Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A valóságban miért van olyan...

A valóságban miért van olyan kevés ember aki személyiségben és gondolkodásmódbsn hasonlít egy-egy anime karakterre?

Figyelt kérdés

Valahogy érdekesebb a kitalált karakterek személyisége mint a valós embereké, nem tudom más észrevette-e. Sok értéket képviselnek néhány ember igazán példát vehetne róluk. Sokkal gyakrabban találkozni olyan tulajdonságokkal mint nőiesség, férfiasság, kitartás, önzetlenség. Félreértés ne essék én most nem a véres harcokról beszélek, látványosak ugyan de ezek maradjanak csak szépen a fantázia világában. Ráadásul a legtöbb véres animenek nem az a fő üzenete hogy gyilkolászni milyen jó csak ezt ugye észre is kell venni és megérteni hogy nem erről szól a történet.


Lényeg a lényeg, ezek a kitalált karakterek sokszor a személyiségük miatt sokkal kedvelhetőbbek mint a valós szürke emberek. Nem, nem vagyok teljesen belezúgva egy karakterbe de ha léteznének sokkal beszélgetnék szívesen élőben akár csak barátilag is.



2021. jan. 23. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen egyetértek veled. Egyébként talán azért érdekesebbek a kitalált karakterek, mert őket valaki direkt pont úgy alkotta meg. Tragikus múlt, boldog emlékek, az élettől kapott pofonok... ezeket mind az író rakta össze, pontosan úgy, hogy ezen darabok végeredménye az adott karakter legyen. Vagy valami ilyesmi... Huh ez a fejemben sokkal jobban hangzott :DD
2021. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Most akkor jussunk túl azon, hogy az anime-karakterek jelentős része rémesen ostoba és primitív, és nem csak a negatív szereplőké. A maradéknak kb. a háromnegyedére igaz, hogy az általad kedvelt viselkedésformát csak adott körülmények között mutatja. Értem én, hogy amikor 16 részen át harcolnak az élien robotok ellen, az mennyire megnyerő, férfias, önfeláldozó... de ebből csak annyit tudsz meg róla, hogy ő milyen a harctéren. Az élet pedig ennél sokkal bonyolultabb. Egy-egy anime-karaktert csak bizonyos körülmények között van alkalmunk megismerni, és semmit nem tudunk arról, hogy az élet más területein milyen.

A másik probléma, hogy többségük szélsőséges módon kisarkított személyiséget kap. Tudod, ez kicsit olyan, mint egy kategóriával feljebb, amikor tömegek rinyálnak, hogy miért nem találnak olyan nőt maguknak, amilyenek a címlapokra photoshopolt modellek. Egyrészt mert egy mesterségesen beállított képről beszélünk, sokszor digitálisan módosítva, másrészt pedig csak egyetlen aspektusból mutatják be az adott személyt.

A valóság pedig egyáltalán nem szürke. Csak a földön kell járni, és nem egy fantáziavilág ideáljait kell kergetni.

2021. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Én is egyetértek veled, magam is lefuttatam már hasonló gondolatokat.
2021. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

lol mint ahogy az animékben úgy a valóságban is nagyon ritka az ilyen emberek van néhány aki máshogy gondolkodik de a valóságban ez úgy megy hogy az ilyen emberek utálatot kapnak mert a többiek irigyek és gyűlölködök!

nézd meg elon musk-ot! kb mindenki fikázta azt most meg megy az ámulat hogy forradalmasította az űrhajózást (még mindig kap fikázást mert a marsra akar menni de azért mert hát sikerülni fog neki... ezért is fikázzák irigység utálat mert érzik az emberek hogy kevesebbet érnek és ez nagyon zavarja a kis piti egójukat...)


de nézd meg 2-est te már elején leszögezted hogy nem a véres harcokra gondoltál de ő csak azért is a véres harcokkal jön!


