Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A hetalia című animében...

A hetalia című animében Yakatyerinának (Ukrajna) és Nataliának (Fehéroroszország) Arlovskaya vagy Braginskaya a vezetékneve?

Figyelt kérdés

Egyrészt mindkettőt láttam, (Sőt Braginskyt is amitől sírva fakadtam kb.) másrészt ugye testvérek Ivan Braginskyvel (Oroszország) szóval logikus lenne, ha ugyanaz lenne a nevük.

Ehhez kapcsolódó másik kérdésem... az említett két lány és Belgium miért van ilyen jóba Magyarországgal???



2019. szept. 21. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kettejük közül hivatalosan csak Fehéroroszországnak van emberi neve, ez: Natalya (Natasha) Arlovskaya


Ha tudsz angolul:

Her surname is often rendered and translated as Alfroskaya, but the more accurate spelling would be Arlovskaya, since Alfroskaya would be rendered as Arufurosukaya. Another version of the name is Arlofskaya. If read as Arlovskaya, the surname would correspond to Arlovski, like the Belarusian Andrei Arlovski. It is probable that he was not Himaruya's specific inspiration, though the other two surname spellings cannot be found outside of the fandom. The word "Орёл" is a slavic word that has a similar pronounciation to the root word of Arlovskaya and signifies Eagle, so that could be an inspiration to her surname.


While her name is Natalia, Natasha is alternatively used for her as it is an informal variant of the name and is also considered to be valid. Her first name may have also been intended to be spelled as Natalya, as that is the usual spelling for slavics with that name.


Like Russia, Belarus doesn't have a patronymic (Bel: Імя па бацьку; Imya pa batsku) in her name. Belarusians use (as per de facto custom) the same naming customs of the Russian people.


Forrás: [link]


Ukrajnának nincs hivatalosan emberi neve:

Though no actual human name was given for Ukraine by Hidekaz Himaruya, Japanese fans quickly coined the nickname Katyusha as a it is diminutive form of the name Yekaterina, and a term for rocket artillery). Some fans would later expand on this and coin the name Yekaterina "Katyusha" Braginskaya, which has been used as a human name for her in various fanworks. Yekaterina is the russian equivalent of the name Katherine, and is the name of a notable Tsaritsa, Catherine the Great (Екатерина Вторая).


Forrás: [link]


Ha esetleg nem tudsz angolul, szólj, és gyorsan összefoglalom, ez így most egyszerűbb volt.

Egyébként bár a wikiát fanok állítják össze, általában megbízható információk vannak benne, ha tudsz angolul, mindenképpen ezt ajánlom (kisebb fandomoknál nem sok minden szokott lenni sajnos, de pl. a Hetaliáról sok minden van).


Azt viszont nem tudom, Magyarországgal miért vannak jóban, gondolom azért, mert a Hetalia viszonylag kevés országot ábrázolt nőként, aztán úgy voltak vele, hogy a nők tartsanak össze :'D

2019. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. ❤
2019. szept. 21. 20:08
 3/3 anonim válasza:
Én csak azt nem értem hogy érted hogy Belgium Ukrajna Fehéroroszország és Magyarország jóban vannak? Mármint az animében nincs nagyon közük egymáshoz(kivéve persze Ukrajna és Fehéroroszországot). Mondjuk örülnék neki mert Belhun shipper vagyok:D
2022. ápr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!