Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Noragami anime (SPILER 2ÉVAD...

Noragami anime (SPILER 2ÉVAD KÉRDÉS)! Hiori honnan a fenéből találta ki Yato igazi nevét ?

Figyelt kérdés

Gondolom a kanjihoz japán betűjelhet volt köze hiszen mutatták,de ez mit jelentett akkor ? Aki nem tud olvasni japánul, nem érheti.


Tudja valaki ?


Amúgy elérhető valahol a Noragami manga magyarul?


Akik olvasták tovább a Aragotto után a mangát angolul :

Kiderült egyébként , hogy a sálját kitől kapta ? Vagy ennek még nem tulajdonítottak jelentőséget ?



#anime #manga #Noragami #Yato #szent kincs #Bishamon Yukine
2020. jún. 19. 00:08
 1/4 A kérdező kommentje:
basszus elírtam...XD : spoiler
2020. jún. 19. 00:09
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem több féle képpen is lehetett olvasni, és a két neve nem különbözik annyira.

remélem segíthettem :)

2020. jún. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A sálnak semmi jelentősége nincs.


Ami a nevét illeti:

A 'to' a nevében katakana (idegen szavak leírására használt szótagírás) a 'ya' pedig kanji (hagyományos fogalomírás kínaiból átvéve). Hiyori a kanjit látva arra gondolt, hogy mi van, ha a második írásjel nem katakana, hanem kanji? Annak a kanjinak a kiejtése pedig 'boku'.

卜ト (első boku, második to) - van köztük egy kis különbség, ha megnézed. Kalligráfiában jobban látszik a különbség, mert a kanji oldalsó vonala nem teljesen kapcsolódik a függőlegeshez.


A jelentés nem játszott szerepet, de ha érdekel, a 卜 kanji jelentése jóslás, divináció, a katakanának pedig nincs jelentése.

2020. jún. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utolsó így már világos :D.
2020. jún. 19. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!