Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Berserk animék meddig...

A Berserk animék meddig dolgozzák fel a mangát?

Figyelt kérdés
Egyébként sok változtatás, kivágás van az animében, vagy nem vészes?

2020. ápr. 24. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint az 1. évadban (1997-98-as) több kihagyott dolog van. 2. évadban (2016-os) kevesebb vagy semmi. Túl sokáig nem jutott az anime, de a manga is nagyon hosszú szüneteken van...
2020. ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor lehet jobban megérné a mangát olvasni :/
2020. ápr. 24. 23:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 97/98-as évad a manga első arcát a Black Swordman arcot majdhogynem teljesen kihagyja, viszont a következő Golden Age arc nagy részét igen hűségesen leadaptálja.(azonban a vége egy katarzis középpontjában ér véget, az egyik film ezt orvosolja és egy kicsit tovább adaptál)


Az újabb évadoknál az első(2016) teljesen kihagy egy kicsi arcot,(Lost Children Arc ami igazából nem arc de mindegy) és kapkodva, nem mindig hűen adaptálja a Conviction Arcot.


A 2017-es Berserk hasonlóan tesz mint az előző évad, (csak éppen a Falcon of the Millennium Empire Arc-cal kihagy kisebb (szerintem) lényeges momentumokat amik a mangába benne vannak.(egyébként nem adaptálja végig ezt az arcot)


A legújabb Fantasia arcot anime nem dolgozza fel, de ez az arc még a mai napig fút és fog is futni örökké...



Úgyhogy igen szerintem mindenképpen érdemes elkezdeni olvasni a mangát, mert sajnos olyan anime adaptációt, amilyet ez a manga megérdemelne, még nagyon nem láttunk.(kivéve talán a 97/98-ast)

2020. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1997/98: 102-ik fejezet közepéig 2 arc kihagyással

Filmek: 106-ik fejezetig, más részben más kihagyásokkal

2016/17: kb 260-ig, de inkább ne nézd meg mert pocsék

2020. ápr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak az lenne a legnagyobb baja a 2016/17es évadoknak,hogy kihagynak pár dolgot.

De konkrétan minden szempontból katasztrófa az egész, egy jó dolgot nem tudok mondani róla a széria 6+ éves követőjeként.


Az eredeti sorozatot viszont tudom ajánlani, ha csak ki akarod próbálni hogy tetszik e mielőtt belevágsz. Animáció szempontjából eléggé eljárt felette az idő, de érződik hogy törődéssel van megcsinálva.

Vagy kezdhetsz egyből a mangával is, nagyon jó minőségű hivatalos scanek vannak belőle ha tudsz angolul.

2020. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyébként az újabb kettőt láttam úgy ahogy. Elég kusza és lassú volt, ezért tekergetve-gyorsítva néztem, de csak még érthetetlenebb és élvezhetetlenebb lett ^^"

Az első sorozat régi grafikájával nem lenne gondom, szeretem a retró animéket, de ahogy elmeséltétek inkább elkezdem a mangát és akkor teljesen képbe leszek mindennel

2020. ápr. 27. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!