Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Írnátok olyan anime sorozatoka...

Írnátok olyan anime sorozatokat, ami nem yaoi, nincs benne vér, nem pszichopata egy karakter se, értelmes/komoly a sztorija, nem olyan bazinagy a karakterek szeme és maximum 15 részes?

Figyelt kérdés
Vallásos szüleimnek szeretném megmutatni, hogy animéből nemcsak véres, pszichopata sorozatok vannak, meg nem olyan kretét kinézetű, mint ahogy azt ők gondolják.
2020. okt. 29. 19:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

+1 a Violet Evergardenre, de nem a nagyfilmre, mert abban ha burkoltan is, de erőltette a netflix a meleg vonalat (engem nem zavar, de mivel a szüleid vallásosak, nem kizárt hogy némi homofóbia befigyel. ) [link]

Nézz bele, nem mentes a vértől, mivel háború után játszódik- de figyelemreméltó hogyan talál új cél magának az egykori gyerekkatona, hogyan tanulja megérteni az emberi érzéseket, és néz szembe önmagával- a háborúban elkövetett tetteivel is. Drámai sorozat, ritka szép, sokszor szívszorító részekkel.


Akagami no Shirayukihime:

[link] Kedvelem ennek a hősnőjét. Talpraesett, határozott, és a saját erejéből akar előrejutni, méltó társává válni a hercegnek. Nem azt lesi hogy a hapsi majd jól megmenti, és ő megcsinálja a szerencséjét. A történet természetesen nem konfliktusmentes, és halál is előfordul benne-de nem ez a jellemző. Tetszik milyen szépen, finom módon alakul a szereplők kapcsolata.


Ikoku Meiro no Croisee The Animation

[link] Nagyon bájos kis történet, kétlem hogy beleköthetnének a szüleid. Van benne egy fura, japán-rajongó kislány, de ő inkább vicces. A főszereplő, Yune egy bájos gyermek, aki a helyét keresi a számára idegen környezetben ahova dolgozni került., és azon van hogy hasznos legyen a többiek számára. Kedves természetével előbb utóbb megnyeri magának az embereket. Gyönyörű rajzolású, kellemes hangulatú anime.


Momo e no Tegami

[link]

Mivel kiemelted hogy a szüleid vallásosak, nem tudom ez mennyire lenne jó, hisz szellemek vannak benne. Ha a szüleid tisztelik más vallását, és hitvilágát, tetszhet nekik.


Ez egy búcsúzás története, és egy újrakezdésé. Momo édesapja meghal. Mikor utoljára beszélt a főszereplő kislány vele, haragban váltak el, ami azóta is emészti a gyereket. A régi életüket hátrahagyva új helyre költöznek édesanyjával: a kislány ezt nehezen viseli,elveszettnek érzi magát , de hamarosan furcsa alakokra lesz figyelmes. Három szellemre. Amit eleinte nem tud, hogy a három szellem feladata vigyázni rá és anyukájára, amíg édesapja fel nem ér a mennyországba, és nem tudja ő óvni őket. Viszont a botcsinálta őrangyalok inkább bajt okoznak, még ha nem is szándékosan. Remélem nem lövök le nagy poént, ha azt mondom: mikor tényleg nagy baj lesz, segítenek a kislányon és az anyukán.


[link] Ezt szintén ajánlom, a könyvek hercegével együtt, mindkettőből van szinkronos.



[link] Ezt szintén ajánlom, még annak a kikötésednek is megfelel hogy ne legyen az a jellegzetes anime-szenük. Tudomásom szerint ezt is szinkronizálták "

Amikor Marnie ott volt " címmel futott magyarul.

2020. nov. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Koe no Katachi - Silent voice

Szerintem ezt felvállalhatod. Egy barátomnak szintén vallásosak a szülei, és ő is ezt mutatta be a szüleinek. Viszonylag pozitív lett az eredmény, szóval én csak ajánlani tudom :)

2021. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!