vannak ilyen emberek nagyon ritkák de vannak... ők sokszor kapnak kiközösítést utálatot a semmiért :D de mert csak a többiek érzik tudat alatt hogy nem tudnak velük versenyezni...!


de lehet te magad sem veszed észre az ilyen embereket mert az egód bezavar!

az emberekben hiányzik az önismeret és sokszor csak másokkal vannak elfoglalva hogy ki a jobb náluk és ki az alsóbbrendű náluk

igaz a világ rendkívül sokszínű de az embereknek van egy alapvető sémája minden társadalomban


és tudod mi a jó-érdekes?

jelenleg a világ nagyon eltorzult! az emberek többsége szégyentelen mocskos álszent hamis egómániás önző

és mivel az általános társadalom egyre jobban süllyed ezért a nehéz idők szépen kifaragják azokat a személyeket akik ellensúlyozni fogják a világot!

2021. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Kettes szerintem nagyon szépen megmondta. Ezek a karakterek tudatosan meg vannak kreálva. Egy sorozat annyira lehet jó mint a karakterek benne. Ezen kívül, ugyanúgy ahogy te is mondtad, mindenhol található egy üzenet, így persze hogy úgy vannak megírva a karakterek, hogy a néző megkedvelje őket, és hogy a sorozat fő témáihoz kapcsolódó értékeket képviseljenek. Egyébként nem lesz érdekes/értelmes az anime, nem fogod megnézni, és nem fogod tudni azt mondani hogy milyen kedvelhető a karakter.


Az emberek igenis sokszínűek, csak egyszerűen egy valódi ember lelki világa sokkal árnyaltabb és finomabb egy anime karakterénél. Főleg egy shonen főszereplőnél. Pont ezért nehéz pár hét ismeretség után megitélni hogy milyen ember valaki. Míg egy animében ez egy évad után már nagyrészt sikerül. Mert az rávezet; az anime karakternek nem kell idő hogy megnyíljon neked teljesen.

Egyébként, ez szubjektív is. Én pl. olyan fiúkat szeretek akik mocsok unalmas anime szereplők lennének. De nekem ezt tetszik. Másik embernek más fog.



De az szerintem is probléma hogy egyesek nem képesek képviselni semmit értéket, vagy kiállni bármiért. Ez engem is idegesít.

2021. jan. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Tegyük hozzá, hogy az animék többnyire a japán kultúrából származnak, és a japánok sok esetben teljesen másképp gondolkoznak, mint mi. Pl. a humor és vicc is totál mást jelent náluk, mint náunk. ENnek pl. érdemes utánanézni. Vagy ha megkérdezel az úton egy embert, hogy tudja-e, hány óra, az válaszol, hogy "Igen", s utána simán továbbmegy anélkül, hogy válaszolna a tulajdonképpeni kérdésre.


Másik dolog: az anime- és más rajzfilmkarakterek többnyire karikatúrák vagy típusszereplők, azaz egy tulajdonság(csoport) nagyon hangsúlyos, a többi háttérbe szorul, a hétköznapi embereknél nyilván ez nem így van.

2021. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
90%

Egyépként teljessen igazat kell hogy adnom nektek.

Bár én magyam úgy fogalmaznám meg, hogy mongyuk 10 anime karakter személyisége összessen kitesz egy embert.

Mert míg azegyik karakter morcos, a másik hülye, a harmadik udvarias, a negyedik bunkó, az ötödik mindenbe beleköt és így tovább, addig egy emdber ez mind, összessen hangulathoz függően.

2021. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 everlight ***** válasza:
43%
Az animékben is vannak unalmas karakterek sőt a legtöbb az.
2021. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert kitaláltak és legtöbbször eltúlzottak. Mivel élőben nem látsz bele egy-egy embej fejébe, nem látod a múltját, unalmasnak tűnhetnek, míg egy karakter egyik fő tulajdonsága a személyisége, és ezt egyből be is mutatják.
2021. ápr. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!