Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok mondani esetleg,...

Jetizso kérdése:

Tudnátok mondani esetleg, olyan animéket, ahol erős női karakter a főszereplő?

Figyelt kérdés
A kedvencem a shoujo de a komolyabb témájúakat is szeretem (pl.seinen), ahol nem üresfejű a csajszi és van benne romantika. Kérlek ne legyen ecchi vagy hárem (kivéve fiú hárem). Már nagyon nagyon sok animét láttam főleg a régebbiek közül. Úgyhogy inkább az elmúlt pár évből lenne jó de szívesen fogadok mindent. Köszönöm!! :)

2019. szept. 30. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

The Twelve Kingdoms: Egy Seinen Isekai Fantasy anime elég realisztikus karakter jellem ábrázolással. A főszereplő lány egy másik világba kerül és teljesen önerőből, magányosan kell felkapaszkodnia, talpra állnia egy olyan világban, ahol a maga fajta más világból érkezők sok helyen üldöztetve is vannak. A valaha készült egyik legkidolgozottabb jellem fejlődéssel bíró animének tartom, ahol egy kezdetben félénk, nyafogó lányból válik egy mentálisan megtört eszelős őrült, amiből szépen lassan mások segítő keze által talpra állva megtalálja valódi önmagát, majd egyre erősebb, önállóbb nővé válik.


A történet helyenként elég drámai, lélektani, de azért bővelkedik vidám pillanatokban is. Az elején még mondhatni Dark Fantasy a műfaji besorolás, mert erőteljesen komor, majd a karakter jellemfejlődésével oszlik el ez a sötét, depressziós hangulat, ami átjárja az anime legelejét.


Régi anime, kb a 90es évek végén jelent meg, de kevesen ismerik, pedig Fantasy Seinen animék közül ott van a legjobbak között.

2019. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző hozzászóló vagyok: Ha szeretnéd megosztom veled a Twelve Kingdoms animét jó minőségben felirattal, mert az Indavideón annyira rossz minőségben van fent, hogy az anime meggyalázása lenne úgy megnézni, főleg mert elég szép rajzolási stílusa is van a műnek.
2019. okt. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos láttad már őket, mert shoujo klasszikusok, de:


Akatsuki no Yona (hihetetlen karakterfejlődés, igaz, a mangában jobban előjön)

Kamisama Kiss

Soredemo Sekai wa Utsukushii

Ghost Hunt (Mai kicsit határeset, de nála is van fejlődés)


Nem shoujo:

Violet Evergarden (itt a romantika kicsit másképp van jelen)

Araburu Kisetsu no Otome domo-yo (szerintem a mostani szezon legjobbja volt)


Remélem, tudtam valamennyire segíteni ^^

2019. okt. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mind a két választ nagyon köszönöm. A Twelve Kingdoms-t és az Araburu Kisetsu-t még nem ismertem és nagyon jók voltak. :)
2020. jún. 20. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Juuni Kokuki

Akatsuni no Yona

2020. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Claymore
2020. jún. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Seirei no Moribito - A Twelve Kingdoms / Juuni Kokuki mellett szintén az egyik legjobb Fantasy anime, erős női főhőssel.
2020. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!