Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ha a Devilman Crybaby-t...

Ha a Devilman Crybaby-t láttam, érdemes lenne az eredeti, 1972-73-as kiadású animét is megnéznem?

Figyelt kérdés
Majdnem négyszer olyan hosszú, mint a remake-je, szóval arra számítanék, hogy a sztori alaposabb kidolgozást kapott, de úgy látom, mindenhol alacsonyabbra pontozzák, mint a Crybaby-t. Ez a grafikájának szól? Vagy önmagában annak a ténynek, hogy régi már? Esetleg tényleg rosszabb történet és/vagy kivitelezés szempontjából?

2020. okt. 30. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Végre valaki,aki látta a DmCb-t!

Az meg,hogy érdemes-e neked kell eldöntened. Én speciál az 1. résznél abbahagytam,mert nem tudtam feldolgozni a karakterváltozást. Meg hát a rajzolása sem tetszett... De nézz bele és dönts el!

2020. okt. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Igazából maga a manga sem túl hosszú. 5 kötet, ennyit szoktak általában 24 epizdra adaptálni. Az eredeti Devilmant nem láttam, de a Crybabyt és a mangát olvastam. Nekem különösebben nem tetszett egyik sem, de ha nagyon tetszett a Crybaby, adhatsz egy esélyt az eredetinek is.


Ami a régi pontértékeléseit illeti, manapság már 2010 előttről sem néz animét senki, nemhogy 2000 előttről. Aki meg mégis, annál két lehetőség van:


1. Nagyon le akar pontozni valamit, ami amúgy "senkit" nem érdekel, hogy az alacsony pontszámával villogjon az adatbázisok fórumain, hogy ő márpedig kritikus animéző, nem egy mindent imádó weaboo.


2. Helyén van az értékrendje és valóban kritikus animenéző, aki kihasználja a teljes pontskálát, nem csak a 7-10 tartományt.


Ami pedig a(z ennyire) régi animéket illeti (és a manga illetve az adaptáció hossza alapján a Devilman sem kivétel), az animáció technikailag még nem tartott ott, hogy nagyon látványos dolgokat meg tudjanak valósítani. Oda majd csak a 80-as évek közepén jutnak el és ott is inkább csak a nagyobb fajlagos költségvetésű OVA-knál. Emellett a régi animék (meg a média úgy általában) történetvezetése is lassabb, ami az addiktív, félkarú rabló módjára működő közösségi hálón/interneten felnevelkedett ADHD generációnak nagyon nehéz tud lenni, hogy ne veszítse el az érdeklődését. Megszoktuk, hogy egy pöccintésre új információ bombáz minkent és ezek a régi médiatermékek nem pörgősek, sokkal inkább el kell bennük mélyülni, de a legtöbben 2 perc után a telefonjukon fognak pötyögni, miközben az háttérzajnak megy.

2020. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, elárul-e ez bármit, mert a kettő között azért mégiscsak eltelt 25 év, de jelenleg az 1997-98-as Berserk animét (amivel amúgy egyidős vagyok) nézem, és egyelőre nincs bajom a tempójával, ingerszegénynek sem találom. A látványvilág annyira nem fontos, alapvetően nem azon múlik a tetszésem vagy nemtetszésem; azért kérdeztem rá, mert tisztában vagyok vele, hogy az "össznépi" pontozást akkor is le tudja húzni, ha egyébként más szempontból nem szolgált rá az anime.

A Crybaby nekem az utolsó 3 része miatt volt összességében pozitív élmény, előtte az erőszak és a szex mennyiségét helyenként túltoltnak éreztem, és arra gyanakszom, hogy az "ezeréves" alapanyagban kevesebb/kevésbé önkényes az explicit tartalom, de lehet, hogy tévedek. Majd kiderül.

2020. okt. 30. 21:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek btw.
2020. okt. 30. 21:47
 5/6 Hintalow ***** válasza:
100%

A devilman anime az mai fejjel lassú. Mondom ezt ugy, hogy az első animèimet 92 körül láttam, nem tegnap kezdtem èn sem :)

Abba gondolj bele, hogy a berserk már jó 25 èves (akkoriban már azèrt a világ tempója ès az animèk megvalósìtása nem volt messze a maitól) de a devilman mèg arra is rátesz 25 èvet...

Az mèg nagyon más világ, persze közel sem lesz olyan durva mint a crybaby vagy a 80 èvek vègèn kèszült ovák.

2020. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zoddo válasza:
A 1987-es ovákat, a devilman vs cyborg 009-t meg a 2001-es amon mozit tudom ajánlani
2022. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!