Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Legalább hány évesnek kell...

Legalább hány évesnek kell lenni az első szexuális élményhez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyéntől függ, de biztos, hogy van egy alsó korhatár!



/L


2012. jan. 4. 15:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Én is 17-18-ra teszem. Fizikailag előtte is képes rá az ember lánya, csak épp agyilag és lelkileg nem elég felnőtt.
2012. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
17-18 évet tötsd be mer neatta isten teherbe esel 18 éven felül már felnőtnek számítasz és akkor jobb ha úgy....könnyeb lesz megoldani,hidd el.és ténleg ha 17-18 éven alul vagy és bármennyire szerelmes is inkáb ne kockásztass!!!!és ha a fiúd nem akar addig várni amíg te nem készülsz fel rá akkor csak le akart fektetni!(bármit válalnak értee a fiúk érte,én tom!!!)az első szerelem akkor igzi ha ténleg szereted és ő is téged (nem titkolózik,nem bánt meg,nem bánt,nem zsarol,nem vesz rá semmire amit te nem akarsz,nem csal meg...stb.)
2012. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
38%

Ez a testi-lelki érettségtől függ, szóval nincs olyan életkor amennyinek lennie "kell" az embernek az első igazán élvezetes alkalomhoz. Én 12 éves koromban vesztettem el, de úgy érzem, minden szempontból érett voltam hozzá.


21L

2012. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
29%
nincs igazatok.én special 13 éves voltam.nem bántam meg,mert még most is együtt vagyunk és óriási a szerelem.26 éves vagyok:)
2012. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
utolsó te talán egy kivétel vagy 100ból 1-2 nem bánja meg,de akkor is a kivétel erősíti a szabályt 17-18 előtt korai minden szempontból
2012. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nekem 4 /F
2012. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%

Ez a testi-lelki érettségtől függ, szóval nincs olyan életkor amennyinek lennie "kell" az embernek az első igazán élvezetes alkalomhoz. Én 12 éves koromban vesztettem el, de úgy érzem, minden szempontból érett voltam hozzá.


21L

.................


Hát nem vagy semmi ,hallod???

2012. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az alsó határ 16 év.
2012. febr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ez az adott ország büntetőjogától függ. Magyarországon a beleegyezési korhatár 14. életév betöltése.


Beleegyezési korhatár:

2012. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ez az adott ország büntetőjogától függ. Magyarországon a beleegyezési korhatár 14. életév betöltése.


Beleegyezési korhatár:


A beleegyezési korhatár a büntetőjogban az az életkor, amelynek betöltése után az egyén jogot formál arra, hogy szabad döntés alapján létesíthessen szexuális kapcsolatot. Ha tehát valaki olyan személlyel létesít szexuális kapcsolatot, aki nem töltötte be a beleegyezési korhatárnak megfelelő életkort, bűncselekményt követ el. A beleegyezési korhatár országonként változik, a legtöbb országban azonban 14–18 év között van. Országonként változik az is, mi számít szexuális kapcsolatnak, hogy számít-e az elkövető kora, illetve hogy van-e különbség az azonos és különböző neműek közti szexuális kapcsolatok esetében alkalmazandó beleegyezési korhatárban.


Magyarországon a beleegyezési korhatár mind azonos, mind különböző neműek közti szexuális kapcsolat esetében 14 év. Korábban ez az azonos neműek esetében 18 év volt, ám az Alkotmánybíróság ezt egy 2002-ben hozott döntésében hátrányos megkülönböztetésnek ítélte, és azonos beleegyezési korhatár megállapítását írta elő.


Forrás:

Wikipédia

[link]

2012. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!