Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Olyan anime mint a Dororo?

Olyan anime mint a Dororo?

Figyelt kérdés

2020. jún. 1. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
hogy érted? műfajilag?legyen harcolós?
2020. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

- Blade of the Immortal (hasonló kaliber, bár démonok nincsenek benne)

- Inuyasha

- Kimetsu no Yaiba (bár ezt az animét nem szeretem)


A Dororo-t amúgy most nézem, és nagyon tetszik. Bár nem értem, miért Dororo neve ha a történet igazából Hyakkimaruról szól. De sajnos Tezuka-senseit erről már nem tudom megkérdezni.

2020. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Én a végén értettem meg miért Dororo az anime címe, a későbbi részekben elkezdi mesélni dororo "történetét" és akkor majd megérted. Egyre többet mond dorororól és szerintem ezért ez a címe.(én így vettem észre de ha szerinted nem javítsd ki)
2020. jún. 1. 22:02
 4/6 A kérdező kommentje:
#1 Hát legyen benne harc, valamennyire legyen ttf. Igazából csak kíváncsi voltam hogy van e ehhez hasonló anime, mivel ez a kedvencem.
2020. jún. 1. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Így már érthető. Várom Dororo sztoriját is, ha már Hyakkimaruról mindent tudunk. Jó kis véres, harcos anime, de nem baj.
2020. jún. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Miért Dororo a címe?

Tudtommal azért, mert a hatvanas években már készült a mangából egy animeadaptáció, aminek Dororo to Hyakkimaru volt a címe, s mivel költségesebb egy klasszikus címét használni, inkább leheletnyit módosítottak rajta. Ilyen volt magyar viszonylatban pl. a Szeszélyes évszakok műsor, mely második nekifutásra simán Szeszélyes lett.


Hasonló anime, mint a Dororo?

Nekem is elsőnek a Kimetsu no Yaiba jutott eszembe, bár ezt jóval poénosabbnak éreztem. Második nekifutásra az eredeti Berserk lebegett előttem, de az meg jóval sötétebb :-D Vagy még a Claymore hangulatilag! Devil May Cry anime? Devilman új feldolgozása? Drifters? Gungrave? Karakuri Circus? Kiseiju? Made in Abyss? Seirei no Moribito? Shounen Onmyouji? Vinland Saga?

2020. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!