Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » 17éves vagyok, még szűz,...

17éves vagyok, még szűz, komoly kapcsolatban vagyok, és már a barátommal eléggé kívánjuk egymást, csak attól félek hogy teherbe esem. Mit tudnátok ajánlani az óvszer (az nem 100% védelem) és a fogamzásgátló gyógyszereken kívül, hogy ne essem teherbe?

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
semmi sem nyújt 100%os védelmet...
2012. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
az óvszer a legbiztonságosabb, ha normálisan használjátok. meg a tabletta. óvszerhez a biztonság kedvéért használhattok spermicidet, de szerintem ez már fölösleges pénzkidobás. ha érett vagy a szexre és kellően tájékozott vagy, akkor majd nem fogsz görcsölni a teherbeesésen.
2012. febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
óvszer+fogamzásgátló így a legbiztonságosabb
2012. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Én az óvszert ajánlom!Ilyen fiatalon inkább ne szedj fogamzásgátlót!Én 16 évesen kezdtem el szedni és 18 évesen abba is hagytam,mert rengeteg mellékhatása volt és van amelyik még most is kínoz,pedig már 22 éves vagyok!

Ha körültekintően használjátok az óvszert és odafigyeltek,akkor elég kicsi az esélye,hogy baj lesz,de ahogy már más is írts semmi nem nyújt 100%-os védelmet!

2012. febr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az óvszer ami fizkailag megakadályozza az ivarsejtek találkozását - ami ugye a terhesség alapja - miért nem 100%. Természetesen más kérdés a baleset - lecsúszás, kiszakadás - és persze ésszel kell használni.

20 év óvszer használat alatt egy nem kívánt terhesség sem történt a praxisomban ... :-P Azért az elég jó arány talán ...

2012. febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

egyedüli 100%-os védelem az az, ha meddő vagy.

de az óvszer a legjobb. spermicides legyen és akkor még jobban véd.

2012. febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Milyen mellékhatások voltak?
2012. febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

Én vagyok,aki írta a mellékhatásokat!

Az első,amit észrevettem,hogy elkezdek gyarapodni a kilóim.Kb fél év leforgása alatt 10kg-ot felszedtem.Ekkor gyógyszert váltottam,az meg a bőrömet vágta haza.Tele voltam pattanásokkal és nagyon zsíros volt a bőröm,emellett rendszeresen volt pecsételő vérzésem is.

2 olyan mellékhatása volt,amit a mai napig érzékelek.Az egyik az,hogy teljesen felborult a hormonháztartásom és a mai napig rendszertelen a menstruációm,pedig mielőtt elkezdtem volna gyógyszer szedni mindig rendszeres volt.A másik,amit az orvosom is a gyógyszer negatív hatásának tulajdonít,az állandóan visszatérő hüvelygomba!Millió készítményt kipróbáltam és nem tudok megszabadulni ettől a nyavalyától!A + kilókat is csak kemény erőfeszítés árán tudtam leadni,a gyúgyszer abbahagyása után.

És még egy nagyon fontos dolog,ami nem velem történt,de szintén a fogamzásgátló negatív hatásának tudható be.Egy barátnőm 8 évig szedett fogamzásgátlót és utána 1,5 évig nem volt rendes peteérése,így nem tudott teherbe esni.

Tudom,hogy korszerű fogamzásgátlók már nem tartalmaznak annyi mesterséges hormont,mint a régi tipusuak,de szerintem akkor is megbolygatják az ember hormonháztartását,,annyira,hogy abból baja származhat az illetőnek.

Persze,ismerek olyat is,aik évek ota használja és nincs semmi baja,de aki érzékenyebb,az sokat árthat magának a fogamzásgátlóval!

2012. febr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

minden mellékhatás egyénfüggő. én sajnálom, hogy abba kellett hagynom a gyógyszert. nagyon. de hát kapcsolat nélkül nem érdemes szedni, ahhoz azért túl sokba kerül.


nekem nőtt tőle a mellem, teljesen jó volt a bőröm, csak nagyon ritkán jött ki 1-1 pattanás. amióta abbahagytam, zsírosabb lett a bőröm, és több a pattanásom. a gyógyszer előtt kiszámíthatatlan ciklusom volt, a gyógyszer után meg most relatíve normális, max 1-2 nap késés van benne. gyógyszer ideje alatt sokkal kevesebbet véreztem és nem is fájt szinte a hasam, míg amióta abbahagytam, (meg a gyógyszer szedése előtt is) minden vérzésem első napja kínok kínjai között telik el.


szóval én szerettem, de nekem vszeg szerencsém volt vele.

2012. febr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Mi párommal 1éve vagyunk eggyütt..és ő kijelentette hogy csak gumival lehet sex..(meg hát én is csak azzal sexelek) szóval ha szednék gyógyszert...és nem lenne gumi úgy bele sem menne a dologban.Nem beszélve arról,hogy óvszer nemi betegség ellen is véd..és gyógyszer mellett is teherbe elhet esni..mindig ott lesz az a %....
2012. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!