Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Light novelt lehet fordíttatni?

Light novelt lehet fordíttatni?

Figyelt kérdés

Vannak light novelek, amiket a jövőben feltétlen el szeretnék olvasni, viszont nem tudok folyékonyan angolul annyira, valamint ha tudnék is, minőségibb magyar fordítással a legtöbb számomra élvezetesebb volt.

Lehetséges-e hogy egy-egy fordítócsapattal mint magánember megegyezek egy összegben(hivatali dolgokat kikerülve) és úgy fordíttatok?

Valamint milyen összeg lehetne reális mondjuk egy kötetért?(Mondjuk legyen 200 oldal egy kötet)

Mert milliókat egy műért kizárt, hogy fizetnék egy fordítócsapatnak, annyiért akár egy iroda is lefordítja...

Valaki látott már ilyenre példát? Kivitelezhető lehetne az ötletem?

Egyelőre elméleti szinten érdekel.



2020. szept. 22. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért is ne. Akármelyik komolyabb fordítócsapatot megkérdezhetnéd. Lehet, hogy éppen nem lesz ember rá vagy szimplán nem lesz prioritásuk (kivéve persze nagyobb összegnél), de egy próbát megér.
2020. szept. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Animeaddicts-on vannak futó, vagy már befejezett magyar nyelvű light-novel fordítások.
2020. szept. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A bérfordítás drága, főleg, ha nem tetszik nekik, vagy eleve sok a munkájuk, te meg nem éves időtartam után kérnéd. Az ilyen fordítócsapatok specializálódnak, meg szabadidejüket áldozzák fel, így nem dolgoznak gyorsan vagy akármiből.


Egyébként melyik regényekre lennél kíváncsi?

2020. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2-es, tudom hogy hol folynak ilyen fordítások és hol lehet megtalálni, de nekem az a fontos, hogy az általam választottakat olvashassam magyarul, amelyek viszont nem állnak fordítás alatt sajnos.


3-as, pontosan tudom hogy egy ilyen munka nem egy hét alatt készül el, ha hosszabb munka lenne, egy 1-2 éves várakozás is megfelelne.(persze elvárnám, hogy folyamatosan foglalkozzanak vele, elvégre ezért fizetek)

A listámon legalább egy tucat regény van.

A teljesség igénye nélkül pár darab: High School DxD, a Date a Live, Mahouka Koukou no Rettousei,Magika no Kenshi to Basileus.

A legtöbb legalább tizenvalahány kötettel rendelkezik tudomásom szerint, szóval nem filléres projektekről lenne szó.

2020. szept. 23. 18:32
 5/10 anonim ***** válasza:
A High School DxD megvan, az erotikus sorozat, nem? Akkor nyilván a többi is hasonló.
2020. szept. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát egyáltalán nem, de nem baj.

Ne keverd a novelt az animével, az anime azért perverz, hogy eladható legyen.

2020. szept. 23. 19:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem megvan 25 rész belőle, a borítók elég kihívóak, s a Google képtalálatok is olyanok, emiatt nem is terveztem végül elolvasni.
2020. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor ajánlom, hogy olvasd el a legelső kötetet magyarul.

Sajnos csak az van lefordítva, de így is megéri.

Teljesen más stílus és történetvezetés, mint amit az animében láthatsz.

Amúgy az illusztrációk is nem véletlenül olyanok.

Ha egy tűzokádó sárkány lenne egy (szinte) meztelen csaj helyett, a japánok nagy része csak elsétálna mellette.

Sőt, ez az egész világra igaz.

Értem, miről beszélsz, de a képek nem fejezik ki a tartalmát, ne arról ítéld meg.

2020. szept. 23. 21:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Esetleg Fiverr nevű oldalon megpróbálhatsz keresgélni, hátha foglalkozik valaki ilyennel.
2020. szept. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Akkor ajánlom, hogy olvasd el a legelső kötetet magyarul."


Van belőle fordítás?

2020. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!