Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Egy anime miben jobb, mivel...

Egy anime miben jobb, mivel másabb, mint egy sorozat/film?

Figyelt kérdés
Szeretnék az animéről egy előadást tartani és akarok neki egy ajánló részt, hogy miért másabb, mint egy élőszereplős film/sorozat. Van pár ötletem, de úgy érzem nem elég, esetleg tudnátok ebben segíteni?

2021. jan. 17. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Nem jobb, csak most divat a 10-15 éves korosztályban! Ennyi! Sajnos az anime rajongó közösség teljesen szétverődött emiatt, régen ez egy rétegműfaj volt, mi a 90-es évek közepén kolihálókon adogattuk egymásnak, aki ezzel foglakozott, az szakértő volt, ma már inkább csak a szex miatt, meg a nagy csöcsök miatt nézik sokan, főleg a fent említett korosztály.
2021. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Inkább azt kéne megindokolni miért NEM jobb:

-nincsenek benne igazi emberek, igazi arckifejezésekkel

-hülyeségek vannak benne (bár az van néhány filmben is)

-sok gyerek nézi és mivel ez egy rajzfilm hajlamosabb befolyásolni beszippantani öket (több ismerösömmel is ez történt)

-siralmas grafika, kivitelezés

-csak egy divat dolog (a többségnek)

-sok anime annyira undorító (szexualitással tele zsùfolva, eröszak jelenetek, stb)

2021. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Könyebb megvalósítani nem létező dolgokat rajzolva, mint élő szereplőkkel és díszlettel.


Pl: Nauszika – A szél harcosai


84-ben egy ilyet világot (tűrhetően) pl nem tudtak volna megvalósítani csak úgy:

[link]

[link]

2021. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Ennyire nem árnyalnám be a képet, mint az 1-es de van bőven alapja annak amit mond.


A kulturáltabb műveket úgy tudnám ajánlani, hogy sok története és annak kivitelezése vetekszik sok mai film és sorozatéval, az pedig, hogy rajzolt, egységesebbé teszi a dolgot, és nincs ilyen összefolyt valós kamerakép meg zöld háttér, plusz soknak valóban gyönyörű a megrajzolása is, ez adja az egyediségét.

Illetve a sokszínűséget, mert kb minden műfajra van példa, legyen a sci-fi, legyen az valami társadalmi, esetleg egyéni probléma, fantasy, vicces, parodikus művek.

2021. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy anime több részes,az is sorozatnak tekinthető,ha egy,akkor film, tehát semmivel. Örülnék ha figyelembe vennétek,csak úgy mint az élőszereplőseknék azt a "szabályt", hogy ne ítéld el addig amig bele sem néztél. :D
2021. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Igazából annyiban másabb egy anime, egy sorozatnál/filmnél, hogy japánban készült, animált és japánul beszélnek benne. Csak úgy, az animékat nem lehet egy kalap alá foglalni, ahogy a sorozatokat és filmeket sem lehet. Amerikában és európában is van élőszereplős/animált film/sorozat, mégse egybe díjazzuk őket pl az Oscaron. Ott csak filmek vannak.

Pl az animének van egy nagy előnye, hogy lényegében bármit meg lehet valósítani rajta. Nincsenek megkötve, hogy a sorozatban nem tudják fizetni a 30 méteres T-rex-et, hanem ez ugyan annyiba kerül mint egy sima ember rajzolása.

Ráadásként az animének nem is ebben van szerintem a hatalma, hogy jól néz ki (Vannak nagyon jól és nagykn rosszul kinézők is persze, általában jól néz ki), hanem a történetben és a nyugati kultúrában. Általában egy anime szeret erősen túlozni, pl amikor meglátnak egy leányt alsóbeműben és elvérzik a csóka orra. Egy általad meg nem tapasztalt világba kerülhetsz, más szabályokkal, stb, egyszerűen jó vele kikapcsolodni, mert nem az unalomig ismert történeteket látod, ugyan úgy megvalósítva. És úgy kompletten a Keleti történetek (Akár Japán-t vagy kínát nézzük) iszonyat fordulatosak. Valahogy ott olyan storykat tudnak kerekíteni a semmiből, hogy a szemem kiesik a helyéről. Én meg eddig azt hittem, hogy a Lost volt fordulatos. Iszonyat jó történetek vannak. Erre rámegy a képi világ, az érzése annak, hogy ez nem az a megszokott világ, amiben mi minden nap élünk, és (amiről mfg nem beszéltem) a zenék. Én nem tudom, hogy, és lehet ezt csupán én gondolom csak így, de eddig ahány animét megnéztem, minimum zseniális zenéi voltak.

Lepontozhattok, nem láttam még sok animét (kb 10-et) de már most szívesebben kezdek bele egy animébe, mint egy sima amerikai sorozatba, sokkal-sokkal jobbak az én szememben. Megértem ha valakinek ezek nem tetszenek, de szerintem egy átlagos anime egy átlgos europai/amerikai sorozatot minden téren képes a földbe nyomni, még úgy is, hogy nem igazi embereket látunk. Annyira betud engem vonzani a világ, hogy észre se veszem (és ehhez még az is hozzá tartozik, hogy sokszor sokkal emberibb karajtereket alkotnak meg, mint egy nagy költségvetésű, amerikai filmben).

2021. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

1


10-15 évesek? Tudod hány 20+ éves van aki szereti ezt? Köztük mondjuk én is. És nem azért mert "divat" hanem mert nagyon jó történetek vannak. Sőt nagyon sok olyan van ami érdekes kérdéseket vet fel ami a felnőtteket is érdekelheti pl: a death note


"inkább csak a szex miatt, meg a nagy csöcsök miatt nézik sokan, főleg a fent említett korosztály."


Ha valakit ez nem érdekel nézhet más műfajt. Szerinted miért néznek ilyeneket a fiatalok? Mert nem kapnak ezzel kapcsolatos infókat az iskolában. Konkrétan semmit. Szülőktől "ciki" megkérdezni úgyhogy marad az internet és a sorozatok.


"hülyeségek vannak benne" mondjál már pár példát. Tényleg érdekelne.


"sok gyerek nézi és mivel ez egy rajzfilm hajlamosabb befolyásolni beszippantani öket" szóval egy élő szereplős sorozat kevésbé befolyásolja az embert. Mond már meg ezt mire alapozod. Komolyan, tényleg érdekel.

2021. jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Még azt tenném hozzá hogy rengeteg animében (igazából szinte az összesben) látni a szereplők gondolatait. Ezt is meg szokták valósítani az élő szereplő sorozatokban viszont ott ilyenkor eljátsszák magát a gondolatot. Itt viszont szövegben jelölik mit gondol a szereplő és igy látni lehet hogyan gondolkodik nem csak azt hogy mit szóval magát a gondolat menetét is ismered. És így sokkal jobban meg lehet ismerni egy szereplő személyiségét. Én például ezt nagyon szeretem benne.
2021. jan. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyes válaszoló, jó 15 éve is már divat volt itthon.
2021. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Sokkal jobban hat az érzelmekre, mint egy élőszereplős film, sorozat. Anime rengeteg van, amit megkönnyeztem, míg filmet 1-2-t tudnék csak említeni.
2021. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!