Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animék,amiket tönkre tesz a CGI?

Animék,amiket tönkre tesz a CGI?

Figyelt kérdés

2021. jan. 15. 11:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Az összeset! Letörném a kezét, aki klasszikus rajz helyett CGI-al csinál anime-t! Nézd meg pl az Area 88-at! Az eredeti milyen királyul nézett ki, aztán a CGI feldolgozás mit tett vele.
2021. jan. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Gibiate


A sztorija még úgy közepesen jó lenne, de a 3D-s szörnyek a 2D-s karakterek mellet ritka rosszak...

2021. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy (a kulcsszavak közt) a Beastars pont pozitív példa az animés CGI-ra. (Meg még pl a Dorohedoro is)


Rossz CGI-ra példa: So I'm a spider, what about it?

2021. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Berserk.
2021. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Rövidebb lista lenne, amit nem tesz tönkre. A CGI-t általában nagyon rosszul alkalmazzák. Például eleve 2D animében idő és/vagy pénz spórolásból nyomják bele, hellyel-közzel megpróbálva imitálni a 2D látványvilágot, ezzel megtörve a sorozat egységességét, vagy teljes CGI sorozatnál teszik ugyanezt (2D imitáció erőltetése), vagy csak szimplán nincs meg a költségvetés és/vagy szakértelem a minőségi CGI-hez.


Borzasztó full CGI animék:


Blame! movie

- ügyetlen 2D imitáció, alacsony poligonszámú karaktermodellek, darabos animáció

[link]


Berserk 2016

- szintén, bár a BD kiadásra javítottak a karaktermodelleken, plusz inkompetens kamerakezelés

[link]


Kengan Ashura

- borzasztó karaktermodellek és merev animáció, borzasztó 2D imitáció

[link]


Shouten no Ken: ReGenesis

- merev, darabos animáció, ronda karakterdizájnok

[link]


Szódával elmegy:


Houseki no Kuni

- A kamerakezelés sokszor ügyetlen, az animáció sokszor merev, a karaktedizájnok, tekintve, hogy kristályemberekről van szó elmennek

[link]


Dorohedoro

- sokszor egész meggyőző 2D imitáció, ehhez jól közreműködő karaktermodellek, de az animáció sokszor még mindig kicsit merev és Kaiman fején még azért dolgozhattak volna kicsit

[link]


Beastars

- a karakterdizájnokon azért még lehetne finomítani, főleg az arcanimációk, bár sokkal inkább hajlamos működni, az animáció néha itt is egy kicsit merev, a kamerakezelés kompetens

[link]


Ahol a CGI kifejezetten jól működik:


Lupin III: The First

- a látványvilágot az alapjaitól 3D-re tervezték és ehhez képest nagyon jól átvitték a manga és a 2D sorozat jellemző látványelemeit amellett, hogy Disney/Pixarhoz méltó látványvilágot hoztak össze.

[link]


Uchuu Kaizoku Captain Harlock 2013

- ez tényleg eszméletlenül néz ki, talán már túlzásba is estek. Néhol már szinte felötlött bennem, hogy egyes jeleneteket élő szereplőkkel forgattak

[link]


Final Fantasy VII: Advent Children

- a film már 15 éves elmúlt ls hát ennek megfelelően technikai szempontból látszik is rajta a kor, de a rendezés és általános kompetencia megmenti. Legalábbis látvány szempontjából. Bár talán néha kicsit túlanimált.

[link]

2021. jan. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Az előző vagyok. Csak hozzá adok a szar listához egy új csúcstartót:


Ex-Arm

- Itt nincs mit kiemelni, gyakorlatilag mindent rosszul csinál, amit csinálni lehet.

[link]

A 90-es években, mint egy gyakorló feladat kezdő animátoroknak elment volna, de mint munkatapasztalattal rendelkező álláskereső animátor, nem írnám rá a CV-mre.

2021. jan. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

Overlord


Amikor egy csapat katona megtámad egy kis falut és kb 100 CGI goblint raktak oda ami miatt majdnem abbahagytam azt az animét.

Vagy 3.évadban mikor mikor Ainz E-Rantel-ért harcol és 4-5 db CGI szörnyet idéz le amitől majdnem, hogy hányni lehet.

2021. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Nekem csak a Berserk 2016 jut eszembe, de az akkor is rossz lett volna, ha nem CGI.


A Houseki no Kuninak és Beastarsnak nagyon jól áll, úgyhogy nem mondanám, hogy alapjáraton rossz dolog lenne a használata.

2021. jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

lol komoly? ":D berserk

valamint nem a cgi hanem a trash cgi!

pl nagyon sok folyékony rajzolású anime hasznél kevert cgi-t!



és 8-as a berserk még mindig az egyik legjobb ":D ha te ezt nem látod akkor nem értesz hozzá! tipikus eset mikor még valaki nem ivott tényleg jó bort ":D csak olcsó lőrét

és még annyit hogy bizonyos dolgokhoz fel kell nőni hogy megértsd lehet neked még ez kell én sem bírtam volna a berserket 10-12-14 évesen és a felét nem értettem volna

2021. jan. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
A 2016-os Berserk szerintem is csak a CGI miatt volt fos. Egyébként hű volt a mangához, hozta a kiváló történetet, jó volt a szinkron, és a zene is, bár én a régi ('97?) anime zenéjét sokkal jobban szerettem, de az is igaz, hogy a Golden Age az teljesen más helyzet volt.
2021. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!