fogni, mekkora fájdalom ez nekem, hogy egyféle biológia ürítésnek tekintitek az egészet?

-Nem, te félreértesz valamit. Mi csak azt akartuk hogy szerez magadnak egy kislányt.


Most már mindent értetek, ugye? :,( Nem képesek beismerni hogy hibáztak és hogy elvárták az egészet...

2011. márc. 14. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!